Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valóban nem kell foglalkoznom...

Valóban nem kell foglalkoznom a beszédhibájával?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 hónap múlva lesz 3 éves. Mindent időre hozott, ügyes volt mozgásban, sokat mászott, illetve 2 évesen sok szava volt már, 2,5 éves kora óta indult be rohamosan a beszéde, nem volt sosem lemaradva. Mára már olyan szavakat használ, hogy tökéletes, tömlő, pickup, dömper, tehát fejlődik, folyamatosan bővül a szókincse, de sajnos sok betűt nem jól ejt. Pl s,sz,r,v, ...Én teljesen megértem őt, de pl. a szüleim, akik nem hallgatják nonstop már nem mindent értenek. Most kezdtük az ovit, de sokat beteg, így még nem tudom milyen hatással lesz rá. Az orvos azt mondta ráér tisztulni a beszéd, ha 4-5 évesen is tapasztalom elég jeleznem akkor. Nem nyugtatott meg...Az óvònő állítólag érti. Folyamat artikulálok előtte, elismétlem a szavakat, illetve visszakérdezem, hogy Répa? Igen, répa! Sokat mondókázunk együtt. Tud is sokat már, de sajnos helytelenül ejti és ezáltal nehézkes megérteni másnak. Néha kérem, hogy mondja el most lassabban, mert nem értem jól. Ezeket megteszem. Youtubeon van sok logopédiai gyakorlat. Szerintetek érdemes ezzel már foglalkozni vagy túlagyalom? Be nem áll a szája egész nap, de azért aggaszt majd hogy értik meg az oviban...Vannak szavak amiket tökéletesen ejt pl. Csigabiga, Tető, büdi, kő, kettő, de azért rengeteg a hiba. Férjem szerint azért nem érthetetlen amit mondd, csak hibásan ejt, de ettől még érthető szerinte simán. Kinek mi a tapasztalata, véleménye?
2023. okt. 19. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Majd ha 6 évesen is így ejti, akkor kezdj izgulni. 5-6 éves kor között kell kitisztulnia a hangoknak. Még ne stresszelj!
2023. okt. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

3 evesen meg valoban nem kell ezzel foglalkozni.

Ha valamit rosszul ejt vagy ragoz, ne is javitsd ki. Te beszelj helyesen, az lesz neki a pelda. Es legfokeppen nyugodj le, ha stresszelsz, kerdezgeted, javitgatod mint egy eszelos, feladatozol vele, az nem segit.

Majd 5 eves kora korul kell ezzel foglalkozni.

Amit esetleg tehetsz, az az, hogy buborekfujozzatok egyutt, gyertya elfujasa, tehat hasonlo feladatokat nezhetsz,amikhez a szaj koruli izmokat kell hasznalni.

Artani ezzel nem arthatsz, amig jateknak fogja fel,illetve persze nem kell egesz nap ilyeneket csinalni, de ennyi.

2023. okt. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

5 éves korig tényleg nem kell. Ott érdemes már logopédusnak mutatni, hogy iskolára szépen menjen. De nekem pl mindkét gyerek járt nagycsoportban, ettől nem buta gyerekek, csak 1. osztályban az írásnál-olvasásnál okozna gondot, ha megmarad.

De 3-4 éves gyerekeknél ez teljesen normális még.

2023. okt. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3 évesen én a hiéna helyett rínát mondtam. Illetve a szalonna helyett nanonnát. 🤷🏽😂 Semmi gond nincs ezzel még.
2023. okt. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A logopédus is csak 5 éves kor felett foglalkozik ezzel. Egyáltalán nem kell foglalkoznod vele. Teljesen normális ha egy 3 éves nem beszél helyesen.
2023. okt. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3 evesen nem, mert teljesen fiziologias. Olvass utana.

6 evesen, az iskola erettsegnel vizsgaljak.

2023. okt. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert 3 évesen ez nem beszédhiba. Élettani. Olyan gyereket még az életben nem láttam, aki tisztán kezdett volna beszélni. Édesanyám logopédus, és még mi a saját gyerekei se kezdtünk tisztán, mert az lenne a normálistól eltérő. A saját unokájának is csak 4,5 évesen javasolta.
2023. okt. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm az egybehangzó válaszokat. Akkor tényleg lazítanom kell. Ezek az játékos izomerősítő gyakorlatok jók, ezeket láttam youtubeon is vagy gabonapelyhet nyelvvel felszedni tenyérről, nyelvöltögetés... Kisfiam simán kimondja azt is hogy távirányító, nem szokott "halandzsázni", csak sok betűt más betűvel helyettesít. Első gyerek, szóval nem igazán tudom mi tévő legyek, mert mindenki a mihamarábbi fejlesztéseket szajkózza mindig, mert hogy később már nem fogja behozni stb.
2023. okt. 20. 07:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Beszédhibás gyerekem van, biztosan nem szórakoznék logopédiai gyakorlatokkal ha minden oké lenne.
2023. okt. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, en megertem, hogy elso gyerek meg minden, de azert a jozan eszed maradjon mar meg. Most tanul meg beszelni, honnan a lopikulabol gondoltad, hogy egybol helyesen kell beszelnie 3 evesen ? Ha te elkezdesz valamit eletedben eloszor, egybol tokeletes vagy ? Ha holnap elmesz szumobirkozonak, aranyermet nyersz ?

Ne legyunk mar ostobak, legalabbis ne ennyire.

2023. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!