Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen két pici gyerekkel az...

Milyen két pici gyerekkel az élet? Tényleg olyan fárasztó és idegőrlő?

Figyelt kérdés
nov. 14. 15:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire picire gondolsz?
nov. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg.
nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, néha egyel is.
nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
nov. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

Hát ....

Én és a bátyám közt 20 hónap a korkülönbség.

Édesanyánk a születésemkor a bal oldalára lebénult.

Az apánk elhagyta a családunkat, amikor én megszülettem.

Szóval Édesanyánk egyedül maradt egy újszülöttel és egy 20 hónapossal, nulla segítséggel.

Amikor a bátyámnak oviba kellett menni, akkor nekem bölcsibe, mert Édesanyánknak vissza kellett mennie dolgozni.

nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

1-es, hát mondjuk 2-2,5-3 év korkülönbséggel.

Szóval 0 és 3 vagy 3,5 év közötti gyerekekkel.

nov. 14. 17:25
 7/20 A kérdező kommentje:

5-ös, ezt nagyon sajnálom..😢

Anyukád egy hős!

nov. 14. 17:26
 8/20 A kérdező kommentje:
Inkább arra is kíváncsi lennék, hogy a logisztikázás milyen, és hogyan oldjátok meg, mert mondják a kisgyerekes anyák, hogy két picivel elég nehéz logisztikázni, meg teljesen megszűnik az énidő.
nov. 14. 17:28
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a logisztikázás 2(+) gyerekkel nem az ennyire kicsi korban nehéz, hanem később, amikor már mindkét gyereket kell vinni ilyen-olyan óvoda-iskola utáni programokra, sportra, különórára, akárhova. Nálunk most pont 1 éves a kicsi, 3 a nagy, így viszonylag könnyű a logisztika, mert a kicsit felkapom és jön velünk, együtt várjuk a nagyot, amíg kijön a tornáról, kísérjük oviba, nem kell sietni hogy beérjünk a bölcsibe, nem kell két külön helyről összeszedni őket, szóval ez így logisztikai szempontból semmivel sem nehezebb, mintha egy gyerekem lenne. Majd amikor a kicsi is elkezd intézménybe járni, sportra, akárhová, ami érdekli, akkor már biztosan nehezebb lesz az életünk :D

Ami meg hát a családi dinamikát illeti... Tényleg nehéz két kicsivel. Egyszerre két, különböző életkori nehézséggel kell megküzdeni (esetünkben ugye egy 3 éves dacolásával és az 1 éves ébredező öntudatával), és erre még rádob egyet a testvérféltékenység és a bűntudat, hogy nem tudsz kettészakadni, pedig sokszor annyira jó lenne és annyival megkönnyítené a dolgokat, ha nem kéne egyik gyerektől a másikig rohangálni felváltva. De azokban a ritka pillanatokban, amikor jól elvannak ketten (olyan ~30 másodpercig nagyonnagyon maximum :D ), vagy úgy egyáltalán látod őket felnőni együtt, az olyan érzés, amiért cserébe úgy érzem, megéri feláldozni a mentális egészségem és az énidőm meg mindent :) Minden nehézség ellenére azt kívánom, hogy bárcsak ebben a pillanatban megfagyna az idő, és mindörökké ebben a korban maradjanak (na meg én is :P ).

nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9-es, hát igen, főleg amikor a nagyobb gyerek benne van a dackorszakban, akkor egyáltalán nem egyszerű még mellette egy újszülöttel is foglalkozni. :D


Egyébként nekem az a véleményem, hogy az anyaság fantasztikus dolog, persze vannak rohadt nehéz időszakok, fájdalmak, szomorúságok benne, de nem értem azt, amikor valaki - legtöbb esetben anyuka - azt mondja hogy szülőnek lenni szar..

nov. 14. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!