Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az , hogy a kisfiam...

Miért van az , hogy a kisfiam közel 4 évesen nem akarja az igen szót használni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 1. 20:16
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

A de-t meg a nem-et használja.Az igent nagyon ritkán.

Például ha megkérdezik tőle te oviba jársz? ,akkor ő erre azt mondja oviba.

Vagy szeretnél fagyit enni?,akkor szeretnék stb.

2023. okt. 1. 20:20
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
És mi ezzel a baj?
2023. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
13%
Mert csak ismetel.. Önálló gondolatokat, mondatokat nem tud megfogalmazni. Vinnem kivizsgálásra.
2023. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Pont ez az 3as , csomó dolgot kèrdez és mond az összes kötőszot meg kérdőszót használja csak az igent nem .

Kivizsgáláson már voltunk, korának megfelelően beszél, viselkedik, oviba is jól èrzi magát, kommunikál is.

Nagy ritkán kijön belőle egy igen

2023. okt. 1. 21:04
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk, felnőtt embereknél is vannak csak ránk jellemző kommunikációs szokások. Amúgy írod, hogy használja, csak ritkán. Miért zavar ez téged egyébként?
2023. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez sokkal jobb, mintha csak igent mondana. Majd mondja azt is.
2023. okt. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Furcsànak tartom ennyi, mert sokkal bonyolultabb,nehezebb dolgokat is mond és kérdez.
2023. okt. 1. 21:40
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normálisan beszél, nem érdemes problémát keresni ott, ahol nincs.
2023. okt. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Jaj, de jó! Az unokahúgom ugyanez😁 Hiába mondom neki, hogy igent mondjon, mert néha nem értem, hogy most azt mondta nem, vagy de. Olyankor 1x mondja, hogy igen, csak azért, hogy megnyugtasson tudja azt is, csak lesz@rja🤣

Szerintem annyit ellenkezett, hogy már csak a de maradt. Mondjuk neki kb.ennyiben ki is merül a dackorszak, semmi földhözvágós hiszti, de kb.akkor kezdte el, amikor az "ellenkezést." Mondjuk ő többnyelvű, de nem hiszem, hogy van összefüggés, tökéletesen beszél magyarul egyébként.

3 éves és ő is okos amúgy. Szerintem ne foglalkozz vele, kétlem, hogy ez probléma lenne.

2023. okt. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Semmi problémát nem látok benne,de nekem is fura hogy a fiam se mondja szinte soha,de ö még csak 2.5 éves
2023. okt. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!