Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereketeknek, ha lát...

Kisgyereketeknek, ha lát tampont, vagy betétet nálatok mit mondtok, mi az?

Figyelt kérdés

Ha pl. a fürdőszobában látja polcon, szekrényen, stb.

És egy meredekebb kérdés: esetleg titeket látott már akarva akaratlanul cserélni/használni? Vagy gondosan bezárkóztok menstruáció esetén ha cserélni kell?



2022. nov. 10. 21:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Sajnos nem fogok olyan választ írni,amire te vágysz...
2022. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom látta-e a terméket, elég magason van, cserélni sem látott soha senki, el nem tudom képzelni hogy valaki előtt csináljam
2022. nov. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Az igazat


Nem látott használt eszközt, de látott már cserélni. ( wc-n üpve papírba szoktam eleve belehúzni, amit becsomagolok és csak azt látja, hogy lábközül egy wc papîr csomagot kidobok.


Viszont elmondtam mi az és mire való.


Tényként kezeli a 3 és a 4.5 éves is.

2022. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

Már megint??


Beteg fétis...

2022. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Az igazat. Tampont nem használok, betétet rendszeresen lát. Mosható termékeket is. Nem premier plán cserélek, de nincs zár az ajtón, előfordult nem egyszer, hogy bejött.

Ennek ellenére szerintem korához képest nem tud eleget, nem sokat kérdez. 7 éves lány, kb. ugyanannyit tud mint a 3 éves öccse.

2022. nov. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Konkrétan nem mutatom meg neki hogy ott egy véres betét, de mivel figyel mindig szépen elmondtam a saját szintjén hogy anyának néha a bugyijába kell tennie egy betétet, mert nagylány. És fiam van btw. Nem fogom kizárni a fürdőből, néha egyedül kell megoldjak egy egész napot, nem fogok várni a teli betéttel órákat, mert átázok és büdös, a tampontól meg herótom van, meg azt is cserélni kell amúgy is.


Sőt megfejelem azzal, hogy szerintem jó ha ezt természetesen kezeli, mert némely felnőtt férfi reakciója is is az hogy fúj, ne beszélj a menzeszről szóval konkrétan nem nyomom az orra alá, de nem kezelem tabuként. Sőt ha görcsölök, azt is elmondom neki, hátha empatikus lesz majd ilyen ügyben felnőttként.

2022. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

A menstruáció egy teljesen természetes élettani folyamat, pont úgy, mint a vizelés, a székelés, az alvás, az étkezés és még sorolni lehetne. Nincsen benne semmi titkolni való, tehát felesleges keresni alternatívát, egyszerűen néven kell nevezni ezeket a dolgokat is és kész. Nem kell tabuként kezelni.


Az,hogy kit hogyan lát a gyereke, az pedig erősen egyén függő dolog. Nálunk a WC ajtót sem szokás nyitva hagyni, de ismerek olyan családot, ahol a szülők meztelenül is simán járkálnak a nagyobb gyerekeik előtt is. Minden családnak magának kell felállítani ilyen téren a számukra még egészséges határokat.

2022. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a másik oldalról tudok nyilatkozni. Méghozzá hárman voltunk lánytesók és anya egyedül nevelt minket :D Konkrét emlékem nincs róla ahogy rákérdez valamelyikünk, hogy mi az de tudom hogy viszonylag hamar fel lettünk világosítva. És szerintem valamelyikünk rákérdezett. Vécére azért egyedül jártunk, de nem volt abból sosem szívroham ha valamelyikünk rányitott a másikra. Igazából a pisilést kezeltük elég lazán, az simán belefért hogy valamelyikünk pisil a másik meg közben fogat mos vagy sminkel a tükörnél. A nagyobb és a menstruációval kapcsolatos dolgokat azért szerettük magunkban intézni.
2022. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Menstruációs bugyit használok, már látta a kisfiam (2,5), nem a vért magát, hanem ahogy bedobom a mosógépbe. Mondtam neki, hogy vér van benne, a nénik véreznek minden hónapban, de ez nem baj, hanem jó (egészséges) dolog.
2022. nov. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer pont akkor nyitott rám a 3 éves lányom, amikor betétet cseréltem. A vérest már nem látta, csak a tisztát, de kérdezte hogy mi az, miért kell. Mondtam, hogy a néniknek, anyukáknak kell. Aztán nem kérdezett tovább, visszament játszani. Ha nagyobb lesz nyilván már ennyi válasz nem fogja kielégíteni, meg ha a vért is látja, akkor elmondom neki, hogy a felnőttek nagylányok szoktak vérezni és kell. De egyelőre elég, ha ennyit tud. Persze nem zárkózom el a témáról, de amíg nem érdeklődik jobban, nem firtatom a dolgot.
2022. nov. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!