Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy bírjátok a főzést,...

Hogy bírjátok a főzést, takarítást, kertrendezést 2+ gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Amíg csak egy gyerekem volt, majdnem minden belefért az időmbe, egyrészt, mert nyilván nap közben is aludt/alszik, másrészt viszonylag jól elvolt, mindenbe be lehetett vonni, ült mellettem a pihenőszékben, míg főztem, később jött velem berakni a mosást, porszívózni, satöbbi..


De most, hogy ketten vannak, brutál. Alapból sokkal nagyobb a rendetlenség, mert a nagyobb már rendesen játszik, szétpakol, mindent leszed és még nem mindig érti, hogy játék után elpakolunk, önállöan eszik, de akkor a padló mindig kaját utána, a kicsi püréje ott marad az asztalon, mert közben rohanni kell, hogy a nagyot pisiltessem, ésígytovább.


És ugye valamelyik mindig ébren van, és velem akar lenni, játszani, bújni. Mivel éjszaka kel a kixsi többször, hulla vsgyok, mindig elhatározom, hogy mit csinálok meg, ha elalszanak, de 90%-ban bealszok én is már 9-kor velük, olyan fáradt vagyok.


A férjem segít valamennyit, de ugye dolgozik, ő megy el ide-oda ügyet intézni hétközben, ha kell, nyilván itthon ő is szeretne kicsit a gyerekekkel lenni, leülni pihenni.



#Háztart@s
dec. 9. 22:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Én csak egy kicsi gyereket vállaltam egyszerre, mert tudom, hogy nem bírnám.


Tesómnak 2 van, 1 és 3 évesek. Míg a nagy nem volt ovis, hetente járt hozzájuk takarító és heti egy-kétszer babysitter vitte őket délután a játszótérre. Amúgy a délutáni játszózást apukával felváltva csinálták.


És így se volt patika tisztaság, nekem az egy gyerekem is gyorsabban pakol. szét mint én össze, ha olyanja van. De nem fulladtak bele a mosogatnivalóba.


Azért az első és legfontosabb lejjebb adni az elképzelésekből.

dec. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Velem egy gyerekkel is ez van..aludni max rajtam tudott , most meg kb fel orat alszik egyszerre , szoval mire nekiallnek valaminek cs.szhetem..a pihenoszekbol kifickandozza magat, nem szeret benns lenni. Nem fozok minden nap, esszuk amig tart. Igazabol rendelnék menut, de mostanaban annyiszor rafaragtunk hogy inkabb nem. De hatha talalunk jo helyet majd. A káosz engem is zavar de probalom elfogadni.
dec. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Néha káosz, pedig nagy a korkülönbség,8év. De ahogy cseperedik a kicsi, egyre könnyebb.
dec. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

2.5 éves és 7hónapos.

Ugrálok pattogok egész nap megyek vásárolok fözök pakolok stb.állandóan lenne mit pakolni,sose tudok semmit csinálni ha elalszanak mert hulla vagyok.

Ezen az idő segít majd amit nem szabad"siettetni"..

Kitartás együtt érzek veled. :)

dec. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Egy kollégámtól kérdeztem ugyanezt, akinek 4 gyereke volt.


Ő azt mondta, hogy három gyerektől már gyakran csapatként funkcionálnak a gyerekek, ha a legnagyobbat ráveszed, hogy csináljon valamit, akkor a többi megy vele.


Pl. piciket nem tanították kanállal enni, magától utánozták a nagyokat. Vagy nem tanították nekik, hogy el kell pakolni a játékokat, maguktól csinálták.

dec. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Én ezért nem vállaltam kis korkülönbséggel őket. Tudtam hogy káosz lenne. 5 év van közöttük, legközelebb sem jönne hamarabb a tesó.
dec. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem időben nem fért már bele nagyobb korkülönbség, szóval mi fogadtunk takarítót, amit lehetett robotizáltunk a lakásban (robotporszívó, szárítógép, mosogatógép, stb) és rendelünk házhoz egy csomó dolgot. Nekem nem létkérdés, hogy én főzzem az ebédet, ha a fiaim játszani akarnak, játszok velük. Az ebédet megeszik 20 perc alatt, tök mindegy nekik honnan van, de ha főznöm kéne minden nap, és közben megállás nélkül takarítani, akkor nem lenne rájuk semmi érdemi minőségi időm. Én azért vállaltam gyerekeket, mert velük akarok lenni, és nem egy tökéletes katalógus lakást vezetni úgy, hogy közben valakik ebben akadályoznak.
dec. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
Majd amikor dolgozni is fogsz rájössz, hogy időmilliomos voltál a mostani időszakban.
dec. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért teszed fel újra ugyan azt a kérdést?
dec. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

8=bizony!

Visszanézve a képeket igazi patika lakásunk volt a mostanihoz képest, amíg otthon voltam, pedig nem sok időt fordítottam rá. Inkább a gyerekekkel voltam.

Most is inkább velük vagyok munka után, de így már tényleg túl kevés amit a tisztaságra/rendre fordítok full gépesítés mellett is minden gané.

Majd ha kirepültek lesz szerintem ismét szép a lakás.

dec. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!