Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 3 éves gyerek mitöl agresszí...

A 3 éves gyerek mitöl agresszív, kimondottan csak nála kisebbekkel de nagyobbakkal nem?

Figyelt kérdés

Ahogy meg lat egy nala kisebbet a lanyom, 3 eves lesz, mar neki is ment, üti, rugja,bantja semmi ok nelkül. En nem bantom öt, szeretem, foglalkozom vele nap mint nap, megis ilyen, nem is merem mar jatszora vinni.

Tsmt tornat probaltam de az eredmen meg rosszabb lett, borzalmaa hatassal volt a lanyomra es egy rakas penzt ra költöttem. Jövö honapban viszem pszihiaterhez.



2023. okt. 25. 13:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A lehetseges összes praktikat be vetettem amit olvastam neten, könyvben, videòban. Konkretan az erdekelne akinek a gyereke ilyen volt es mi lett a veg kifejlett az evek alatt.
2023. okt. 25. 13:43
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Nevelés... Ami nem csaka babusgatást és a foglalkozást jelenti, hanem a korlátok felállítását is. 3 éves, ne már, hogy ő dirigáljon.
2023. okt. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Higyjetek el vert izzadok a nevelessel, csak en tudom mennyit munkalkodom, hatarokat szabok nem csak babusgatom. Ameddig mas anya telefonozik/cigarettazik a padon mert a gyereke nyugodt addig en mar 3x le izzadtam.

Konkretan olyanok valaszat varom akiknek problmas gyereke van, az idö elteltevel hogyan alakult.

2023. okt. 25. 13:52
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Tesómnak volt ilyen gyereke, de ő fiú. Általában a fiúk között van olyan, aki így viselkedik. Ő 5 éves korában hagyta abba. Azért a kisebbet bántja, mert nem akarja, hogy egy nagyobb gyerek jól elverje. Én nagyon keményen lépnék fel az ilyen viselkedéssel szemben. Ha barkit megüt, rúg, vagy dobál azonnal hazavinnem a jatszóról. Aztán gondolkozzon el rajta, hogy megéri-e így viselkedni.
2023. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Haza viszem, be teszem a szobajaba, hogy el gondolkodjon azon amit tett, el beszelgetek vele, volt hogy kemenyen volt hogy jatekosan, egyikböl se ertett. Jo cselekedert jutalmaztam. Minden le pereg röla
2023. okt. 25. 14:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt ő még nem érti, ha haza viszed, és beteszed a szobájába, hogy gondolkodjon. Otthon már nem tudja, hogy miért bünteted, és ha tudná sem lenne képes ezen elgondolkodni. Rögtön le kell reagálni, határozottan rászólni, kivonni a szituációból. Az is jó, ha megmutatod, mit csináljon helyette, azaz nem ütjük a másik gyereket, hanem megsimogatjuk a karját (nyilván ez inkább rokon gyerekkel lehetséges, nem egy idegennel).
2023. okt. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Én ott helyben rákiabálnék, majd ha ebből sem ért, akkor nyakleves. Legalább szégyenkezik kicsit a többi kölyök előtt.
2023. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kistestvére, akire féltékeny?

3 éves csak az azonnali korlátozásból ért, azaz megfogod és azonnal kiviszed abból a szituációból. Ha pedig lenyugodott, akkor "megbeszélitek", mit érzett és mit kellett volna csinálnia. Amíg dühös, izgatott, nem fog átmenni a magyarázat, ahogy arra sem fog figyelni, ha csak messziről rászólsz.

2023. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kistesóval ilyen. Nyilván az más, mert ugye testvérféltékenység, meg nem is tudom őket úgy elszeparálni, mint a játszótérről hazavinni, de ennek ellenére amikor pl a játszótéren idegen gyereket bánt (mert egyébként bántott ő már korábban is más gyerekeket, fogalmam sincs, miért, őt sosem bántottuk és szeretjük és minden, szóval nem tőlünk tanulta), akkor én egyből elhúzom a kezét, eleve ugrásra készen állok mellette, amikor már látom rajta, hogy mi lesz a következő lépése, igyekszem kizökkenteni, elterelni, rászólni, szóval valahogy megakadályozni a dolgot. Illetve 3 évesen már elég okos, szólok előre, hogy mi nem bántunk másokat, ha elkezd verekedni vagy csúnyán játszani, akkor bizony hazamegyünk. És mondogatom neki, hogy bizony senki sem szeret olyan gyerekekkel játszani, aki bánt másokat.

Amúgy nyilván azért a kicsiket bántja, mert nem hülye, tudja, hogy a kicsikkel szemben erőfölénye van. Az én lányom bántaná a nagyokat is, ha tehetné, de azért elég jól fel tudja mérni az erőviszonyokat, nekik csak beszólogat, hogy ezt vagy azt nem szabad és rájuk szól, ha ők csúnyán viselkednek :D Szóval tudja ő a határokat, csak hát 3 éves, na, nem valami jó még az impulzuskontrollja, erre vagyok ott mellette én.

2023. okt. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azonnal is korlatozom. Azonnal ki vonom a helyzetböl! Fabatkát sem ér
2023. okt. 25. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!