Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak olyanok akinek a...

Vannak olyanok akinek a gyereke szintén okoskodik? Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Most 8 éves, 6 éves kora óta járunk sakkversenyekre és jó is benne az apja tanította neki. Már az angol is megy neki. De nagyon okoskodik, iskolában is, fent hordja az orrát, persze nem tud még mindent de minden felől érdeklődik főleg az olyan bolygók és univerzumok felől és persze tanítom is amit csak tudok meg veszem neki a könyveket. De már nekünk is beszól ha valamit nem úgy csinálunk ahogy azt neki tanítottuk, a matektanárnő panaszt tett rá hogy beszólogat orákon jelentkezés nélkül és mondja a választ. Az apja szerint ez ellen semmit nem kéne tegyünk ...


És örülök hogy tudja de tényleg tud zavaró lenni, a családból senki nem ilyen és volt ismerősöm aki felnőtt korára ilyen okoskodó típus lett es hát nem a legszimpibb

emberek közé tartozik.

Nem azzal van a bajom hogy tud dolgokat hanem a viselkedésével, a kesőbbiekben hogy lesznek barátai kifogják pécézni



jan. 8. 16:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
A középsőm hasonló, én rendszeresen rászólok ilyenkor, hogy ne okoskodjon, és nem kell mindent jobban tudni mindenkinél.
jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Pedig jó lenne szólni neki, hogy fejezze be, mert nem okosabb, mint más gyerek, csak szimplán neveletlen. Mi az, hogy beszólogat az órán és a férjed szerint ez rendben van? A férjed egy bunkó.
jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
72%

lehet meg kéne besélni a tanárával, hogy néha kaphatna nehezebb feladatokat is. Szerintem ez a gyerek tisztában van vele, hogy sokkal többet tud...ami azt vonja maga után, hogy egyből elhalgatna, ha az agyának megfelelő nehézségű feladatot kapna.


Persze ez csak egy elmélet...De én kipóbálnám...lényegében olyan kell kapnia, ami az inteligenciájának megfelelő.

jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem lesznek barátai, ha nem változtat.
jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

A gyereknek kihívás kéne tényleg. Mert így csak unatkozni fog meg mások agyára menni. De az nem megoldás, hogy butábbnak tetteti magát, mint ami.

Egy jó tanárnak ezt kéne tudni kezelni.

jan. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

Neki való suliba kellene vinni, hasonló okos gyerekek közé.

Nem a saját közegébe van a kis drága ezért viselkedik így.

Vigyétek el, 8 osztályos gimibe.

jan. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%

Egy ideig én is jártam sakkversenyekre, de az okoskodó beképzelt hülyegyerekek miatt hagytam abba.


Ha még most is jár sakkversenyekre, vegyétek ki onnan, az egyik legkárosabb közösség.


Aki esetleg lepontozna, leírom, hogy mik vannak ott:


- Dúsgazdag szülők, akik elhitetik a gyerekkel, hogy nem hibázhat, és ha mégis, akkor az szégyen. Ha kikapnak egy gyengébb ellenféltől, akkor az is szégyen. Heti több órában viszik a gyereket sakk edzésre is, ahol még a felnőttek is öntik a nyakukba a szart. (Azt tudni kell, hogy egy sakkverseny nevezés lazán vagy 6000 forint alkalmanként, ezért írtam a ,, dúsgazdag-ot")

- A gyerekek a nyomás miatt beképzeltek, és irritálóak lesznek. Emlékszem, én soha nem voltam egy kifejezetten jó sakkozó, de szerettem csinálni. A versenyeken az összes gyerek kiröhögött, miután veszítettem egyet, volt olyan gyerek, aki azt mondta, mikor velem szembe került az anyukájának, hogy ,, Várjál, ez gyors lesz legalább" és kezet sem fogott velem, és ilyen gyerekből volt egy tucat.

- Ja, és a sakkozóknál mocskosabban káromkodó emberrel még nem nagyon találkoztam.

jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%
Vannak ilyen okoskodó gyerekek, nem azt jelenti felnőttként is ilyen lesz. A többiek az osztályból helyrerakják majd. Viszont az órán beszologatas miatt jól leszidnám.
jan. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%
Én a saját szemszögemből tudom csak a helyzetet látni. Én is ilyen gyerek voltam, mindig előrébb voltam mindig a kortársaim, és sokszor megkaptam hogy okoskodok, ki is közösítettek mert "stréber" voltam. Én sosem éreztem okoskodásnak amit csináltam, egyszerűen csak ha tudtam valamit azt kimondtam, esetleg kijavítottam mást ha rosszul tudta. De ezt nem rosszból csináltam. Szerintem a te gyereked is igy lehet ezzel. Meg kell próbálni valahogy szépen elmondani neki, hogy nem feltétlenül kell mindent kimondani, csak mert ő tudja, meg ne javítson ki mindig másokat. Meg elmondani neki hogy ő nem lesz több attól hogy tud valamit amit más nem.
jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

A lányom osztályában van egy ilyen kis okoskodó fiú, már elsőben kitűnt, de akkor még csak a gyerekeknek osztotta az észt, most már (negyedikesek) beleszól az órába is, meg mondjuk családi napon más szülőknek is odamond dolgokat. Engem már elsős korukban a hideg rázott a stílusától, olyan, mint valami öregember, aki mindenben kompetensnek hiszi magát, csak közben egy kisgyerek testében. A szülei, meg az elsős tanítónő nagyon aranyosnak tartották, adták alá a lovat, de a gyerekek már akkor sem kedvelték, egy barátja volt, egy csendes kislány, de ő elment az osztályból már. Most már kerülik a többiek, nem nagyon akar senki beszélni se vele, nem hogy együtt játszani. A mostani tanítónő se kedveli, legalábbis rászól, ha kell, nem tartja aranyosnak, aztán a gyerek fenyegetőzik, hogy ő az alkotmánybíróságoz fog fordulni, mert igazságtalanok vele... Röhejes.


Szóval valós dolog, de le kell állítani, mert tényleg elfordulnak tőle a kortársak.

jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!