Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mèg nem nőtt be a kutacs!...

Mèg nem nőtt be a kutacs! Aggódjak?

Figyelt kérdés

A védőnő 18 hónaposan jelezte, hogy még nem nőtt be a kutacsa a kisfiamnak, és ez gond lehet. Akkor elmentem a gyermekorvoshoz, mondván ezt mondta a védőnő aki megnyugtatott, hogy Ohh ez olyan pici kisujjbegyni, nem kell foglalkozni vele.


A gond az, hogy 22 hós de én változatlanul ki tudom tapintani. Azt olvastam leges legkésőbb 2 éves korig ennek záródni kell. Esetleg járt már így valaki?

Jól esne kis megnyugtatás ❤️


2023. szept. 14. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Aggódni semmiképp ne aggódj. A legkésőbb 2 éves korig záródnia kell, az inkább általában 2 éves korra záródni szokott. Ha nagyon nem záródik, azt is ilyen picike dolgok okozhatják, hogy pl több D vitamin kell neki. De nagy baja nem lesz a kicsidnek akkor sem, ha majd többet kell foglalkoznotok ezzel a témával. Az meg, hogy te mit tapogatsz... Nekem egyszer a csontomból vettek egy kis mintát és tapintásra a mai napig olyan, mintha ott hiányozna a csont, pedig röntgen igazolta, hogy benőtt szépen. Simán lehet az is, hogy már benőtt a kutacs, csak becsapós kitapogatni. :)
2023. szept. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
2 hete voltunk a kislányommal 2 éves státuszon, neki is van még 1 ujjnyi kutacsa. A gyerekorvosunk egyenlőre nem rémisztget semmivel, annyit mondott, hogy nem siettetünk semmit és a napi 2 csepp D-vitamin mellé javasolta, hogy adjunk neki K2 vitamint. Egyébként a nagyobb lányomnak is 2 éves kora után nőtt be és semmi baja, okos ügyes ovis csajszi. Szerintem se aggódj.
2023. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!