Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó kisgyerekes anyukák!...

Dolgozó kisgyerekes anyukák! Pár nap múlva megyek vissza dolgozni idegőrlő korábbi munkahelyemre. Kislányom 2 éves, bölcsis, férjem szintén dolgozik. Hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Ti hogy léptek túl a mindennapi munkahelyi stresszen, ill. az esetleges betegség miatti távollét okozta félelmen? (segítség nincs) Kérlek öntsetek belém erőt! (munkahelyváltásra nincs esélyem, a pénz meg kell)

2014. nov. 16. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló cipőben járok, én két hete mentem vissza dolgozni. Az első hét szörnyű volt, de együtt csiszolódunk a fiammal. Az én munkahelyem is nagyon stresszes, én elkezdtem magne b6-ot szedni, és így jobb. A betegségek miatt én is félek, de vitaminokat szedetek a fiammal, így hátha könnyebben vesszük majd az akadályokat.
2014. nov. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%

Mi a férjemmel felvált vagyunk otthon ha betegek a gyerekek, így nem csak az egyikünk szabadságai fogynak. Illetve nemtom tudsz-e róla, de létezik olyan, hogy gyerekgondozási táppénz, a gyerekorvos tud tájékoztatni a részletekről.

De persze ettől függetlenül a legtöbb munkaadó nem jól tolerálja a hiányzást... nekem emiatt kellett munkahelyet váltanom végül. Most ugyan effektíve több a munkaidőm, de rugalmasabb a főnököm, ha hirtelen lebetegedés van, vagy valamit logisztikázni kell, akkor megoldható csúsztatásban és nem kell a kirúgástól rettegnem állandóan.

Persze nagyon nem egyszerűek a hétköznapok még így sem. A gyerekeket reggel kb 8-ra viszem be az oviba, 9-re a melóhelyen vagyok. Délután apjuk gyűjti be őket, játszótér vagy játék itthon, én 6 körül érkezem haza. Van kb egy óránk amit "aktívan" tudunk tölteni :( mert utána már vacsora közösen, fürdés, fektetés.

Ráadásul én minden szombaton iskolában vagyok. Rettentő kevés a minőségi idő, amit velük töltök, hiába rangsoroltam mindent át (a háztartás szalad állandóan, éjfél és kettő között tanulok stb stb), de így is hiányérzetem van állandóan :(

2014. nov. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem konnyu helyzet..eloszor a masfel honapos fiammal csinaltam, betegsegek voltak, igyekeztukegyutt megoldani-en, apa, anyum, szerencsere a fonokommel jo a viszonyom, eleg humanus , de ezzel nemakartsm visszaelni sosem..heti 1x volt tulora, akkor anyu jart a kicsiert, ferjem messzebb dolgozik, keson jar, koran megy...most hogy 2 a gyerek, nehezebb...anyumnak uj munkahelye van, sajnos nem tud segiteni...a fonokom is turelmetlenebb. raadasul a lanyom sokkal betegesebb, ill. kettejuk miatt kell aggodnom...reggel keszitem oket, aztan autoba be, 7 kor mar a suliban vagyunk, 7.10re munkaban; delutan ugyanez vissza... aztan tanulas, jatszunk es este eldolok;) hajnali 4 kor kelek, mire a csalad folkel megfozok, elpakolok stb...foznom muszaj, mert a lanyom bebiszitterrel van nalunk , sajnos egeszsege nem birta a bolcsit:( szoval nem konnyu....
2014. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!