Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Problémás , hiperaktív kisgyer...

Problémás , hiperaktív kisgyerek mellett hogyan lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Ha mindig behívnak a suliba , tanár, pszihológus, aztán gyerekorvos, kivizsgáltatás.

Hogyan tud dolgozni egy anyuka aki hiperaktív gyereket nevel? Hogyan lehet összeegyeztetni a munkát az iskolával , gyerek orvosokkal , nevelési tanácsadóval? Tudom hogy a gyerek az első, de nem fogok tudni soha dolgozni ? Oviból minden második héten hazavágták azzal hogy köhintett mert nehezen bírtak el vele. Itt az iskolában ezt nem csinálják mert kötelező a suli, de nekem kell állandóan bejárnom. Kicsit úgy érzem mintha ellehetetlenítenének. Mások is vannak ilyen helyzetben? Anyuka nem dolgozhat? Gondolkodtam 4 órás munkán vagy állandó éjszakáson, valamiből élnünk kell még ha apa is van.



2023. szept. 25. 00:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudod megoldani.. vagy homeoffice, vagy semmi, én nem találtam olyan munkahelyet, amelyik tolerálja, ha random időpontokban abba kell hagynod a munkát. És de, hazaküldik fű alatt, sőt, leigazolnak napokat is, mintha bent lenne, csak ne vidd. Előbb utóbb javasolni fogják, hogy magántanuló legyen, vagy egymibe járjon, mert nem bírják, mivel nehéz vele. Előbb helyrehozod a gyereket, aztán lesz időd, vagy felveszel különleges bébiszittert 3000/óráèrt, vagy felette.


Állandó éjszakás nem jó, mikor alszol? Illetve az a gyerek rovására megy, nem tudod nevelni.


Sima suliba jár? Le tudod rövidíteni a folyamatot, ha elmész magánba, figyelemteszt, ritalinpróba, ha bejön tud maradni suliban. Ha agresszív dühkitöréses nagyon, kérhetsz valami nyugtatószerűséget, ha pedig ezek nem jönnek be, akkor átíratod alapítványi suliba vagy ép értelműek egymi osztályába. Ha egymibe jár, kérhetsz gyodot, ami olyan, mintha dolgoznál. Egymiben nem rakják ki délelőtt, akkor sem, ha verekszik, 4 óràs munkát tudsz vállalni.


A nagyon nagyon durva adhdsoknak van kolesz bpn, őket egymiből is kirakják, de oda tényleg csak a durván ön és közveszélyesek járnak, a sima verekedős kiabálós nem, csak a kontrollvesztett.


Ezek a lehetőségeid, gondolom elsős a gyerek. Ja és ha behívogatnak már most, akkor fixen a szülők vagy a tanár fel fog lépni ellened/ellenetek, már most nézd a másik iskolát, mielőtt felülvizsgálattal ellehetetlenítik az integrálását!


Lépj be az alábbi face csoportokba: adhds gyerekek szülei, snis gyerekek szülei, illetve a városod/kerületed anyukás csoportjába! Tàjékozódj és kérj segítséget!(anoniman, mert felhasználják ellened, ha meglátnak).

2023. szept. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

"Ha egymibe jár, kérhetsz gyodot"

Súlyos fogyatékos szülője kaphat gyodot, sima adhd, hiperaktív nem. Egymibe nemcsak súlyos fogyatékosok járhatnak.

2023. szept. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem járhat más iskolába, ezt már mondta az iskolapszihológus , mert az értelmi képességei alapján nem oda való. Viselkedés zavara van a szünetekben, verekszik. Órákon nagyon jól teljesít.
2023. szept. 25. 11:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Van ép értelműnek is egymi (gyógypedagógiai suli), az én gyerekem is olyanba jár, de ő beszedfogyatekos és nem tudom hiperaktívnak van-e hasonló.
2023. szept. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nincs beszéd fogyatékossága.

Nincs semmi ilyen elmaradása. Verekszik szünetekben. Vagy ok nélkül rugdossa a széküket a többieknek, vagy valaki rányujtja a nyelvét akkor nekitámad, volt akit megdobált.

Óvodában ilyen nem volt, csak nem szerette a szabályokat akaratos volt meg megsértődött. Szóbeli bántalmazásig ment el … itt meg már bunyózik.

2023. szept. 25. 13:24
 6/14 anonim ***** válasza:

2esnek: Nem csak értelmi sérült a súlyos fogyatékos. ADHDS is kaphat gyodot, amennyiben egymibe jár(ép értelműek osztálya) ÉS gyógyszert szed!


Külön van nekik plusz kérdés(meg az autiknak) a GYOD kérdőíven, 4 pont jár rá, ha azt csinálja, amit a kérdező leírt. Folyamatos verekedés, támadás, agresszív viselkedés, dühkitörés, amit megfékezni nem képes.


Ha iskolában nem tudja a teljes időt járni, amit kellene, mert kérik, hogy korábban vidd el, arra is jár pont. ADHDsok impulzívak, így a közlekedésük is veszélyes lehet, az is plusz pont.


Nem olyan nehéz összeszedni azt a 8 pontot, az enyém pl idegrohamot kapott, ha nem tudott evőeszközzel húst vágni vagy kiment a rizs és nem evett, nem volt képes az idegrendszere elviselni ezt a stresszt. Aztán tisztálkodásnál nem bírt figyelni arra, hogy pulcsi, szoknya, harisnya, ne lógjon a klotyóba, ezért csak bizonyos ruhába öltöztethettem, illetve tisztálkodásnál elfelejtette megmosni bizonyos részeit, nem volt képes észben tartani.


Nagyon szemét néhány pontozó, mert azt hiszik a pszichés betegség nem betegség, bezzeg ha hiányozna a fél keze, de amúgy rendkívül önálló, segítséget nem igénylő gyerekek.. na mindegy. A normális pontozó tudja, hogy a pszichés betegség is az, és ha ellehetetleníti az oktatást ilyen szinten, akkor az a betegség súlyos. Tessék egy adhds gyerek kálváriája, legrosszabb esetben ez történik.


[link]

2023. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem fér a fejembe hogy egy okos értelmes gyerek hogy viselkedhet úgy mint egy pszichopata …… nulla gátlással és nulla önkontrollal. Most az én lányomra értem.

Nem volt pszichopata, őrült a családunkban. De nekem támad ha valamit nem kap meg, vagy valamit nem engedek neki. Iskolában meg gondolom ilyet még nem láttak. Hát ha gyógyszert írnának neki , valami nyugtatót én nem bánnám. Vele élni is nehéz, megjelenni nem tudunk vele sehol mindenhol minket bámul mindenki amikor üvölt hogy bolond szülő, meg belémrúg…. Csak mert rászóltam vagy azt mondtam hogy akkor nem kap semmit ha ezt csinálja. Néha meg nem tudom leállítani, rájön a röhögőgörcs valamin és nem tudja abbahagyni. Ez ilyesztő.

2023. szept. 25. 15:37
 8/14 A kérdező kommentje:
Ijesztő*
2023. szept. 25. 15:37
 9/14 anonim ***** válasza:
Antipszichotikumot szoktak felírni, minimális adagot, nagyon nagyon kis mértékben szedál, álmos, de összeszedett lesz tőle. Ez nem(csak), adhd, keress fel magánpszichiátert!
2023. szept. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

6-os: köszi!

Gyod-rol ezt írják hivatalosan:


"Ki jogosult a GYOD-ra?

A gyermek életkorától függetlenül a GYOD-ra jogosult az a vér szerinti vagy örökbefogadó szülő, aki


a súlyos fogyatékosságából eredően önellátásra képtelen vér szerinti vagy örökbe fogadott gyermekéről, vagy

a tartós betegségéből eredően önellátásra képtelen gyermekéről gondoskodik."

2023. szept. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!