Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az első menstruáció és magömlé...

Az első menstruáció és magömlés nagyjából ugyanúgy érinti a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Vagy van különbség az "élmények" között?

2023. okt. 26. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Van.. Hogyne lenne..

A lány vérzik, és görcsöl(het) is.. 3-6 napig szív vele hosszú évtizedekig, élvezeti értéke 0.

Míg a magömlés.. egyrészt fájdalommentes, másrész nem 0 az élvezeti értéke..


A magömlést okosabb dolog lett volna inkább az orgazmushoz hasonlítani.

2023. okt. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a magömlés is fájthat, ha nincs rá felkészülve, nem?
2023. okt. 26. 10:27
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a magömlésről viszonylag keveset beszélünk, a menstruációra már évekkel előtte (jó esetben) elkezdjük felkészíteni a lányokat, így mire megjön neki először, már nem lepődik meg rajta annyira, vagy legalábbis tudja, mi történik vele. A fiúk meg nem tudom, mennyire tájékozódnak erről előre, mennyire szokták nekik elmondani, hogy ez egy ilyen dolog, ami megtörténHET (mert nem fordul elő törvényszerűen mindenkivel azért), aztán csak egy reggel arra ébred, hogy csupa nedvesség az ágya meg a pizsamája, és nem érti, mi történik. Szégyelli magát, nem meri elmondani a szüleinek, rejtegeti az ágyneműt, stb. Tök sok gátlást szerezhet így, míg a lányoknál azért van egy általános tudásanyag, amiről tud mindenki, mit kell csinálni (betét, tamponhasználat), meddig tart (elmúlik majd ismét jelentkezik), és még ha kínos is kamaszkorban, azért tisztában vannak vele a lányok, hogy ez mindenkit érint, és nem akkora tabu. Fiúknál ez egyáltalán nincs meg, azt se tudja, mikor lesz legközelebb, lesz-e, ez csak egy átmeneti dolog, mitől van, mitől múlna el, másnál is van-e ilyen, stb. Legalábbis az én korlátozott tapasztalataim alapján. Szóval bár a testi megélése nyilván drasztikusan más a kettőnek, pszichológiájában a lányok szerintem kicsit jobban járnak ezzel.
2023. okt. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, 3-as.


A magömlés ugyanolyan drasztikus változás, de senki sem beszél róla.

2023. okt. 26. 10:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hât nem is tudom hány éves lehettem olyan 12 és nem tudtam,hogy van ez a jelenség.

Lényeg az,hogy fölkeltem reggel hétvége volt és egyértelmű volt,hogy mi az és baromira kellemetlen is volt mert anyám is meglàtta.Ès kínos hallgatàs mindkettő oldalon,ő lehet azt gondolta önkielégítést végeztem pedig akkor mèg nem mert a fitymâm mèg rà volt tapadva ès eltitkoltam.

Ezt 3 èvvel kèsőbb önmagam oldottam meg.

2023. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden normális szülő beszél róla a fiával.
2023. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%
Hát azért a menzesz is elég ciki még mindig a csajoknak tipikusan tornaórán, nyaraláson és lehet sorolni. A magömlésről meg miért ne beszélne egy szülő már sokkal előbb a gyerekével, pl. amikor arról kérdez, hogy hogyan születnek a babák az egy nagyon jó alkalom. Nekem két kiskamasz fiam van, és már rég tudnak a dologról. De nem is értem, mi okból akarod versenyeztetni ezt a kettőt. Ez kicsit olyan, mint amikor a párkapcsolati topikban azon vitatkoznak, férfinek vagy nőnek lenni rosszabb. Ezt max. csak azt tudhatná, aki pont ugyan feltételekkel átélné mindkettőt. Lehet ezen elmélkedni, csak nincs értelme, nincs abszolút igazság, csak szubjektív vélemények vannak, amik szubjektív élményeken, tapasztalatokon alapulnak.
2023. okt. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem mindkét nemű gyereket fel kell ezekre készíteni, sőt. A lányokat is fel kell készíteni arra, ami a fiúkkal történhet és fordítva. Így lesznek értelmes, empatikus felnőttek, akik nem kezelik tabuként a testüket, a szexualitásukat.
2023. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Én tudtam miről van szó, mert elmesélték, hogy mi ez, szóval fiúként engem nem ért váratlanul.
2023. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem hét-nyolc éves korom körül volt az első éjszakai magömlésem, és a szüleim utána azonnal megnyugtattak, hogy ez egy teljesen természetes dolog a fiúknál.

Apám még büszke is volt rám, hogy olyan korán elkezdtem érni nemileg, és később már testileg is jóval fejlettebb voltam a kortársaimtól.

27F

2023. okt. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!