Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő alatt tudtok...

Mennyi idő alatt tudtok összekészülni 2 kisgyerekkel reggel? Ovis-kisiskolás korúakkal akinek van, vagy volt.

Figyelt kérdés

2023. szept. 20. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
10-20 perc, attól függ, mennyire nyafis kedvükben ébredtek. De ma pl jól aludtunk, negyed 8-kor keltett a nagyobb, a kicsi is hamarosan követte, és még egy kis játék is belefért, aztán háromnegyedkor már úton voltunk az oviba.
2023. szept. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

17 hónapos és 9 éves.

Ha kell keszek vagyunk 20 perc alatt.

2023. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokmindentől függ. pl. kell-e etetni a gyereket, vagy eszik magától, kell-e öltöztetni, vagy öltözik magától, stb. Ezek leginkább korfüggő és nevelésfüggő dolgok, ismerek olyan kiscsoportost, aki egyedül eszik, egyedül felöltözik, és olyan iskolást is, aki nem.
2023. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
En 5.40kor kelek. Gyerekek 6kor. 6 30kor indulunk ovi. Nehezen megy,koran van,nyuglodnek de ez van. 7 re jarunk dolgozni :(
2023. szept. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Nálunk majdnem ugyanez a helyzet, nekem ébredés 5:40, nekik 6:00. Öltözés-reggeli-hajösszekötés-fogmosás-állatok etetése után háromnegyedkor rakom ki őket az ajtón, néha már enyhén kiakadva. Nem érzem soknak, de nagy a kapkodás. Ha muszáj 20 perc alatt is összerakom őket, de az már elég kemény, és akkor se reggeli, se fogmosás.
2023. szept. 20. 10:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Legkésőbb fél 7-kor kelnek és 7.20-kor indulunk. Mindkettő alsós, itthon reggeliznek, meg főleg az egyik gyerek elég komótosan készül. De ez nem sietős 50 perc, ráérünk.
2023. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 6-kor kelek, a gyerekeket 6.15-kor kezdem ébresztgetni. Átöltözés, 20-25 perc reggeli, reggeli közben a kislányom haját megcsinálom. Fogmosás, felöltözés, indulás kb. 7-kor.
2023. szept. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát vannak jobb meg rosszabb reggeleink.

7 éves (másodikos) fiú és 3 éves (frissen ovikezdő) lány az alanyok. Én 6:20-kor kelek, felöltözök, összeszedem magam, 6:40 körül keltem a nagyot. Elmegy pisilni, utána elterül a kanapén, általában benyom valami mesét. A ruháit oda szoktam készíteni. Nekiáll felöltözni, na ez a gyenge pontja, mert félbehagyja, másra figyel, elmerül a mesében, stb. 2-3x biztos rászólok, hogy haladjon.

Ezalatt én keltem a kicsit. Na ő vagy kipattan az ágyból vigyorogva, vagy 10 perc könyörgés kell, hogy egyáltalán megmozduljon, ez a két véglet váltakozik. Félig-meddig egyedül, de azért inkább az én segítségemmel öltözködik, megcsinálom a haját. Mivel egy valódi hercegnő, neki nem mindegy, hogy melyik gatya, melyik póló, melyik zokni, melyik hajgumi, melyik csat, ellentétben a bátyjával, akinek férfi lévén "darab-darab" hogy épp mit vesz fel.

Ha mindketten kész vannak, akkor mese lekapcs és mennek cipőt, pulcsit venni. Általában úgy 7:10 és 7:20 közt sikerül elindulni. A suli és az ovi kb 5 perc séta, de autóval megyünk, mert én onnan egyenesen megyek dolgozni. A nagy beér 7:30-ra, a kicsi meg kb 7:40-re, mindketten ott reggeliznek. Én meg tűzök 8-ra melóba.

2023. szept. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
20 perc kb, egész pici koruk óta. Most 10 és 9 évesek, 6:30kor keltem őket, 50kor már az autóban ülünk. Így volt ez 4-5 éve is mert sosem tutujgattam reggelente őket, sosem hisztiztek, hogy nem tudnak felkelni, mindig azonnal felkeltek, az is igaz, hogy nálunk mindig 8kor volt este az alvás idő. Gyors odarakom nekik a ruhájukat, amíg öltöznek én is öltözöm, a cuccuk már este bekészítve, igazából tényleg annyi a dolguk, hogy felöltöznek, fogmosás, fésülködés és már megyünk is. Rokonom még mindig felöltözteti a 7 éves elsős fiát, kínlódnak mert nem tud felkelni a gyerek 6kor, persze, este 10körül alszik el... Én biztos nem öltöztetnék már egy 7 évest. Nem vagyok szuper anya de azt tudom, hogy sok minden múlik azon, hogy hogy neveljük őket, ha évekig tutujgatjuk akkor nem csoda ha egy óra is kell mire összekészülünk.
2023. szept. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1 óra. Attól is függ, hány vécé van a lakásban, hány emberre, sorba kell-e állni.
2023. szept. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!