Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ujjszopásról leszokáshoz...

Ujjszopásról leszokáshoz tanácsok?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éves, igazából csak alváshoz használja, szóval önmagában nem lenne ezzel probléma. A gond hogy következetesen csak az egyik ujját használja, és az már nagyon csúnyán be van dagadva, meg van keményedve a bőr ahol a fagai érik, sokszor ki is van sebesedve. Látom rajta hogy olyankor fáj neki, mert többször kiveszi, de ugyanazt teszi vissza, pedig próbáltam másikra rávezetni, de az nem kell.
nov. 11. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Egyelőre meg korai leszoktatni, ne stresszeld fölöslegesen. Az en lányom 8 éves koráig szopta az ujjat, de mikor szólt neki a fogorvos, hogy hagyja abba, mert elgörbülhet a foga, akkor szegenykem abbahagyta. Emlekszem hogy nezte az ujjat es tudta hogy nem szabad már. Meg en mondtam hogy hat ha annyira szereti próbálja meg kicsit még, de nem akarta .

Ma 16 eves éltanuló, mar autót vezet, kis moped autó, gyönyörűek a fogai, népszerű csaj bulizik sokat sajnos

nov. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, az en lanyom jobb huvelykujja amit szopogatott, miutan kihullt a szájából mert elaludt, feher volt felázott es papír vekony. Ijesztően nezett ki azt hittem le fog hullni úgy el vekonyodott.

De semmi baja ma helyre jött

nov. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Kezdem magammal.

14 éves koromig szoptam az ujjam. Emiatt pösze vagyok, 2,5 évig volt fogszabim.

Lányom:

2 éves korában szoktattam le a következő módon: együtt aludtunk, és mindig simiztem a kezét, úgy aludt el. Napközben pedig megkértem vagy lefoglaltam a kezét. Segíts pakolni, fogd meg a tányért. stbstb..

Tapasztalat:

- Én pösze vagyok, de az ujjamnak semmi baja nem lett.

- A lányom brutálisan rágja a körmét ( 8 éves), szerintem a leszoktatás miatt. Hogy mi a jobb ujjszopás vagy körömrágás, mindenki döntse el, de így legalább az összes ujja sebes, és csúny.

A körömrágásról is szerintem le tudnám szoktatni, csak nem szeretném hogy felvegyen bármi más káros szokást. (tikkelés, lábrázás ilyesmi. )

nov. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Nekem egy idejig hagyták, majd pár évesen amikor csúnya lett a jezem

egyszerűen csak hamar kivették mindig a kezem a számból és így egy idő után már nem csináltam. Nem emlékszem erre, anyáék mesélték. Most viszont sajnos titokban rászoktam phszihesen.

16/L

nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanez a helyzet, fiam 3 éves. Egyelőre csak annyi tanácsot tudok adni, hogy ne erőltesd, ne keríts neki nagy figyelmet, mert akkor lehet annál inkább csinálni fogja.

Nem mondom, hogy mindenképp ez lesz, a fiad természetétől is függ, ugye minden gyerek más, lehet nálatok beválik lehet nem. Mi épp az ellenkezőjét váltottuk ki, még azért is csinálja, mióta tudatosítottuk benne, hogy mit csinál.

nov. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, most látom, nem írtad, hogy kisfiad vagy kislányod van 🙈🙈


#5

nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

7 éves koromig szoptam az ujjam. Sajnos addigra már elkezdtek nőni a maradandó fogaim, és előre is állnak. Úgy maradt azóta is, fogszabályzó se segített.

Egyébként én végül egy ottalvós táborban (első osztály utáni nyáron) szoktam le róla, mert nem akartam, hogy a többiek kinevessenek miatta.

nov. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

10 éves koromig szoptam az ujjam, az éjszakai fogszabályzó miatt szoktam le. Előtte semmivel nem tudtak hatni rám, még a keserű lakkot is leszopogattam a körmömről, az se érdekelt.

Szerintem ez túlmutat a szülői kontrollon, nem kell akkora feneket keríteni neki.

Fogszabályzó rendbe hozta a fogaim, nincs beszédhibám. Sok ismerősöm is szopta nagyobb koráig, csomónak még a fogában sem tett kárt.

nov. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Támogatom egyébként a leszoktatást mert nehez lesz majd leszokni róla nagy korba, de ne keríts nagy feneket a dolognak. Egyébként a nyolcasnak igaza van, én jó ideje szopom az ujjam, és a fogorvos szerint tökéletesen áll a fogazatom, de mondjuk akkorra már kinőttek a maradandóim amikor visszaszoktam rá.

Négyes voltam.

nov. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!