Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alapozó mozgásterápia negatív...

Alapozó mozgásterápia negatív hatása lehet?

Figyelt kérdés

Gyermekem 8 éves tanulási nehézség miatt-rejtett diszgráfiát állapított meg a szakszolgálat, alapozó tornára jár. Említették hogy előfordulhatnak bizonyos mellékhatások pl érzékenység,hatalmas öröm érzése,akár bepsilés is,hiszen az idegpályákra hat.

Nálunk az érzékenység előjött,viszont ez mellé társult agresszió dühkitőrések. Az iskolába verekszik beírást kap,ideges lesz csapkod dobálja a cuccait... Ez normális? Ezt nem emlitette a gyógypedagógus.

Természetesen meg fogom tőle is kérdezni de vele csak jövő héten találkozunk.

Kicsit el vagyok keseredve úgy érzem ez a torna többet árt mint használ.

Nem volt ilyen a gyermek és fofalmam sincs hogy tudnék segíteni h ez a düh megszünjön. Pszihológuson vagy kineziológuson gondolkodom már.


dec. 14. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Őszintén szólva én gyógypedagógusként nem szoktam ajánlani az alapozót, helyette sokkal inkább TSMT-t. Az nem okoz ilyen formában regressziót, mert más a hatásmechanizmusa.
dec. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg lehet ilyen hatása?😦

Az én 9 éves lányom is jár 2 hónpja, de nem tapasztaltam ilyen negatív változást szerencsére.Imád járni,mindig alig várja,hogy menjünk.

dec. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az alapozó terápia eleinte regresszióval jár, ez normális. De ezt el kellett volna, hogy mondják nektek előtte
dec. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mondták h lehet érzékenység,hatalmas öröm vagy szonorúság érzése, bepisilés de azt nem h dühkitörések is előfordulhatnak
dec. 14. 10:09
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az idegrendszert úgymond leépíti, majd a nulláról újra építi ez csak átmeneti időszak. Ahogy elkezd az idegrendszere újra felépülni, helyre áll a rend. Addig pedig kitartás és támogatás, neki a legnehezebb. Viszont itt most nem szabad abbahagyni!
dec. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!