Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves (27 hónapos) gyerek...

2 éves (27 hónapos) gyerek nem beszél,mennyire számít bajnak?

Figyelt kérdés

Maga nyelvén mond apróbb szavakat mint pl eper( epej) utanozza az allatok hangjait,mindent megert,a kérést teljesíti hibátlanul de kb ennyi


Ha feltennem neki ezt a kerdest pl

Na,milyen a torta ?

Nem mondana semmit (pedig van aki ennyi idősen már azt válaszolná,hogy nagyon finom)


Vedononek es gyerekorvosnak emlitettem. Szerintuk majd ha bekerul kozossegbe sokat fog fejlodni.

Nem jar bölcsibe es még oviba sem.

Testverei nincsennek.


2023. szept. 23. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Én pontosan ennyi idősen vittem el felmérésre. 5 szava volt, azok is a legegyszerűbbek: pl.: baba, papa. Nálunk van is gond, de ez csak sokkal később derül ki. Olvastam egy tanulmányt ahol azt írják a későn beszélő gyerekek 50%-ánál lesz később probléma (beszédértési zavar, diszlexia, stb.). Úgyhogy vagy baj, vagy nem. 3 évesen kezdett beszélni a lányom és akkor sem lehetett tudni van-e ezzel baj. 5 évesen mondták az óvónők, hogy ne a rendes suliba irassam, hanem logopédiai iskolába. De külső szemlélőnek semmi nem látszott rajta. Most, hogy 6 éves már látom, hogy kicsit visszamaradott a többiekhez képest játékban, témaválasztásban.
2023. szept. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

A nem beszél azt jelenti, hogy nincs egy saját szava sem.

A tied beszél, csak nem annyit, mint elvárt lenne.

Hidd el nekem, hogy nagyon nem ugyanaz.

Ha egy kisgyereknek vannak saját, következetesen használt szavai (akkor is ha azt a szülein kívül senki se érti) vagy hangutánzókat használ, akkor beszél.

2023. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Én egy hasonló korú csacsogógép anyjaként mondom, vissza fogod sírni :)
2023. szept. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

3, csak ha minden rendben, akkor fogja. Ha meg nem, akkor más értelemben fogja vissza sírni: azt fogja sajnálni, hogy várt a csodára.

Ezt egy megkésett beszédfejlődésű gyerek anyjaként írom.

Inkább aggódjon időben, mint utólag vakarja a fejét.

Egyébként ha beszél, márpedig a kérdező gyereke tényleg beszél, csak az elvárt szintet nem üti meg, akkor az már félsiker.

DE ilyenkor is oda kell figyelni: ha a gyerek aktív szókincse nem bővül folyamatosan. 2,5 éves korra nem éri el a 2 éves kori elvárt 50 szót, szókezdeményt (minden zagyvaság amit következetesen használ számít, plusz a hangutánzók) és nem jut el a kétszavasok szintjére, akkor lássa orvos.

Korai fejlesztés csak 3 éves korig van.

2023. szept. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérhetsz felmérést, annyiból nem lesz baja. Aztán a szakszolgálat majd mond rá valamit. Lehet nem gáz, de ha kell valami fejlesztés, akkor még időben kapjatok.
2023. szept. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Lányomnál semmit nem hatott a korai fejlesztés. Ha 4 évesen kerül logopedushoz ugyanitt tartanánk. Sőt, csak most látok rajta fejlődést, hogy fejlesztő iskolába került, de itt napi 8 órát fejlesztik, az oviban csak heti 3 logopedia volt.
2023. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyerekorvos és a védőnő szerint is minden oké volt, nem küldtek sehova bennünket pedig többször is mentem hozzájuk.Aztán 4 évesen már elvittem magam.Amúgy nagyon választékos volt a szókincse, csak épp nagyon rondán beszélt,sok betűt nem úgy ejtett ahogy kellett volna. Most egyenlőre hallásészlelési problémával fejlesztik, heti 2 órában és valóban sok betűje kitisztult.Nem tudom suliban mi lesz vele.Minden esetre engem nagyon bánt, hogy orvos védőnő legyintett rá, mikor a nyakukra jártam is hogy semmi baja, mert aztán meg kiderült hogy csak van..Én a mai tudásommal azt mondom, ha valaki úgy érzi valami nem jó inkább vigye el akár magán úton, minthogy aztán 1-2-3 év múlva derüljön ki hogy gond van, mikor már nehezebb vele mit kezdeni.
2023. szept. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és az kimaradt, hogy 2,5 éves kora után kezdett el igazán sok szót használni.Addig kb 20 szava volt.
2023. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!