Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor beszéltél és hogyan...

Mikor beszéltél és hogyan gyermekeddel ezekről?

Figyelt kérdés
Idegenekkel ne menjen el, káros függőségek, internet veszélyei, mit tegyen ha társai piszkálják, szexuális felvilágosítás?
2023. okt. 17. 07:27
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Folyamatosan, az ő szintjén. De előbb a saját szintedet kellene megtalálni.
2023. okt. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

9 éves lany.

Idegenekkel ne menjen el-ezt már olyan öt éves korában elkezdtem neki mondani,és a mai napig is mondom(most még gyakrabban,mert délután egyedül jár haza iskolából)


Karos függőségek -epp a minap jött,hogy anya mi az a drog?no én leultettem és elmondtam neki mindent amit csak tudtam a fuggosegekrol.


Internet veszelyei-egy éve kb.megkapta az első telefonját,és el lett neki agyarazva,hogy az internetre nem teszünk fel képeket,sehova,mert vannak rossz emberek akik rossz dolgokat tehetnek vele,vagy akár velünk is.

Azt is mondtam,hogy nem szabad elhinni mindent amit lát,vagy olvas az interneten.es ha bármi baj van,hozzam fordulhat bátran.


Iskolai piszkalkodas-en amikor ovis volt már akkor is mondtam,hogy ha baj van,szóljon a tanító néninek.

Most negyedikes,már azt mondom neki,ha bántják védje meg magát,gáz vagy nem gáz,ha esetleg megutik csapjon vissza...ha csak szóbeli a bantas akkor mondja meg a tanító néninek,vagy nekem ha hazajött.


Szexuális felvilagositas-harom hónapja történt de még nem teljesen.

Annyit tud,hogy mi az a menstruáció,és akinek van,annak lehet kisbabája..

Még úgy lett a kistestvere is,hogy anyu meg apu hormonjai összekeveredtek😅

Valamelyik nap kérdezte mi az a szex.hatomdtam hogy felnőtt dolog,valószínűleg max pár napig tudok kitérni már csak a válaszok elől😆

2023. okt. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

7.5 éves a lányom. Egyelőre azt tudja,hogy idegenekkel sehova sem megyünk el. Ezt már kb 3 éves korától mondom neki.

Internet,káros szenvedélyek: ezt még annyira nem, mivel még nem érinti. A cigifüstöt viszont mindketten utáljuk,arról már beszéltem neki, hogy mennyire káros.

Szexuális felvilágosítás: folyamatos. Tudja,hogy ha megjön a menzeszem,akkor nem megyünk strandra,hogy a játszótérről óránként fel kell mennünk,hogy wc-re menjek (12 éves koromtól nagyon erős menzeszem van. Néha látja,hogyát kell öltöznöm,mert átáztam pl. Nehéz lenne letagadni. Meg minek. Természetes. ).


Elmondtam neki,hogy a babának minden hónapban készül az anya méhében egy kis hely,ahol megtelepedhet. Ha kerül bele baba,akkor lesz az anyuka terhes. Ha nem kerül bele baba,akkor megjön a menzesz és kiürül a méh. Ez vérzéssel jár pár napig. Nálam 8-9, de van,akinek csak 5-7 nap.


Megbeszéltük múltkor a baba születését,miután közölte velem, hogy ő látta a könyvében,hogy a baba az anyuka hátából is meg tud születni. Na akkor elmagyaráztam azt a képet,megkerestük. Ez egy gyerekeknek szóló orvosos könyv.

Szóval elég sokmindennel tisztában van. Az,hogy hogy készül a kisbaba,az még nem érdekli. De majd eljön az is.

2023. okt. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!