Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire tanítsam a gyereket?

Mire tanítsam a gyereket?

Figyelt kérdés
Van sok önmegnyugtató forma, ami egy idő után ciki, pl ujjszopás. Olyan streszlevezetési megnyilvanulások amik károsak, pl verekedés. Mit tanítsak ezek helyett, amiket felnőttként is alkalmazhat?
nov. 23. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen mozgásforma
nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
mi sétálni járunk az erdőbe, és meditálunk a gyerekkel. Mindkettő megnyugtatja
nov. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, összességében ezek is jók, de nem tudom elképzelni hogy minden helyzetben alkalmazni tudnám. Főleg amikor az öltözésből van hiszti, nem indulhatok el vele félcsupaszon sétálni, ha kiborult, hogy megnyugodjon.
nov. 23. 16:39
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Oltozesnel beszelgetsz vele.
nov. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha akaratérvényesít, azt hisztivel fogja tenni, és majd lehiggad. Olyankor felöltözteted és mentek, VAGY nem mentek.


Ennyi a nagy helyzet, egy gyerektől NEM várhatsz el felnőtt viselkedést, mikor ő egy GYEREK, annak megfelelő lelki világgal és indulatkezelési módszerekkel.

nov. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagy levegővétel és kifújás. Nálunk az esetek felében működik, 4 éves.
nov. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jatekosság pl öltözésben.

En bebiszitter voltam leirom a sztorit


Mentunk strand utan étterembe de a szülők a gyerekekt gyorsan at akarták öltöztetni hogy legalább egy pólót kapjanak fel. Hiszti orditás apukának vörös a feje sík ideg mindenki.

Én meg szóltam viccesen a kisfiúnak hogy mekkora lenne étterembe alsogatyában bemenni mindenki nézne hogy húhaaa egy alsónadrágos!:D

És eljátszottam nevetve.


A kisfiú nevetve kapkodta magára a rucikat.


De akár sebtiben mondókázhatsz is nagynak is. Itt szalad a kisnyuszi igy kerul a karjaira a szép pulcsi.

Nagyot nyújtózik és a kisnyuszi előbújik.


Meg ilyenek.

1 masodperc alatt oltoznek.


De vedd figyelembe ha szúrja vmi vagy kényelmetlen neki hogy akk ne azt erőltesd rá.

nov. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Énmondatok: Megijedtem. Most nagyon mérges vagyok.stb. Kb kétszer mondtam magamról, amikor a háromévesem is tök helyesen mondta ki a sajátját.
nov. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért "amit felnőttként is alkalmazhat"... Mondjuk két évesen a dackorszak közepén tök természetes, hogy idő kell hozzá, amíg egy ilyen érzelemlöket lecseng és utána tudsz az eszére hatni. A negatív érzelmeket is meg kell élni, nem jó, nem életszerű és teljesíthetetlen, ha azt várod el, hogy folyton nyugodt és vidám legyen. Felnőttként is sok embernek ezzel van baja, hogy nem meri kimutatni, elfojtja, elítéli akár még önmaga előtt is, ha szomorú vagy mérges. Az jó, ha ezeket be tudja azonosítani persze és tudatosítani, ezt lehet tanítani, tükrözni, de nem vagyunk robotok, hogy mindent rögtön racionalizáljunk. Ennek van egy íve... és nagyon személyiségtől függ, hogy milyen. Van gyerek, aki könnyen elterelhető poénokkal vagy más tevékenységgel. A másik, ha bekapcsolja a szirénát, bármit mondasz, nem fog átmenni, vagy ha meg akarod ölelni ellök, vagy elvonul a szobájába... stb. Akkor ez van sajnos, neki arra van szüksége. Ha ismered a gyereked, akkor azért egy idő után ezt tudni lehet, mi válik be és mire számíts.
nov. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!