Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Férjem unokahúga 3 éves, de...

Férjem unokahúga 3 éves, de már 1-2 éves kora óta nézi a TikTokot. Kéri a telefont, odaadja sógornőm, és akkor hajtja a videókat. Csak gyereknek szóló a tartalom, de nem rossz ez a rászokás a rövid figyelmet igénylő dologra?

Figyelt kérdés
Azért is kérdem, mert belátható éveken belül nekünk is majd jön az 1. gyerek, aztán dűlőre akarok jutni a TikTok-ot illetően. Én asszem inkább csak tini korában akarnám felengedni, mondjuk 10 évesen, vagy ilyesmi.
nov. 19. 10:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te felengeded tini korában

Nem normális hogy egy éves korától nézi,de ez van.

Az O gyereke,te majd csináld úgy ahogy te akarod a tieddel.

nov. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Hát még 3 évesen is korai. A lényeg az hogy a gyerekkel ne kelljen foglalkozni megint. Biztos nehéz de ez nettó önzőség.

Azt nem tudom hogy mikor fogom megengedni neki mert még igen kicsi. De ilyen korán biztos nem. De még 10 évesnek sem szívesen engedném max korlátolt időben.

nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

Na megint egy tanácskérésbe burkolt savazás :D persze,évek múlva majd egyszer lesz valamikor gyereked, de te pont arról kérsz tanácsot,mikor tiktokozzon :D Életszerűtlen kamu.


Akkor engeded a gyerekednek,amikor jónak látod, ahogyan mindenki más. Fogalmatok nincs,ki miért ad a gyerek kezébe telefont.

Tegyük fel máshogy a kérdést. Anyukának mondjuk súlyos endometriózisa van, egyedül van a gyerekre. Amikor iszonyat fájdalmai vannak, a gyógyszer hatásáig hagyja a gyerekét tiktokot nézni. Akkor most ő egy szar anya?


Másik dolog, te lehet azt hiszed,10éves koráig nem tiktokozik, de a valóságban már az oviban találkozni fog az okoseszközökkel, internettel. Ez van. Gyereket sose tiltással nevelünk, hanem tanítással, példamutatással.


Annyira jó lenne,ha az anyák inkább összetartanának, és nem egymást köveznék. Senki nem lát bele a másik életébe.

nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is voltak elképzeléseim meg elveim, aztán lett gyerekem. :)

Sokkal bonyolultabb meg komplexebba dolog mintsem előtte gondolná az ember külső szemlélőként.

Az én gyerekem 1 éves korától kapcsolok baba TV-t néha, habár az volt a terv hogy én biztos nem fogok 2 éves koráig. Tiktokot nem használok én se, így az nem veszélyezteti.

Majd ha odaérsz meglátod, hogy nem lehet mindennek megfelelni, még ha valamiben egyöntetű az álláspont (nem sok ilyen van), akkor is ott van sok egyéb faktor, például a saját és a gyereked személyisége, alvási szokásai, egészség, türelem, tűrőképesség, hogy mennyi segítséged van stb.

nov. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tiktokon nincs olyan beállítás, hogy csak gyereknek szóló tartalmat adhat be.
nov. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Elég rossz dolog, de sajnos nem tudsz mit csinálni evvel. Én engedem a gyerekeket mesét nézni, de telefont nem adok nekik. Az sokkal nagyobb függőséget tud okozni. Egyik kolléganőm mondta, hogy 2 éves a lánya, és rendszeresen odaadja neki a mobilját (nem sajátja, egy regebbi tipus, csak a gyereké) mesézni. Már odáig jutott, hogy ha elveszi tőle az anyja, akkor követeli, vagy az övét veszi el.
nov. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Mi az, hogy egy két éves követel valamit, meg elvesz? Ne röhögtess már, egy pelenkás, beszélni alig tudó gyerekről beszélünk. Ennyire retardált a munkatársad, hogy nem bír el egy 2 evéssel?
nov. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Egy 4 éves többemberes gyerek mellett is azt mondom nincs az az ok amiért egy ilyen kocsi gyerek kezébe telefont kéne nyomni. Rohadt nehéz volt az első kb 1,5 évünk és még most is sokszor az, de 2 éves koráig 0 képernyő volt. Mindent megoldottam anélkül. Fokozottan kártékony a kütyüzés a kicsiknek. Villogó fények, túl gyors információk.... Ráfügghet és még hátráltatja is a fejlődését. A tiktok meg aztán pláne nem való ekkora gyereknek
nov. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem javasolt, pláne 2-3 éves kor alatt. De hogy önállóan nézi a tiktokot és pörgeti a videókat, az utána sem még jó darabig (de ott már lehet valamennyit, fontos a mértéktartás és a jó szokások kialakítása, ugyanúgy, mint az édességnél).


Ugyanakkor szülői oldalról nagy kísértés, mert olyan jól leköti a kicsiket is. Én nem akarok senkit elítélni, de fontos, hogy minden szülő tudja, ezzel árt a gyerekének, minél többet adja oda a telefont annál jobban, és tényleg csak végszükség esetén használja így a "villanypásztort".


Neked, mint leendő szülőnek ajánlom a Pinterestet, mert egy csomó egyszerű és olcsó ötletet lehet találni, amivel le tudod kötni a gyerekedet, akkor is, mikor már teljesen reménytelennek tűnik a helyzet.

nov. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
1 évest nem fogja érdekelni a tiktok. Sőt még a mese se nagyon. Nem nagyon tudom elhinni kérdező, hogy van olyan anya aki nem képes a youtube -on megtalálni a peppa malacot és ezért tiktok-ot nézet a babával.
nov. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!