Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális-e hogy egy 6 évesnek...

Normális-e hogy egy 6 évesnek 2 perc türelme sincsen?

Figyelt kérdés

Kistesómról van szó, egyszerűen ha valaki nem ugrik rögtön a parancsára akkor egyből ordít.


Pl: mai nap még ettem, mondta egyik játékkal szeretne játszani ami fent van a szekrényben, mondom oké felemeltem óvatosan, mondtam neki megmossom a kezem és leveszem, erre kivette a játékot úgy hogy borult minden ki a szekrényből. Majd parancsolt nekem kelletz összepakolnom, lassabban pakoltam erre újra ordítozott velem, meg meg is ütött.


Őcsém 6 éves én 26. De máskor is azonnal teljesíteni kell amit ő kér.


jan. 20. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Elkényeztetett.
jan. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem normális, de az se hogy hagyod magad csicskáztatni egy gyerek által. Nem, nem kell azt csinálnod amit mond. Felnőtt vagy, esetleg 26 évesen a költözés is megfordulhat a fejedben. Másfelől meg hol vannak a szüleitek? Igazából ők akartak még egy gyereket, nem a te kötelességed az ő kisebbik gyereküket kiszolgálni.
jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Van egy rokonom, akinek 5 gyereke van. Az utolsó 2 fiú. A 3 idősebb lány. A csajoknak egész fiatalon már kellett segíteni a háztartásban elég sokat.


A fiúk sokkal fiatalabbak és mivel ők fiúk nekik nagyon sok minden meg volt engedve. Pl egész nap nézhettek mesét és játszhattak a laptopon. Az idősebb kisfiú Ha nem kapta meg rögtön a gépet megverte a nővérét, ordított, földhöz vágta magát és persze a csajok voltak a hibásak a kicsi rossz viselkedése miatt, mert hát ők a nagyok nekik kell engedni. Ugyanúgy az anyját is megütötte.


Ugyan ebben a 6 éves korban is így viselkedett. Szerintem el lett rontva a nevelés. Nagyon sokat engedett neki valaki és hozzászokott, hogy neki mindent lehet.


Nyugodtan le lehet pontozni, de egy ennyi idős gyerek úgy viselkedik, ahogy meg engedik neki.

jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek ahhoz van szokva, hogy körülötte forog a világ, nincs egy épkézláb normális felnőtt a környezetében aki meghúzza a határokat, szabályokat állít fel, akkor sajnos igen. Számára ez a normális viselkedés.. De ettől függetlenül nem ez a normális viselkedés egy kisgyerektől.
jan. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg neurológiailag normális a kisfiú, csak soha nem húztál határokat vele szemben. Gyanítom, hogy a te személyiséged is fejlesztésre szorulna, ha úgy érzed, muszáj megcsinálnod mindent, csak azért, mert ordít. Nem kell.


Leírom dióhéjban, hogy kell csinálni. Amikor olyat kér, ami neked nem oké, nemet mondasz. Ha sír, ordít, együttérzel vele ("sajnálom, hogy rosszul érzed magad", ezt mondogatod neki). Ha üt, határozottan közlöd, hogy nem szabad verekedni és megfogod, hogy ne tudjon ütni.


Nem mondod neki, hogy ne sírj, vagy ilyesmi. Hadd fejezze ki, élje át, hogy mennyire rossz érzés neki, hogy te nem azt csinálod, amit mond. Te maradj végig nyugodt (legalább külsőleg), akkor is, ha így összességében később jutsz a reggelidhez. De a végén, ha kisírta magát a karodban, akkor gazdagabb lesz egy fontos tapasztalattal: rossz érzés volt, hogy nem tetted meg amit kért, de kibírta. Tehát ezt ki lehet bírni. Pár ilyen alkalom, és sokkal könnyebben elfogadja majd, ha valami nem úgy van, ahogy szerette volna.


Fontos kérdés, hogy a szüleid hogy állnak hozzá. Ha ők várják el, hogy kiszolgáld az öcséd, akkor nekik is nemet kell mondanod. Elmagyarázod nekik, miért - de persze kockáztatod, hogy ugrik a lakhatás, hiszen nem kötelesek már eltartani. De akkor szoktak a gyerekek idáig jutni, mint az öcséd, ha a szülők is könnyen befolyásolhatók, valószínűleg elég lesz, ha higgadtan és határozottan képviseled a véleményed.

jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A férjem unokaöccse ugyanilyen volt. Egyszer én vigyáztam rá az összes játékát a ládából kiborította, majd azt mondta nekem szedd össze. Én meg mondtam nem mert te borítottad ki. Volt ott segg földhöz verés, hiszti, sírás minden. Végül össze szedte. Majd a szülök számon kértek, hogy mertem így bánni a gyerekkel. Mondanom sem kell évekig nem beszéltünk, mert a férjem szerint nekem volt igazam. Akkor álltak velünk újra szóba mikor megállapították a gyereknél, hogy a nevelés hiánya miatt viselkedik így. Nem maguktól vitték dili dokihoz a gyereket, hanem kötelezték őket annyira problémás volt a viselkedése.

Szóval amíg a szüleid nem látják be ez nem oké sok változásra nem lehet számítani. Beszélj velük.

jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A 6os mindent leírt.
jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!