Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom 5éves és borzasztó...

A kislányom 5éves és borzasztó hiszti rohamai vannak, ha valami nem úgy van ahogy Ő akarja rettenetes hisztit csap, de olyan szinten, hogy akár össze is tör valamit ami éppen a keze ügyébe kerül, teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 2. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel 3 éves kor után véget ér a dackorszak, a hisztirohamaival, ez már nem életkori sajátosság. Ennél fogva valami komoly változás lehetett a közelmúltban az életében, és/vagy a lelkivilágában (valami miatt erősen szorong), valószínűleg.


Tehát javaslom nevelési tanácsadó véleményét kikérni, mármint vizsgálattal (játszani fog a gyermek a pszichológusnál, ő pedig megfigyeli).


Persze ha többet is elárulsz, könnyebb érdemben válaszolni itt, vagy sejtést írni.


Pl.:


- Mióta tart?


- Mi jellemző még ami újdonság a kislány viselkedésében?


- Van-e tesója? Ha igen, mikor született? Ugyanis testvérféltékenység is állhat emögött...


Tehát esetleg több más oka is lehet... de ehhez több infó kellene a körülményekről.

2013. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Idén váltunk el a férjemmel, de sokat jön hozzánk, és szervezünk közös programokat is. Én erre gondoltam először, illetve még most is, hogy talán ez lehet a kiváltó ok, mert mikor eljön az apa hozzánk sokszor nem hagyja Őt a kicsi, állandóan rúgja, üti és akkor kezdődnek ezek a hisztik, hogy akármit mondok neki nem akarja abbahgyni, de akkor is van ilyen hiszti amit a fentiekben is irtam, ha nem kap meg valamit, vagy nem úgy van valami, ahogy azt Ő akarja. Kérjek szakorvosi segitséget?
2013. okt. 2. 21:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, mint írtam, javaslom gyermekpszichológus véleményét kikérni, pl NevTan-ban. Lehet ,h csak neked kell menni esetleg, de esélyes, h gyermekedet is kell vinni. A játékából számos következtetésre tudnak jutni.


Sokat segíthet a diagnózisban, ha a gyermek jelenlegi, közelmúltbeli, és a válás előtti rajzait is viszed.


A kisgyermekek elől nehéz eltitkolni pszichés jellegű dolgokat, pl egy válást. Megérzik, még ha nem is feditek fel esetleg előtte, hogy apa már "nem úgy jár hozzánk", mint régen. Vélhetőleg amiatt dühödt. De állhat más is a háttérben. Ilyen kevés infóból, pláne látatlanul nehéz erről biztosat mondani.

2013. okt. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!