Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy két éves gyerek utazhat...

Egy két éves gyerek utazhat az autó első ülésén? Természetesen gyerekülésbe, szabályosan bekötve.

Figyelt kérdés
a férjem szerint igen, utazhat, én úgy tudom, 14 éves korig, illetve 150 centiig csak hátul. De nem vagyok 100 %ig biztos benne.
2010. okt. 19. 17:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia én úgy tudom, hogy csak akkor utazhat elöl, ha menetiránynak háttal van bekötve, tehát hordozóban.
2010. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Már rendes gyrekülése van. nem háttal utazik, hanem szemben. Én még nem nagyon láttam ilyet. hordozót már igen.
2010. okt. 19. 18:04
 3/14 anonim ***** válasza:

Mit nem láttál?

Csak hátul utazhat a paraméterekig, ami talán 14 év, de inkább 100 cm. Addig kizárólag hátul!!!

A gyerekülés meg előre néz, csak a hordozót kell háttal bekötni. Bár külföldön van háttal utazó gyerekülés, nagyon favorizálják. Biztos biztonságosabb egy karambol esetén, de így is befonom a hajam a 4 órás úton hazáig, mire mindent hátraadogatok neki...hát ha még nem is látnám, meg ő sem minket... na az lenne valami...

2010. okt. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mi a különbség egy hordozó és egy gyerekülés között. én a normál gyerekülésre voltam kiváncsi(15-36 kilóig). És még nem láttam senkitől, hogy a 15-36 kilóig való gyerekülést első ülésre tette volna. Jogszabályt nem találtam, ezért kérdeztem meg itt, hogy hátha valaki tudja, lehet-e első ülésen.
2010. okt. 19. 18:49
 5/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy abban az esetbe utazhat elől ha a kocsiba nincs légzsák vagy ha ki lehet kapcsolni.
2010. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Gyerekülést nem lehet az autóban előre kötni, csak azt, amit háttal lehet bekötni és ha nincs, vagy ki van kapcsolva a légzsák!


Egy rendőr anyuka

2010. okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ módosítás után, 2010 január 1-től:

48§ (7) A gépkocsiban vagy a mopedautóban utazó 150 cm-nél alacsonyabb gyermek - a testsúlyához igazodó kialakítású - gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermekbiztonsági rendszert kialakításától függően a járműnek erre a célra gyárilag kialakított rögzítési pontjaihoz, vagy az üléshez tartozó biztonsági övhöz vagy ennek bekötési pontjaihoz kell csatlakoztatni. A gépkocsi és a mopedautó üléseihez - a vezető ülését kivéve - gyermekbiztonsági rendszer szerelhető be. Az első üléshez - a jármű szokásos haladási irányával ellentétes irányban - a gyermekbiztonsági rendszer csak akkor szerelhető be, ha az üléshez légzsákot nem szereltek fel vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták. A 3 évnél fiatalabb gyermek csak gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható. A gyermeket a gyermekbiztonsági rendszerhez tartozó hevederekkel (pántokkal) is rögzíteni kell.

2010. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
22:10- egy másik rendőr anyuka :)
2010. okt. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Rendőranyukák, a 6 üléses autókkal mi a helyzet? (Honda FRV, Fiat Multipla) Nekünk négy gyerekünk van, DIREKT azért vettünk Honda FRV-t, mert ott elöl van kialakítva még egy ülés, ráadásul gyerekeknek, gyárilag ISOFIX kialakítással. Útközben az anyósülésből az összes gyerek elérhető, ha szomjasak vagy bármire szükségük van. Az elől, középen levő ülés hátrébb van csúsztatva 15-20 cm-vel, mint a vezetőülés, illetve az anyósülés (tehát szigorúan nézve a "másfeledik" sorban van), a légzsák pedig úgy van kialakítva ebben a modellben, hogy a gyerek ne sérüljön.

Számunkra nem lenne túl ideális négy gyerek mellett, hogy egy ilyen rendelet miatt hipp-hopp vennünk kelljen egy hétülésest... (Ami ezen az áron van mellesleg, annak a csomagtartója nem elég a négy gyerekkel való utazáshoz)

Ha büntethetőek vagyunk ezért, bár az összes gyerek maximálisan biztonságos, a törésteszteken legjobb eredményeket elért gyerekülésbe van kötve, akkor is csak egy lehetőségünk van: nyakbehúzva megvárni, amíg a legnagyobb gyerekünk nő nagyhirtelen 22 cm-t...

2010. okt. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Rendőr anyukák!Mi a helyzet akkor,ha csak elöl van biztonsági öv?Ugyanis az apósomnak van egy 30 éves VW golf-ja,és abban csak el elől van öv,így eleve csak az első ülésre lehet rakni a gyerekülést!A fiam keresztanyja(aki mellesleg rendőr)azt mondta,hogy ez teljesen jó így,aki ezért büntetni akar,az nem normális.
2010. okt. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!