Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszakon túl levő anyukák...

Dackorszakon túl levő anyukák adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet túlélni, mikor a helyes, aranyos kis babából egy mindig rosszban sántikáló, mindenre nemet mondó kisgyerek lesz? Mit lehet tenni, hogy ezen a dolgon minél előbb túljussunk? 1 hónapja bármit akarok ő csak az ellenkezőjét akarja, ha mondom mit csináljon ő természetesen nem csinálja.Sokszor már rákiáltok ,mert annyira életveszélyes dolgokat talál ki, hogy az valami borzalom. Egyik napról a másikra vált ilyenné.Nem tudom már hogyan tartassam be vele a szabályokat, amiket eddig simán tartott..Nagyon kezelhetetlennek érzem, pedig nyilván kezelni kell a helyzetet valahogy.Nincs túlszabályozva, rengeteg dolgot szabad ,de vannak tiltólistásak amik már régóta azok és eddig oké is volt, most viszont bármit csinálok ő nem hallgat rám.Mondhatom,kérhetem, körülmagyarázhatom kb leizéli. Köszönök minden hasznos tanácsot.Nagyon borzalmasnak érzem a helyzetet, mintha utálna a gyerekem.

2020. márc. 11. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor épp nem borultam ki ettől, akkor mondtam neki, hogy akkor én is ezt csinálom. Szomjas volt, mondtam, hogy nem. (Persze kapott csak nem azonnal) Boltban nyafogás, jó akkor megállunk. Nem tudom hogy ez segített-e, de volt hogy zavarta hogy ezt csinálom. Szerintem amúgy az idő segít leginkább. És TUDOM, hogy ez a legrosszabb tanács a világon. Ha kitartasz az elveid mellett és minden esetben tartod magad amellett (igenis ne álljon fel a széken, ne piszkálja a növény földjét, stb.) akkor az ettől függetlenül raktározódik a kis fejükben. A fiam pl dacos időszakban egyik nap magától elment a konyharuhához megtörölni a száját, holott nem kértem meg rá. Néztünk egymásra a férjemmel, hogy "micsodaaa???"
2020. márc. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
10%
Konyharuhába szájat törölni? Jól vagytok?
2020. márc. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilván nem olyanba amit főzésnél vagy pult törlésnél használok. Istenem....
2020. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én speciel semmit nem tennék.

Ez egy ilyen korszak,élje csak ki ezt a korszakot :)

2020. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!