Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 hónapos kisfiam kúszik,...

10 hónapos kisfiam kúszik, ül, feláll és totyog,de nem mászik,emiatt a védőnő már folyamatosan bánt minket,hogy miért nem mászik még? Hasonló történt veletek?

Figyelt kérdés
Ortopédus látta, negatív minden. Picit lazább az ízülete és azt mondta emiatt lassabb a mozgásfejlődése. Dévényesnél is voltunk és szerinte sincs semmi kóros probléma. Tornáztatjuk rendszeresen,de most mégis megint küld minket a védőnő másik orvoshoz. Magához képest szépen fejlődik a gyerekem,de már minden nap gyomoridegem van,hogy mikor fog már mászni és mikor fejezi be a degradálást a védőnőnk? Minket állít be rossz szülőnek pedig mindig tornáztatva van, elvittük összesen 4 szakemberhez.
2023. okt. 13. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
A kuszas és a mászás ugyanolyan mozgasformanak számít, nem baj ha az egyik kimarad. Ha esetleg tanulási zavaros lesz majd akkor tuti rafogjak a mászás hiányára. De nekem a gyógytornász azt mondta ugyanaz a kettő, akkor van baj, ha mindkettő kimarad.
2023. okt. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

A mozgàsfejődès nem rajtatok múlik. Bunkó a vèdőnőtök nagyon.

Az èn gyerekemnek extrèm gyors vokt a mozgàsfejlődèse, ès adhd-s, egyèb problèmàkkal. Nem tudtam volna visszafogni, de utólag ez volt az egyik első jel, ami arra mutatott, hogy nem àtlagosan fejlődik az idegrendszere.

Nem tudod befolyàsolni, de innentől èrdemes figyelni az apróbb jelekre. Aki pedig hibaztat, annak a kommentjeit ereszd el a füled mellett.

2023. okt. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk is így volt, csak engem nem csesztetett a védőnő, sőt nem is tornáztattam. Annyit mondott a védőnő 10 hónaposan, hogy fontos lenne, hogy ne maradjon ki a mászás. Rá kb 3 nappal a gyerek elkezdett mászni (és ülni, azt se csinálta előtte).

A szomszéd kislány 11 hónaposan még csak kúszott, azt is elég sajátosan. Tornáztatták, másfél évesen már ugyanúgy járt, mint a többi gyerek.

2023. okt. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem mondd meg a gyereknek, hogy jó lenne, ha mászna is, mert a védőnéni mérges lesz! 🤣🤣🤣

Viccet félre téve, nálunk a kúszás maradt ki, vagyis csak egy kér napos kúszás kezdemény volt, mert aztán rájött, hogy tud mászni. Na így kimaradt. Nem mondtak rá semmit. Illetve hamar felállt, amire a védőnő annyit mondott, hogy minden, amit magától csinál, az nem gond. Persze kaptuk az ívet ismerősöktől, hogy ezt nem szabad. De ilyenkor mit lehet tenni? Lekötözöm??? Mert magátol kapaszkodott fel. Három gyerek után az a véleményem, hogy minden gyerek másképp fejlődik, olykor kimarad ez-az, de ezeket nem tudom, hogy lehetne befolyásolni. Van egy tankönyv, hogy minden gyereknek úgy kéne fejlődnie, mert különben gáz lesz.

2023. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
Minden gyerek más. Nekem a harmadik előbb állt fel, mint mászott, és bár mászott utána, nem sokat. A középső meg kész versenymászó volt. Nem csinálja mindegyik a nagykönyv szerint. Sőt nincs is olyan, hogy mit "kell", ha nagyvonalakban mozgásilag, meg minden más ügyben, rendben van a gyerkőc.
2023. okt. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Nekem húsz éves koromban volt egy motorbalesetem, eléggé tropára ment a térdem. A doki még ott is azzal b@szogatott, hogy nem lett volna semmi baja, ha babaként mászok is, nem csak rögtön felállok... Azt se tudtam, hogy így volt-e... Van olyan eüs, akinek ez a mániája.
2023. okt. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
Az enyem szinten ugyanez, csak 9 honapos. TSMT torna hozott javulast, de mas problemak is vannak. Mar kezd maszni.
2023. okt. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Én ki vagyok akadva a védőnőnkre. Most 3 hónapos a pici, de állandóan megjegyzi azt, hogy miért csak ennyit hízik, miért nem forgolódik, a szobában nem jó helyen van a kiságya. Szóval nekem már SOKK.
2023. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!