Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 4 éves kisfiúnak való...

Lassan 4 éves kisfiúnak való pisztoly?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy mindjárt 4 éves kisfiam. Az apja sokat játszik vele lövöldözőset. A nerf (asszem ez a neve) pisztollyal is és vett neki egy másikat is amibe ilyen piros kerek toltenyeket lehet tenni. Annak hangja és pici füstje is van. Rendes revolver a kinézete. Sokszor céloz rám is, és elviszi sétálni vele és lövöldözőset játszanak. Ebből ugye nem jön ki a golyó vagy töltény vagy nem is tudom mi az tehát nem talál el senkit.

Bent a bolcsiben is épített legobol pisztolyt és az összes társát "lelotte". Oviban is szórakozik játékból hogy pisztoly van nála. Kérdésem az lenne, nem korai ez? Nem lesz agresszív? Nyílván nem csak ettől függ ezt tudom. Árthat ez vagy engedjem el és majd kinovi?

Koszonom szépen a válaszokat.


jan. 5. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Semmilyen korú gyereknek nem vennék játékpisztolyt. Volt nekem is annak idején, nem lettem agresszív tőle, de semmi szükség rá.
jan. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
Miért lenne agresszív? Kb majdnem minden kisfiúnak van játékpisztolya, 1-2 extrém pszichopatát leszámítva egyik sem lett tömeggyilkos. Fiú basszus! Autókázik, lövöldözik, katonázik stb. Ha Barbie babát szeretne az jobb lenne?
jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Van olyan, nem tudom hol lehet venni, mert kaptuk, de kis bolyhos puha színes golyókat/labdákat (kb 2cm) lő ki. Nem árt vele sem a környezetnek, sem senkinek. Nem rosszabb, mint a vízipisztoly.

Ennél "komolyabb" játék lőfegyvert én személy szerint nem vennék a saját gyerekeimnek. (3 és 5 évesek)

jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Korai!
jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Én kislányként is imádtam minden lövöldözős játékot. Volt íjam, nyílpuskám, olyan tapadókorongos célbalövőm, meg ez a durrogó, füstölő is.


2-es, ha Barbieval játszana, az sem lenne gond.

jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem korai. Fiúnak miért ne lehetne? A fiam egy vásáron 2,5 évesen egy puskát nézet ki magának, csak világított és hangot adott ki. Természetesen megvettem neki, mégis mi baja lenne tőle? Nem ettől lesz egy gyerek agresszív. Rendőrök is használják, ők a munkájukról kifolyólag. Egy gyerek (lány is) is játszhat rendőröset is például. Sőt, vannak sport lövészek is. Sok más sport is lehetne agresszív ennyi erőből, például vívás, box.
jan. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
én nem vettem volna neki.
jan. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
jan. 7. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!