Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek a dackorszakos...

Hogy kezelitek a dackorszakos gyereketek állandó ellenkezését?

Figyelt kérdés

A kisfiam 2,5 éves. Sosem volt könnyű vele, mert nagyon eleven és akaratos személyiség, de az utóbbi időben aztán totál belelendült az ellenkezésbe. Minden kapcsán, ha azt mondom öltözünk, fogat mosunk, fürdünk, indulunk be az udvarról vagy bármi, nemmel válaszol, elszalad, próbál elbújni.


Én a kedves, de következetes nevelés híve vagyok, ezt igyekszem követni születése óta, de most azt látom, semmi foganatja... :/ Tehát első körben kedvesen megkérem, hogy gyere kisfiam fürödni, ha ellenkezik, akkor továbbra is kedvesen megkérem, hogy dede, megyünk fürödni, elmondom neki, hogy utána mit csinálunk, viszont nem könyörgök, ha 2-3 normális hangú kérés ellenére sem jön, akkor megfogom és viszem (nyilván előfordul néha, hogy nem sikerül tartanom a módszert).


De ugye ilyenkor jön a sírás, rugdosás, vergődés és őszintén szólva annyira unom már, hogy állandó harc van, hiába tudja, hogy megfogom és viszem, következő alkalommal ugyanúgy nem érdekli és ellenkezik. Nem akarok ilyen "erőszakos" lenni, de ha normálisan kérem, semmit nem csinál és baromira elegem van már abból, hogy a fél napom ebből áll.



2023. szept. 15. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Tarts ki!

Nem verheted meg.

Szeretet megvonás sem játszik, mert az ugyanaz.


Viszont aki nem fogad szót, az lemarad valami érdekesről. Én ezen az úton indulnék el.

2023. szept. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Azt kell elérni, hogy ne azért kelljen valamit csinálnia, mert te azt mondod, hanem azért, mert ő szeretné.


Nem gyere kisfiam fürödni, hanem mi lenne, ha pancsolnánk egyet a fürdőkádban a dínóddal, vagy mi lenne ha úsztatnánk a fürdőkádban a kishajót. Vagy menjünk a fürdőkádban játszani, válaszd ki mit szeretnél bevinni a dínót vagy a hajót.


A lényeg, hogy úgy érezze az ő döntése is benne van, ő akarja csinálni, nem csak úgy kell.

2023. szept. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit szoktam trükközni, hogy eldöntendő kérdést teszek fel.


Fürödni vagy fogat mosni akarsz előbb?

A piros vagy a kék ruhát húzzam rád?

Nyuszis vagy macis pelust szeretnél?

A zöld vagy a kék bilire ülsz?

A fürdőben vagy az előszobában fogsz bilizni?

Hogy tudsz felmászni a pelenkázóra, megmutatod (amúgy máskor nem mászhat fel)?


De ha nem működik, akkor marad az, amit leírtál, hogy megfogod és viszed. Az én fiam nem beszél, de ha valami extra kívánsága van, igyekszem teljesíteni (el akarja tenni a játékot, mielőtt elviszem, lekapcsolni a villanyt, kitérőt tenni egy fürdőjátékért stb.) Sokszor, ha az az egy dolog teljesül, amit akart, utána már jön simán, vagy legalábbis nem rúgkapál.

2023. szept. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Legyél okosabb a gyereknél! Vigyél bele játékosságot! Légy kreatívabb mint a sima kérés, ami egy idő után parancsnak hat.

“Ki ér előbb a fürdőszobába?”

“Képzeld, most hívott a hajóskapitány hogy elsüllyedt egy hajó a kádunkban, segítesz?”

Nálunk fogmosásnál jön a vonat. Ahogy sikálom neki, úgy mondom hozzá hogy sssssss itt jön a piros/kék/teher vonat, hév stb. “Nézzük ma milyen vonat fog jönni”

Öltözésnél hangosan mondom az apjának, képzeld azt hallottam, hogy Z már egyedül fel tudja venni a pólóját.” Úgy hogy ő is hallja. Majd ránézek, “tééényleg fel tudod egyedül venni?? Neeee! … meg is mutatod?? El vagyok ájulva”

2023. szept. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötletek vannak itt, próbálkozom én is a kreatív trükkökkel, de a végén, ha pl. időre kell odaérni valahová, akkor 2-3 szolidabb kérés után én is csak felöltöztetem, megfürdetem, stb. akkor is, ha hiszti van.


Egy ideális világban, lehet sokáig könyörögni a gyereknek, amíg azt csinálja, amit mondok, de nekem az hatékonyabb eddig, hogy következetesen utána megyek az asztal alá, és kiszedem onnan, és felöltöztetem, ha éppen olyanja van, hogy nem akar felöltözni. Akkor is, ha hisztizik.

2023. szept. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én módszerem az, hogy ha nem jön harmadik szólításra, akkor látszólag ráhagyom. (próbáltam, hogy rábeszélem, például gyere megúsztatjuk a gumikacsákat...)

Gyere nyuszi fürdeni! (Nem, nem menekül) 3x szólok, aztán mondom, hogy jó, akkor nem fürdünk, nem úsznak a kacsák. Ilyenkor már általában rohan a fürdő felé.

Vagy nem akar öltözni, jó, nem muszáj menni, akkor itthon maradunk és nem megyünk a boltba, játszótérre, barátnőhöz, mamához. (imád csavarogni)


A legtöbb esetben sikerül így rávenni, de van amikor tényleg csak a cipelés, öltöztetés segít.

2023. szept. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!