Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Majdnem 3 éves kisfiúval...

Majdnem 3 éves kisfiúval hogyan lehet megertetni, hogy ne szaladjon el?

Figyelt kérdés

A sógirnőm kisfia. Az utóbbi 3-4 hónapban nagyon sokat változott. Eddig szinte mindent megevett, megkóstolt, most ha a sima kenyeret megeszi már jó napjuk van. Az utóbbi időben már beszélni sem akar, csak üt, sikít és ordít, ha valamit akar. A legrosszabb viszont az, hogy már a babakocsit sem fogadja el. Azt soha nem is hagyta, hogy a kezét megfogják, de legalább a babakocsi visszatartotta. Most viszont egy darabig nyugisan sétál, majd mint akibe a villám csapott megindul, jó esetben nem az autók közé.

Tudom, hogy dackorszak, testvérféltékenység és társai, de szegény sógornőm már teljesen kikészül idegileg. Régebben sokszor volt nálam ő is és a húga is, de őt már sokszor nem is merem bevállalni. Már előre félek, mi lesz abban a néhány napban, amikor januárban a pici születik, mert addig nálam lesznek.

Sógornőm a nevtannál már volt érdeklődni, azt mondták, a korai fejlesztőt keresse, de ott meg azt mondták, hogy mivel 2 hónap múlva 3 lesz, mire sorra kerülne, már a nevtan lesz az illetekes, menjen hozzájuk.

Meddig tarthat ez a korszak?


dec. 14. 16:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Olyan nincs, hogy nem hagyja, hogy fogják a kezét, ez nem kivánságmüsor, akár tetszik neki, akár sem, nem szabad elengedni.

Ha nem fogja a kezed, akkor beteszed (bekötöd!) a kocsiba, nem kell megkérdezni, hogy elfogadja-e.


Ezek olyan alapvetö szabályok, amikröl nem szabad vitatkozni, nem kell sokat magyarázni, ez ÍGY VAN, és ennyi.

Ha ezt nem tanítják meg neki, az erösen életveszélyes dolog.

dec. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Léteznek ilyen gyerekpórázak:


[link]


[link]


A gyerek is boldog, mert egyedül jár-kel, és a szülő is boldog, mert nem tud messzire szaladni a gyerek. Problem solved.

dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Igen én is ezt mondtam, amíg nem tapasztaltam élesben. Ha a karját fogod meg, akkor is képes olyan erővel harcolni, hogy kiugrik a csuklója. Párszor már jártak a balesetin ebből adódóan. A babakocsiba való bekötés azért nem lehetséges, mert testvérbabakocsi és ha sokat vergődik, a húga is megsérülhet. A gyerekorvos azt mondta, úgysem fog olyan erővel küzdeni, hogy megserüljön, de a hétvégén felszakadt a feje úgy csapdosta a babakocsi vázába. Ilyenkor olyan mintha az életéért küzdene.

Mind a 2 felet adtam nekik, csak a miékn békás volt, de egyiket sem viseli el. Nem indul el, leül, lefekszik.

dec. 14. 16:40
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Alig 3 évesen van egy kishúga és most születik még egy baba. Ez nagyon sok egy kicsi gyereknek. Több egyéni foglalkozás kéne, hogy legyen lehetősége közölni, mi bántja.

Ez a viselkedés amúgy általános ebben a korban, de a kistesók miatt felerösödhet. Szeparáljátok el a testvérétől és figyeljétek a reakcióját.

Az engedetlenséget meg nem kell hagyni, megfogod a kezét, elmagyarázod, miért és mentek tovább. Ennyi idősen már megérti. Ha küzd, az nem a kézfogásnak szól, hanem más oka van.

dec. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Egyénileg is sok időt töltenek vele, nem lett lepattintva a testvére miatt. Nem igazán szereti a kortársait, nem keresi a társaságukat, elkerüli őket.

Külön szobája van a kezdetektől. A legtöbb idejét ott tölti a csepphintában vagy a kerti hintaágyban. Csúnya dolog, de még egy kicsit irígy is voltam, mert annyit kellett neki mondani, hogy megyek főzni, dolgozni, játszál szépen és akar órákra elvolt magának már egészen korán, most meg szökik, fut, 2 percre nem lehet magára hagyni. Olyan, mintha kicserélték volna.

Sajnos de, a kézfogás miatt van a hiszti. Ha csak elmegyünk mellette és véletlenül hozzáérünk, akkor is dühöngeni kezd. Puszit sem lehet adni neki és ő sem ad. Ez régen is igy volt, de az utobbi hónapok valami rémesek. A gyerekorvos szerint lehet, hogy szenzoros.

Persze, hogy próbálkoznak, próbálkozunk, de én 3 gyerek után is csak pislogok, hogy mi a fenét lehetne csinálni.

Biztos, hogy jobb lenne, ha meg lehetne beszélni vele, de nem hajlandó semmit mondani. Úgy meg végigrángatni a kezenél fogva nem lenne jó dolog. Egyszerűen nem értem mi ez a változás.

dec. 14. 17:25
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

A lányom volt ilyen, alapból nem szerette soha az érintést, rengeteget hintázott és elvonult. Kiderült, hogy ő nem tudta kezelni, értelmezni a szociális kapcsolatokat és a hintázás során oldotta a stresszt, amit az egész okozott. Megnyugtatta az oda-vissza mozgás. Ez is jel lehet.

Rajta az segített, hogy egy hasonló kortársával találkozott. Azzal a kislánnyal sem barátkozott senki, de ők ketten nagyon szépen kijöttek és együtt győzték le a félelmeiket.

dec. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Sehogy nem fogod tudni ezt biztosan megértetni egy 3 évessel. Egy ilyen korú gyerek teljesen kiszámíthatatlan, lehet, hogy azt hiszed, érti,és mégis megtörténik a baj, lásd L. L. Junior kisfia.
dec. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Reméljük, nála is meghozza majd valami az áttörést.

Esetleg az étkezésre van valami ötletetek vagy hova lehetne fordulni? Hogyan tudnánk valami vitamint belediktálni?

dec. 14. 18:02
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
HA nem akar enni, akkor nem eszik - ennyi az egész. Olyan nincs, hogy éhezik elég ennivaló mellett, baja nem lesz.
dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

9!

"Olyan nincs, hogy éhezik elég ennivaló mellett, "


De,van. Pl a húgom lánya 2-3 éves koráig nem evett,kiköpött mindent. Csak a tápszert. A vitaminhiánytól már ömlött az orra vére! Ezt a kórházban mondták,hogy amiatt vérzik.

dec. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!