Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan anyuka aki néha rá...

Van olyan anyuka aki néha rá kiabál a gyerekre vagy rá is csap?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ti szoktatok a gyerekkel kiabálni ha már minden kötél szakad?

Vagy ha abszolút semmi nem ér neki, akk egy picit rá csapatok a fenekére?

Nem vagyok híve ennek, de mostanában sajnos elég hisztis, akaratos, és rá szoktam kiabálni.

Egyszer történt meg eddig hogy rá is csaptam.

3,5 éves gyerekről van szó.



dec. 30. 14:01
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%

Szoktam kiabálni.

Aki azt mondja hogy soha nem kiabál az hazudik,vagy tényleg nem kiabál de szív valamit 😆

Racsapni nem szoktam egyik gyerekemre sem.

dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
90%
Egyszer-egyszer előfordul szerintem mindenhol.
dec. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
90%
Szoktam kiabálni, van, hogy semmi másból nem ért, a vééééééééégletekig képes elmenni, akár ön-és közveszélyes dolgokban (pl. felmászik veszélyes helyre, rongálja a házat, verekszik néha). Lassan 3 éves, most talán javul a dackorszakos helyzet. Amúgy egy nagyon türelmes embernek gondoltam magam, de olyan oldalamat hozza ki belőlem néha, amire nem vagyok büszke.
dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
66%
Előrfordult, hogy egyszer a kezére csaptam, de az már nagyon a tehetetlenség volt, nem szoktam ütni azóta sem.
dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
92%
Egy-két kivételtől eltekintve minden anyuka kiakad néha. Nyilván törekedni kell a békés megoldásokra, de nem lesz a gyereknek semmi baja, ha néha a fenekére csapnak, vagy anyu rákiált.
dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
97%

Én is volt már, hogy rákiabáltam, pedig még csak 15 hónapos 🥴

Ez mondjuk nekem is akkor szokott lenni a "vészhelyzeti" viselkedésem, mikor valami önveszélyes dologba kezd (pl. megszökik mellőlem és belekapaszkodik a sütő ajtajába...), és hirtelen kell közbelépni távolról. De ezt csak akkor teszem, hogy ha az okozott "kár" várhatóan nagyobb lenne annál, mint ha elpityeredik a kiáltástól.

A dackorszaktól viszont már előre félek, remélem nagyrészt sikerül majd megőrízni a türelmem 😊

dec. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
59%

Én sajnos kiabàltam ès rà is csaptam. Tudom, ès egyetèrtek avval, hogy ez bántalmazàs. Rettenetes csalàdi helyzetben voltunk, ès sajnos a gyereken vezettem le. Plusz a gyerek dackorszakban volt, őt is megviselte a csalàdi helyzet, ès ADHD-s. (meg èn is az vagyok)

Ha tudtam volna, hogy ilyen szaranya leszek, akkor nem vàllalok gyereket. Kèt èves koràig èn voltam a nyugalom mintapèldànya.

dec. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
59%
Van
dec. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
83%

Kiabálás sajnos tényleg előfordul nálunk is. Szerencsére ritka, de sajnos vannak azok a napok, amikor se neki, se nekem nem fekszik úgy az élet, és akkor bizony nincs más eszközöm.

Rácsapni eddig élete során összesen 2x csaptam rá. Egyszer, amikor a pár napos újszülött kistesóval totál kialvatlanul, fáradtan, még hormonfröccstől és talán szülés utáni depressziótól (vagy csak baby blues-tól, de tökmindegy) teljesen megmakkanva próbáltam őt altatni, aki természetesen ennek maximálisan ellenállt, akkor volt egy pont a nagy vergődésében, amikor kapott egy pofont. 2 éves volt akkor, rettenetesen megbántam abban a pillanatban is és azóta is rossz ráemlékeznem. Másodszor meg amikor már nagyobb volt a húga és lökdöste és folyton püfölte, hiába kértem szépen, hiába szóltam rá, egész nap direkt odament és bántotta (akkor volt ilyen 10 hónapos a kistesó), na akkor egyszer nálam is elszakadt a cérna. Ez volt a mélypont egyébként, bár nagyon rosszul érzem magam miatta, de ezt annyira nem bánom, azóta sem bántotta a kicsit (így és ennyire). Most 3,5 éves, nagyon sokat fejlődött már ő is meg én is, de azért sajnos néha tényleg eszköztelen vagyok. A kicsi 14 hónapos lesz lassan, őt még nem kell így "fenyíteni", de azért rajta is látszik, hogy nem lesz egyszerű menet a dackorszak, határozott személyisége van már most is.

dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
70%
Kiabálok, mert nem vagyok tökéletes, se szent. És nem adom elő magam, hogy annak lássanak. Vannak hibáim, néha türelmetlen vagyok és nem tűrök el minden szemtelenséget még az én életem értelmétől sem. Nevelni kell, mert még gyerek. Határokat állítok, szigorú vagyok, és ez néha kiabálással jár. De úgy látom, mégis boldog és kiegyensúlyozott kisember, innentől nem érdekel, ki mit gondol rólunk.
dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!