Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek ha valaki...

Ti mit tennétek ha valaki névtelenül feljelentene titeket gyermekmolesztálásért?

Figyelt kérdés
Teljesen ledöbbenve vettük tudomásul a fenti dolgot, és teljesen értetlenül állunk előtte. Férjemmel mindketten diplomás emberek vagyunk, én pedagógus, ő mérnök, rendezett anyagi körülmények között, kertes házas részen élünk, és szeretetben neveljük 3,5 és 1,5 éves kislányainkat. Jelenleg várjuk a harmadikat. Utóbbi időben sajnos a nagyobbik gyermekünk nyafogósabb (lehet az új tesó miatt is) és több nehéz percet okoz, mint amit türelmünk időnként elvisel, de soha nem bántottuk, vagy hasonló. Valóban volt rá példa, hogy felemeltem a hangomat, nade szexuális zaklatás?! Férjem 100%-ig megbízható, rengeteget dolgozik, én vagyok itthon gyeden. Családdal kifogástalan a kapcsolatunk, nagymamákra bármikor számíthatunk. Mindenki le van döbbenve, a védőnőtől az óvodáig, és értetlenül áll, mi a legjobban, de persze nagyon kellemetlen. Ma lehet ilyennek kitenni egy családot alaptalanul?
2013. ápr. 27. 20:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Feljelenteném rágalmazásért, és becsület sértés miatt.
2013. ápr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Jézusom.....
2013. ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Mint amit az első!
2013. ápr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, mi is egyértelműen ezt gondoltuk a férjemmel, de állítólag, ilyen súlyos vádakat teljesen névtelenül is be lehet jelenteni. És ez alapján vizsgálat indul.. Valahol megértem, ha indokolt az eset, és tényleg a gyerek testi -lelki épsége forog kockán, akkor az a legfontosabb, de esetünkben ez egyáltalán nem így van. Eddig a szomszédokkal semmi gondunk nem volt ( nyolc éve lakunk itt), egyedül a hátsó, tűzfallal teljesen elzárt néni próbált minket feljelenteni építéshatóságnál, de nem lett persze semmi belőle, max. csak idegeskedés. De ez azért nem hasonlítható ilyenhez..
2013. ápr. 27. 21:00
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Első,mégis kit jelentenél fel? Írta a kérdező, hogy névtelenül tették!


Egyébként szomorú, de nagyon sok krimináldokumentumot olvastam és hát bizony, volt rá példa, hogy kifogástalannak tűnő családnál fordult elő ilyesmi. A diploma, műveltség nem számít ebben az esetben, nincs jelentősége. Ha alaptalan a vád, akkor úgyis kiderül.

2013. ápr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Ismeretlen tettes ellen is tehetsz feljelentést.
2013. ápr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

Ez abszurd...Én a helyetekben feljelenteném.

Ez becsületsértés és nem mellesleg marha kellemetlen szitu.

Van esetleg ötletetek ki jelentett fel titeket?

Egy beszélgetést megérdemelne a dolog az illetővel...bár nem hiszem,hogy lenne eredménye.

Jelentsétek fel.

2013. ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki mást hamisan vádol, vagy más ellen a bűncselekményre vonatkozó koholt bizonyítékot hoz a hatóság tudomására bűncselekményt követ el.

Csak úgy nem lehet ilyennel vádaskodni névtelenül.

2013. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Teljesen igaz, hogy a bántalmazás egyáltalán nem diploma, vagy anyagi helyzet függő, ezzel maximálisan egyetértek, de nálunk tényleg nem erről van szó. A férjemmel közel tizenhat éve vagyunk együtt, teljesen kiegyensúlyozott a családi életünk, nem erőszakos ember. Természetesen nekünk is vannak problémáink, de semmi olyan, amit ne tudnánk megbeszélni, megoldani kultúrált körülmények között.
2013. ápr. 27. 21:09
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha a gyámhatóságnál tett feljelentést/bejelentést akkor indulhat vizsgálat,hiszen nekik kötelességük kivizsgálni az esetet-még annak ellenére is,hogy nem áll fent valós molesztálás.

Itt jön képbe a becsületsértés,ami miatt ismeretlen tettes (feljelentő) ellen szintén feljelentést lehet tenni a rendőrségen.

2013. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!