Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy el tudjam...

Djudit kérdése:

Mit tegyek, hogy el tudjam vinni gyerektársaságba? 27 hónapos kisfiam oda-oda csap vagy rúg, ha valami nem tetszik neki.

Figyelt kérdés

Minden értelemben nagyon okos, folyékonyan beszél már. Ha próbál csapni vagy rúgni, hamarabb ott vagyok, mint baj lenne, felveszem, szigorúan beszélek hozzá, hogy ezt nem szabad. Amire ő azt mondja, hogy NEM ÉRTI. Van egy 1 éves unokahúga, akire szoktuk mondani, hogy nem érti, hogy nem szabad, ha olyat csinál, ami rossz. Őt még senki nem ütötte meg, se gyerek, se felnőtt, nem néz TV-t...stb

Többnyire akkor csap, ha odamegy hozzá egy gyerek, és el akar venni tőle valamit. Szeretném, ha leszokna róla, mert őt is féltem, meg nagyon rossz érzés, hogy néhány szülő már elkönyvelte őt egy rossz természetű gyerknek.

Mit tegyek??? Tapasztaltatok ilyet? Mi hozott megoldást, mennyi idő alatt? Több gyerektársaság vagy kevesebb?



2013. aug. 19. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
legyél ott vele végig. ha látod, hogy ütne, akkor erősen fogd meg a kezét (hogy érezze) és mond neki határozottan, hogy ilyet nem szabad csinálni. írod, hogy nagyon okos gyerek, ebből pár alaklom után megérti
2013. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kb. 50 ilyen alkalom volt már, nagyon szigorúan mondom neki, de nem változik a helyzet :(
2013. aug. 19. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Kellene valami büntimódszert bevezetni, nem? Pl. sarokba állítás x ideig. Ha ezt otthon "begyakorolnátok", máshol is lehetne alkalmazni. Biztos nehéz lesz megszoktatni vele, de valamit tenned kell.
2013. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen volt. Sajnos csak a drasztikus módszer vált be: ha vadulni kezdett, hazajöttünk. Akármilyen jól éreztük is magunkat, akkor is. Előtte én is próbálkoztam, magyaráztam szépen, csúnyán, nem használt.

Először 2 évesen jelentkezett nála a probléma, ő volt a játszótér réme. Akkor reméltem, hogy szép szóra vagy szidásra, büntire abba fogja hagyni, de ezek leperegtek róla. Párszor el kellett játszanunk, hogy hazajöttünk, de megérte, leszokott róla. Most, 3 évesen újra kezdte volna, de én már rutinos voltam, azonnal hazavittem a játszóról, amint bántott valakit. Talán kétszer fordult elő idén, azóta sem.

2013. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozok a harmadik hsz-hoz. Egy keteves megert ilyen dolgot. Nalunk is hasonlo volt a helyzet anno, amit tettem es segitett nekunk:

1. Az adott helyzetet kezelni, roviden hatarozottan raszoltam, masodjara figyelmeztettem hogyha megegy elofordul el kell menni. Ne csinalj belole Nagy ugyet, ne veszekedj vele, csak vidd el

2. Itthon is dolgozz axon h ki tudja mashogy fejezni az erzelmeit. Fiam pl rajottem, akkor durvult ha megijedt es nem tudott a helyzettel mit kezdeni.

Nehany konyv nekem remek otleteket adott es felszabadito erzes volt radobbenni h ffiam nem rossz csak gyerek.

2013. aug. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!