Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Babakonyha másfél éves gyerekn...

Babakonyha másfél éves gyereknek nem korai?

Figyelt kérdés

Kislányom karácsonykor lesz másfél éves, babakonyhát terveztem neki venni. De már meggondoltam magam, mert szerintem túl korai még. Mindenhova felmászik, csapkodja a földre a játékait meg minden mást, amit tud szanaszét tépi. Szerintem karácsonyra sem változik ez meg. Ha már vennénk, akkor nem a leggagyibbat vennénk és félek hogy tönkreteszi az egészet mielőtt tényleg rendesen tudna játszani vele.

Pedig sokan azt írják hogy babakonyhát terveznek venni másfél évesnek. Ti hogy gondoljátok, nem korai?


2010. okt. 22. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:

de nagyon.

hároméveseknek való igazán ez a fajta és minden fajta szerepjáték.

2010. okt. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én tavaly karácsonyra akartam ilyet venni a lányomnak,akkor volt 2 éves,de aztán rájöttem,hogy még az is korai lett volna... Majd most idén azt kapja,szerintem már jobban fogja értékelni.
2010. okt. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fiam 16 hónaposan kapott babakonyhát és eddig a sarokban volt használatlanúl. Most 26 hós és megállás nélkül főz. Érdekes, hogy régebben nem használta, mert az én konyhámban volt mindig elfoglalva :O)

Azért egy kislány más lehet, én lehet ugyanúgy megvenném neki.

2010. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez gyerekfüggő.

Nálunk épp az a szitu, hogy két lányom van. A három éves imád "főzni", a pici meg mindenben, így ebben is utánozza.

Még csak 14 hónapos, de ha a nővére oviban van, akkor lelkesen keverget, palacsintát süt, ilyesmi.


Ha azt írod, még korai neki, akkor ne vedd meg. Vegyél esetleg játék zöldséget/gyümölcsöt, kis fazék készletet, amit majd később beletehet a konyhájába...

2010. okt. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tényleg gyerekfüggő, az én fiam nem volt még másfél, mikor egy ismerősnél meglátta, azóta ha ott járunk, mindig azzal játszik.


Én is gondoltam rá, h veszek neki, de ami megfizethető lenne, az annyira szirupos, rózsaszínű, h nem vettem neki.

2 és fél éves amúgy.

2010. okt. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igazatok van.

Pár fazék bőven megteszi egyelőre ha főzni szeretne. Ha megvenném a konyhát csak addig lenne játék, hogy felmászna és ráállna a tetejére és szanaszét hordaná a lakásban az edényeket.

Ha lenne egy nagyobb testvére, akkor persze biztos hamarabb megtanulná hogy kell használni. Kár hogy nincs.:-)

2010. okt. 22. 13:29
 7/10 anonim ***** válasza:

mi kaptunk egyet, anyósom lovagjától, az ő unokáié volt anno, és megkaptuk. 17 hós volt akkor a kicsim. másfél évesen már érdekelte valamennyire, brá inkább csak pakolászta a dolgokat benne, de elvolt vele (nekem ze számított csak). :)

most 22 hós, és már főz vele sült krumplit, megterít apának rajta, meg mosogat (adtam neki kis szivacsot). persze előtte játszottam vele ezeket én, és csinálja már magától.

lehet, hogy egyből nem fogja érdekelni, de pár hónap múlva igen, esetleg, ha gondolod, ne karácsonyra vedd meg, majd húsvétra (ha szoktatok ajándékot venni akkor) vagy a köv. szülinapjára. akkor már érdekelni fogja sztem .

2010. okt. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én megcáfolom.Igenis lehet venni neki.Én is ennyi idősen vettem neki és nem bántam meg.Szerinte vegyél neki.-ha áll egy fél évet a sarokba-akkor sem kér enni.De hidd el játszani fog vele.

Ja tesóm kislány 1 éves volt szeptemberben és 1 hete kapott konyhát és úgy pakolgatja az edényeket.Sokáig elsöszmötöl vele.Én csak ajánlani tudom!!!!!!!!!!

2010. okt. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is másfél évesen kapta a konyhát.Imádta.Már 3 éves és még mindig az a kedvenc.Szerintem nyugodtan vedd meg neki,szeretni fogja.
2010. okt. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ikeába lehet kapni plüss zöldségeket, meg plüss tükörtojást, virslit stb.Most készülök a fiamnak venni ilyen dolgokat, mert állandóan főz. No nem a konyhájában, mert az a szobájában van, inkább a nappali kanapéjára pakol mindent és ott turmixol az én gépeimmel. /ami már nem működik neki köszönhetően :D
2010. okt. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!