Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy két éves gyerek utazhat...

Egy két éves gyerek utazhat az autó első ülésén? Természetesen gyerekülésbe, szabályosan bekötve.

Figyelt kérdés
a férjem szerint igen, utazhat, én úgy tudom, 14 éves korig, illetve 150 centiig csak hátul. De nem vagyok 100 %ig biztos benne.
2010. okt. 19. 17:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%

A törvényeket nem mi hozzuk! Nekünk csak betartatni kell azokat!

Nézzd meg mi van a kocsi leírásában. Én kivételről még nem hallottam, de elképzelhető, hogy van olyan autó, ahova lehet előre kötni, bár szerintem a törvény egyértelműen fogalmaz.


Az első rendőr anyuka

2010. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszom az utolsó előtti hozzászólónak mnet!


Utolsó: A kresz erről is egyértelműen rendelkezik!


"8) A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:


a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható);


b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel - testméretéhez igazodóan - biztonságosan rögzíthető;


c) ha taxi üzemmódban használt taxi gépkocsi és a személygépkocsis személyszállítást végző gépkocsi hátsó ülésén utazik;


d) ha a rendvédelmi szervek gépkocsijában vagy a mentő gépkocsi betegellátó terében utazik;


e) a menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;


f) a nem menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;


g) ha 3. életévét még nem töltötte be és állva utazik az autóbuszban;


h) ha külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik."

2010. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Marad hátul a gyerkőc.
2010. okt. 20. 16:55
 14/14 anonim válasza:

De miérr marad hátul!

A második rendőranyuka idézte a kreszt. Ahol le van írva hogy gyermekülésben a vezetőt kivéve bárhol ülhet a gyerek, egy kivétel van: elől, a menetirányvak háttal, légzsákkal. Tehát menetiránnyal szemben nincs semmilyen megszorítás az első üléseken!

2013. szept. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!