Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálsz mikor a 2 éves...

Mit csinálsz mikor a 2 éves gyereked hisztizik?

Figyelt kérdés
2010. okt. 18. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Szerencsére ritka de ha nyilvános helyen vagyunk megpróbálok hideg fejjel józanul gondolkodni és megnyugtatni őt is .


vagy ha itthon vagyunk akkor hagyom hadd dühöngje ki magát...



Nem szoktam:

-bezárni

-megütni

-üvölteni vele

-megszégyeniteni

2010. okt. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A dolgomat. Amit nem csinálok: nem foglalkozok VELE.
2010. okt. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Semmit, bár ritkán jön rá.

Ha az utcán vagyunk, akkor állok mellette, és megvárom, amíg végez. Eddig kétszer fordult elő, hogy földhöz csapta magát, nem foglalkoztam vele, bár furán néztek rám az emberek. Mivel nem voltam jó közönség, hamar abbahagyta.

Ha itthon van hiszti, akkor ugyanezt teszem, magyarul semmit, látványosan mással kezdek foglalkozni.

Nem kiabálok vele, nem ütöm meg, stb...

Jobb ha nincs közönsége, hamarabb abbahagyja.

2010. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2010. okt. 18. 08:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb egy percig nézem levegőnek, de utána bizony határozott hangon rászólok, hogy hagyd abba! Igy nem viselkedünk! Elég! Ha nem szólok, tiz percig is obégat, ha rászólok, akkor azonnal befejezi mostmár. Utcán, boltban nem csinál visitós cirkuszt, csak itthon jellemző. Kb heti két-háromszor biztos van akció.
2010. okt. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

igen nálunk is így van heti 2-3 alkalom :A boltban ,utcán is elő fordul néha sajnos.

Ezt én rontottam el???Hogy hisztizik??

2010. okt. 18. 09:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Két éves a fiam és néha-néha előfordul, hogy kivágja a hisztit. Ha otthon vagyunk, egyszerűen kimegyek a szobából, és csinálom a dolgom. Nem foglalkozom vele. Kb 5-10 perc és mintha mi sem történt volna, nevet, simogat, játszik tovább. Nyilvános helyen ha produkálja magát, elég annyit mondani neki, hogy ha nem hagyja abba, s hazaértünk kap egy pohár vizet a nyakába. Na rögtön abbahagyja.
2010. okt. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdésedre: nem te rontottad el, ez egy természetes folyamat, elért oda, hogy rájött, hogy ő önálló személy, ebből következőleg lehet önálló akarata. Azt figyeli, teszteli, hogy te arra mit reagálsz, mikor ő mást AKAR, mint te.

Tulajdonképp itt dől el a nevelésed iránya, ha hagyod, akkor most simán átveszi az irányitást, ha határozottan kijelölöd az irányt, akkor tudod majd a jövőben fegyelmezni. No, de ez már nem tartozik a tárgyhoz...

2010. okt. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!