Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesnél már nagyobb gyerek...

3 évesnél már nagyobb gyerek milyen széken üljön az evésnél?

Figyelt kérdés
Az ülésmagasító már kényelmetlen neki, de a normál szék még nem lenne jó.
jan. 9. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk ezen ül a kisebb.

[link]

jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Ilyenen:

[link]

jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Ikea urban gyerekszék

Stokke tripp trapp

Ugyanennek az olcsóbb verziója: Roba sit up

jan. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk is Ikeas bar szek volt, valami regi olcso.
jan. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

Latszik mi alapján megy itt a pontozás 😂 a bár szék oké, ami egyértelmű hülyeség mert túl magas és nincs a gyerek számára lábtartója, ami azért gond, mert lóg a lába és az hosszútávon nem jó a csipőjének.

De aki több alternatívát írt - köztük igen, egy méreg drágával - az meg le lett pontozva. Mi a logika? (Költői kérdés)

jan. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Minek fizetnék 100-30-25ezret egy székért, amit max 2 évig használ a gyerek?


Mi az hogy lóg a lába és ezért csípő gondjai lesznek? Az összes etetőszékben lóg a lába, soha nem hallottam még ilyet... Amúgy meg a lányom fogja és felhúzza a lábait a felső rúdra... Én linkeltem a feketét. Könnyen tisztítható, kényelmes, olcsó. Tökéletesen megfelel...

jan. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

És egyáltalán nem túl magas, pont jó magasságon ül a gyerek. Amikor pedig már túl magas lesz, akkor át tud ülni szépen a rendes székre, és feléri az asztalt. Egy éve vettük, és sztem még max egy évig kell, aztán ülhet át.

Tudom, a fogyasztói társadalomban az a lényeg, hogy mindenből a legmenőbb, legdrágább legyen, mert a márka számít... de a gyereket/vendéget tuti nem érdekli, hogy 100ért, vagy 30ért vetted a menő stokke meg ilyen cuccokat... kicsit nézzünk már magunkba. Fontos ez?...

jan. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

Jah hogy az a baj hogy egy drága dolgot ajánlottam? Attól hogy drága, még a koncepciója pont jó a gyerek tartásának. Mivel pont be lehet úgy állítani az ülésmagasságot és a lábtámaszt, hogy anatómiailag jó legyen a gerincének, csípőjének. (Btw a stokke típusúakat pont nem 2 évig tudja használni, hanem bármeddig) Egy normális etetőszéknek is van rendes lábtámasza. És nem kötelező a stokkét venni, vannak olcsóbb ugyanilyen koncepció alapján működők. (Nekünk is olcsóbb van, nem stokke) És ha nem teszi tönkre a gyerek, akkor egész normális áron el lehet adni. Továbbmegyek, lehet használtan is venni.

Ez a bárszék pl 12 cm-rel alacsonyabb csak egy normál asztal lapjánál. Az én gyerekem (3,5 éves) be se tudná tenni alá a lábát, főleg ha felhúzza arra a keresztrúdra. Még egy ikeas junior széknek is 20-25 cm van az asztallap és a szék ülőfelülete között. Ideális esetben a gyerek térde és csipője is derékszöget zár be ülés közben.

Egy szó mint 100, nem a vendégek miatt kell drágább etetőszék, hanem hogy optimális tartása legyen miközben eszik.

jan. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

8-as... ez komoly? Úgy írsz, mintha a gyerek kb ülőmunkát végezne... Ez egy étkezőszék! Amin jó esetben napi max 4-5ször tíz percet ül a gyerek. Ne mondd már, hogy ezzel teszem tönkre a gerincét, tartását, hogy nem méregdrága (igen, a 30ezer is drága egy székért, teljesen felesleges annyit kiadni).


Ja igen, és hogy lásd a különbséget: a férjem ülőmunkát végez itthon, és van neki egy 170ezer forintos széke, mert az bizony fontos, hogy ott ne menjen tönkre a gerince/dereka, amikor napi 10 órát benne ül. De itt egy étkezőszékről beszélünk... Nem ül benne órákat, hogy 30ezreket kelljen kiadni.


Az már más, ha valaki rögtön ilyen átalakítható széket vesz, amint a gyerek ülni tud, azt meg tudom érteni! Hogy az évekig jó.


Ja és nem igaz, hogy nem fér be a gyerek, nálunk kb 20 centi van az ülőfelület és az asztallap között. Oda nehogy ne férjen már be a gyerek...


Sőőőt, olyat mondok... anyósoméknál tíz centivel alacsonyabb az asztal, és ott a gyerek egy éve a sima széken ül. Ergo, nálunk is hamarosan átszokhat.

jan. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

Én felnőttem úgy, hogy amikor már kinőttem, vagy legalábbis nem volt kényelmes a fa (tipikus retro kis asztallá és székké alakítható) etetőszéket, akkor párnát tettek a fenekem alá a nagy székre. Nincs se gerinc, se csípő, se láb problémám.

Igazat adok abban, hogy a lehetőségek mentén óvjuk a gyerekeinket, de azért a mai világban meg már sok esetben túlféltésnek tartom, ami megy. A Stokke és olcsóbb társai szék kényelmes, mert egyedül feltud rá mászni a gyerek és tuti, hogy minden asztaltípus alá kényelmesen be lehet tolni, ez egy tény. De ettől még az sem teszi tönkre szerintem a gyerekét, aki más megoldást talál.

jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!