Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5,5 éves lányom olvas . Nem...

5,5 éves lányom olvas . Nem lesz gond ebbol a suliban?

Figyelt kérdés
Nagycsoportos most, es mindig is erdekelte a tanulas, a betuket folyton kerdezgette, kerte hogy segítsek neki leírni. Mivel ennyire erdekelte nem akartam elvenni a kedvét és szépen sorban megtanulta a kis és nagy írott betűket leírni/olvasni. Írott írásból szinte folyekonyan olvas, írni is letud szinte mindent(ha nemis gyongybetukkel de leirja) . A matematika is erdekelte, mindig kerdezget … 20 ig osszead kivon, szinte nem is gondolkodik. A kérdesem az lenne, hogy ezzel nem ártok neki? Első gyerek , nincs tapasztalatom ebben. Volt valaki esetleg hasonlo helyzetben?
2023. okt. 22. 09:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha magától érdekli, akkor nem, bár az írásnál gyakran előfordul hogy rosszul rögzülnek a mozdulatok. Az erőltetés a probléma.
2023. okt. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Most már olyan mindegy, nem? Unatkozni fog elsőben.
2023. okt. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Én is olvastam már oviban. Nem unatkoztam elsőben és nem származott belőle hátrányom. Magyarból mindig nagyon jó voltam.
2023. okt. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Én is írtam-olvastam-számoltam. Nem hogy nem volt hátrány, kifejezett előny volt. Igaz, nekünk klassz tanítónőnk volt. Ha liba a tanítónő, akkor persze, beszólogathat érte, meg megsz*vathatja a gyereket, hogy bizonygassa, hogy nem jól tanulta meg, de ez se téged ne zavarjon, se a lányodat.
2023. okt. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Én is írtam-olvastam. Aztán az iskolában elkönyveltem, hogy nekem nem kell tanulni, mert úgyis tudok mindent. És ez sokáig így is volt, nem tanultam.
2023. okt. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Én unatkoztam elsőben (olvasás órán). Csak senki nem gondolt rá, mert tudtam, hogy órán figyelni kell stb. Úgy néztem ki kívülről, mint akit érdekel. Kérdezd majd meg, hogy unatkozik-e, és ha igen, akkor vegyél neki vmi foglalkozó füzetet amit önállóan tud csinálni vagy könnyű olvasmányt stb. A tanítóval meg beszéld meg, hogy olvasás órán adja ki neki különfeladatnak. Így a tanítónak sincs plusz dolga vele (elég leterheltek szoktak lenni).
2023. okt. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Én is írtam-olvastam, semmi hátrányom nem volt belőle azon kívül, hogy unatkoztam elsőben 😀
2023. okt. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
En nem unatkoztam, csak gyorsabban olvastam és könnyebben megertettem az olvasottak. Mindig én mentem versenyre szepkiejtesbol, versmondasbol, helyesírás öl stb, kaptam plusz nekem való feladatokat, imádtam.
2023. okt. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

tedd azt amit az anyám is tett: próbálj meg neki egy normális iskolát találni normális tanárral, és ha a tanárt az utolsó utáni pillanatban becserélik azt valami inkompetens idiótára, akkor beszélgess a gyerekkel sokat arról, hogy az iskola nagyrészt egy fölösleges, jól szervezett 12 éves időrabló szerencsétlenkedés, és hogy a tanítónéni véleménye, meg a random számjegyek, amiket őt nem ismerő idióták írogatnak buta füzetekbe, mert azt hiszik hogy az bármit is jelent a világon, nem fontosak.

pedig én még olvasni se tudtam mielőtt iskolába mentem, nem érdekelt az egész, csak aztán elég gyorsan kisült, hogy képolvasok, tehát abban a pillanatban hogy megvolt az összes betű, én folyékonyan olvastam mesét a pad alatt, mert untatott a szótagoló felolvasás. gyakorlatilag egész alsóban a bukás szélén billegtem, mert a tanító néni rühellt, és folyton anyámat zaklatta, hogy milyen új fogyatékosságot kéne kivizsgálni rajtam. anyám meg szerencsére nem vette túl komolyan a dolgot, csak annyit mondott hogy legyek kedves végigülni a napi iskolát mielőtt hazamegyek és elkezdhetek érdekes és izgalmas dolgokat tanulni, mert a gyámügyhöz nincs kedve.

2023. okt. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

"...és hogy a tanítónéni véleménye, meg a random számjegyek, amiket őt nem ismerő idióták írogatnak buta füzetekbe, mert azt hiszik hogy az bármit is jelent a világon, nem fontosak."



Jaja, tanítsd meg neki, hogy ő minden és mindenki felett áll, az segíteni fog neki a való életben. 🤦‍♀️

2023. okt. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!