Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyámhivatalba lehet tenni...

Gyámhivatalba lehet tenni névtelen bejelentést?

Figyelt kérdés
Tehetek névtelen bejelentést, ha úgy gondolom, hogy egy családnál bántalmazzák a gyereket?
jan. 21. 16:49
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
75%

#23-as a kérdezőnek nem kell igazolnia semmit. Azért van a bejelentés, hogy az illetékes szervek kivizsgálják a dolgot.

És nem, nem csak fizikai bántalmazás esetén lehet bejelentést tenni. És kár a kiemelésről tanakodni, az nagyon szélsőséges eset.

Hozzánk jött ki rosszindulatú rokon jelentgetése miatt egy hölgy a családsegítőtől. Megkereste a gyerekorvost és az osztályfőnököt is hogy írjanak véleményt a gyerekről, velünk beszélgetett vagy kétszer, aztán lezárta az ügyet azzal, hogy minden oké. Ha valami problémát tapasztal, akkor először alapellátás keretében nyújtanak tanácsadást, ha nagyobb a gond, akkor védelembe veszik a gyereket.

jan. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
46%
31# Gondolom kellemes érzés lehetett miután szépen ellátod a gyereked. :) Belemászhattak volna jobban is az életetekbe,egyébként. Igazad van,kivizsgálják. Ha engem jelentene egy rokon/szomszéd ÚGY,hogy odateszem magam minden téren,csak éppen olyanja van,akkor szeretném tudni a nevét is. Ha volt pofája arcoskodni,tessék vállalni is a nevét,magát előttem szemtől pofába. Ha nem vállalja,akkor sajnos gerinctelen senki. Ha én bejelentek valakit,mert tényleg gáz van ott,akkor bizony vállalom is magam. Itt azért írtuk többen,hogy legyen bizonyítéka,meg azért alaposan járja ezt a kérdést körbe,mert bármikor tévedhet is. Most nyilván ha indokolt tényleg,bántalmazás van bármilyen téren,oké,bár kétlem,hogy az 1 beszélgetésből kiderül. Mint ahogy nálatok is simán verhetted is volna. Védőnő mondjuk látja évente a gyereked,illetve a gyerekorvos is. Valamiért csak bejelentettek téged is, Láttam én már el olyan bántalmazott csecsemőt is,ahol a gyerekorvos-védőnő állította,hogy semmit nem tudnak a helyzetről,pedig ott státusz,stb. is volt,nagyon véletlen derült ki,hogy konkrétan rengeteg csontját eltörte apuka és bántalmazva van. Őt akkor kiemelték azonnal,de ott egyértelmű bizonyítékok lettek. Ha tényleg ilyet tapasztalok,akkor bizonyíték,majd bejelentés névvel-arccal.
jan. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!