Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen hasznos dolgokra...

Milyen hasznos dolgokra tanítsam meg a gyerekeimet?

Figyelt kérdés

8 és 9 évesek. Azt szeretném , ha talpraesettek , ügyesek lennének , akik ha kell meg tudják csinálni a dolgokat.

Tanítsam meg varrni , kötni , vásárolni? Meg még mik a fontos és kevésbé fontos dolgok , amit illik tudni és amit jó , ha tudnak. Persze már eddig is sokmindent kipróbáltak , de jön a hosszú nyári szünet és szeretnék nekik minél több dolgok megtanítani.


2011. máj. 1. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged, akkor irasd be Őket valamilyen táborba, pl: lovas. Na, hirtelen nem is jut más az eszembe (kissé elfogult vagyok a lovak iránt). Ott azaz olyan helyen is rengeteget tanulnak.
2011. máj. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ami nagyon jó a takarítás, kincskereső játékként mindig kapható rá :) Mosogatás, bár utána még egyszer el kell mosogatnom :) Mosás, a gépbe való berakástól a teregetésig :) Vásárlás. Főzés. A tojásrántotta vagy a tejbegríz segítséggel nem nehéz :) vagy csak kenyér vajazása, saláta készítés.

Én bármilyen segítést engedek amihez kedve van. Úgy gondolom mindent megtanítok neki, hogy ha egyedül lesz akkor is el tudja látni magát.

2011. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha van autód,és olyan helyen laksz,ahol van eldugottabb földút,akkor tanítsd meg őket vezetni.

Már bőven elég nagyok hozzá,és ez mindig hasznukra fog vállni.

2011. máj. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ma 14:19: ettől eszementebb és életveszélyesebb tanácsot nem is adhattál volna!!!! Ilyen szülő miatt halt meg 13 éves ismerős kisfiú.
2011. máj. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én anyukám annakidején mindíg azt szokta mondani, hogy :" Az sosem baj, ha valaki tud valamit. A baj mindíg abból van, ha nem tudja" Ennek okán 12 évesen nyáriszünetben főzőtanfolyamot vehettem tőle, nem mindíg volt kedvem, de százszorosan megtérült, mert később nem kellett gondolkoznom, hogy hogyan hozzak össze némi kaját nyaralás alatt, és később házasként sem. Megtanított kötni, hímezni, egyiknek sem láttam értelmét vagy 29 éves koromig, amikor is megszületett a kislányom, és tudtam neki pulcsit, sálat, kissapkát kötni, meg ágyneműt varrni, és hímezni :D Amikor anyukám tanította azt hittem ennek aztán soha nem fogom hasznát venni, mert ki a fene köt manapság...hát én, a lányomnak :D Most varrni szeretnék tőle megtanulni, mert a fejembe vettem, hogy édibédi kis nyári ruhákat fogok a lányomnak varrni.

Szóval sosem lehet tudni, bárminek hasznát lehet venni, ki tudja azt előre ?

Vásárolni is elviheted magaddal, és ott már a hozzávalók kiválogatásától kezdve egészen odáig, hogy mit érdemes megnézni egy terméken, rengeteget lehet tanulni.Ezek észrevétlenül rögzülnek, mégcsak kiselőadást sem kell a bolt közepén tartanod.

A lányom most négy éves, és viszem magammal mindenhová, egyenlőre minden érdekli is, pl csekket is ő adja oda, visszajárót elveszi, tudja hogy hol a pénztár, hol kell sorszámot húzni, mit hol kell kifizetni stb. Ezeket bár még egy darabig nem látja hasznát, nem rossz ha már most megtanulja. Ismerek olyan felnőttet aki 40 évesen szerencsétlenkedett, mert sosem adott fel egy csekket sem, mindent megcsináltak helyette, és amikor a szülők meghaltak, ott állt teljesen gyámoltalanul, mert egy napi bevásárlás is feladat volt a számára, mivel sosem csinálta. Nem tudott főzni, fogalma sem volt mit hol kell intézni, és mi a módja. Bármit is tanítasz nekik, az mindenképpen jól fog jönni a későbbiekben, mégha csak életében egyszer lesz rá szüksége akkor is. :)

2011. máj. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az autó vezetős ötlet miért volt hülyeség?

Engem és a nővéremet anno 7 éves korunkban tanított apunk vezetni.

2011. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszom, hirtelen felindulásból a kérdés elolvasása után: ha vásárolni mentek, valahogy tudatosítsd bennük, hogy nem veszünk meg mindent, amit meglátunk, hanem vagy listával megyünk és azokat vesszük, ha nincs lista, akkor tegyék fel maguknak a következő kérdést: "Eddig megvoltam nélküle?"

Nekem ezt egy régi barátnőm egyszer mondta el, azóta így vásárolok, csak kár, hogy 25 éves koromban volt :o) és nem előbb....

2011. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi is listával megyünk mindíg. Ez több szempontból is jó, mert már kicsit a főzés téma is belekeveredik. Előre meg szoktam írni egy hétre mit főzök, és úgy írom a listát. A kislányom olyankor szintén ott ül az asztalnál, és írja ő is :D Van neki külön listás notesze :D Elmondjuk mit fogunk főzni, mi kell hozzá, mi van itthon, felírjuk amit meg kell venni, és ezzel megyünk boltba. A kislányom csak négy éves, nincs nála erőltetve semmi, ezt mégis annyira élvezi, hogy azon én is csodálkozom, főleg ha néha már eszébe is jut mi kell egy kajához...olyankor nagyon meg van dícsérve, és tisztára bepörög :D A boltban vehet magának valamit, de csak egy dolgot, ez általában műzliszelet, de gyümölcsöket is válogat, mert az mindíg van a listán.A termékeket ő rakja a kosárba, elég sokmindent tud már, hogy mit merre kell keresni, a pénztárnál szintén segít kipakolni az árút, és ő fizet :D

Főzni is szokott segíteni, ha éppen van kedve, és nem a kedvenc meséje megy a tv-ben.

2011. máj. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én eezt nem feltétlen tanításnak hívnám, hanem bevonásnak a napi tevékenységeidbe. Az én gyerekem még csak 1,5 éves, együtt csinálunk szinte mindent, de a kishugom 14 évvel fiatalabb nálam, vele kreatívkodni szoktam, nagyon szereti. Babaruhavarrás, (megtanulja mire figyeljen a varrásnál, hogy használja biztonságosan a tűt), süti sütés (trükkök, mitől emelkedik stb), kosárfonás papírból. Ez utóbbi most volt, a hugival csináltuk, és nagyon örülök neki, mert ha lefesti az ember pont úgy néz ki mint a vesszőkosár, csak jóval olcsóbb és szépen díszíti az otthont. Kapásból ennyi jutott eszembe, mindennek megvan az előnye, a gyerek mindenből tanul és mindent élvez amit együtt csináltok. :)
2011. máj. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!