Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a kisiskolásotokat beiratjá...

Ha a kisiskolásotokat beiratjátok különórára és abba akarja hagyni, mennyi időt hagytok aközött hogy szól és hogy kiiratjátok?

Figyelt kérdés

Nyílván a gyerekeket minden érdekli és hamar el is unják, de pl egy csomóan úgy lettek sikeresek, hogy a szülő nem iratta ki őket a különórákról vagy egyszerűen csak megszerették idővel és a kedven szabadidőselfoglaltságuk lett.


Nektek mi erről a tapasztalatotok?


jan. 26. 12:08
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
32%
10# De ne haragudj,te felnőtt vagy,ő meg gyerek. Ha nem tetszik amit tanulsz,lépj ki. Te választottad,ugyanúgy azt is te választod,hogy ha nem csinálod tovább. Elég akarat gyenge vagy pedig ebből a szempontból. Ez olyan,hogy minek kell 1-2 tantárgy gimnáziumba pluszba,aminek totál semmi értelme már,de kötelező. Ez egy plusz szakkör/program. Aki meg azt írja itt,hogy mindent ott hagy majd később emiatt. Ekkora baromságot. Én amit szerettem csináltam,amit nem,azt nem. A koleszt 9.-be ott hagytam,mert botrány volt és a sulit is,váltottam. Ott viszont végigtoltam,majd a választott főiskolát is,egyetemet és a munkahelyemen is,mert szeretem. DE ha utálnám,biztosan nem vergődnék ott. Miért is kínoznám magam? Ergo azért,mert utáltam a zongorát és a tanárt is annak idején,attól még ember lett belőlem és nem hagytam ott mindent.
jan. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
66%
11# Ja és nincs gondom azzal,aki rákényszeríti a gyerekre ezeket. Ettől még nem kell lepontozni,amiért én nem tenném. Nekem fontos az ő véleménye,boldogsága is. Ettől még nem íratnám ki kötelező helyről egyből,de ez egy VÁLASZTOTT program! Ezt hadd döntse már el ő.
jan. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
16%
Akkor pontozgassatok le egy véleményt. :D Érdekes számomra az is hasznos,aki vinné. Szégyen,ami itt megy. Menjetek el munka után egy szakköre,amit később utáltok,de tessék toljátok még 1 évig nyugodtan,célja nem lesz a végén max okádni fogsz már tőle,de előrébb nem lesz ezzel.
jan. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
66%

11,12!


Akkor most gondold végig a következőt: Janika kitalalja, hogy ő kosarazni akar. 2 csapat van, 2× 5 fő plusz 2-2 tartalék, tehát 14. Ez q minimum és maximum létszám, se többen, se kevesebben nem lehetnek. Janika belekezd, másik 13 gyerekkel együtt. Edzenek, minden szép és jó, aztán 3 hónap múlva Janika azt mondja, neki ez nem tetszik, nem akarja csinálni. Ha kiszall, szépen kibaxik a maradék 13 gyerekkel. Nem lesz meg nekik a létszám, év közben nem tudnak csak úgy leakasztani valakit a szögről, hogy beszalljon.

Vagy Katika színjátszó körbe akar járni. Szeptemberben kezdenek, gyakorolnak egy karácsonyi előadásra. Katika novemberben közli, hogy ő mégsem akar járni. Mennyire baxik ki a többi gyerekkel szerinted?

jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy szakkör, egy sport foglalkozás, nem kötelező.

De ha beiratkozott, érdekelte. Itt nem a történelemről van szó, hanem egy néptánc óráról.

Nem kötelező csinálni, nem kötelező belépni, de ha eljutott addig hogy be akar lépni és ki akarja próbálni, az nem 2x45 perc lesz, az alatt nem próbálja ki.


És épp ezt írom, nem fogom abbahagyni a képzést egy hülye anatomia miatt, mert tudom mit akarok, és ez kell hozzá. A csoport 1/3a az első akadály előtt visszavonult, mert mégsem, ok. Lelke rajta, de így nem lesz diplomás kisgyermek nevelő diplomas bérrel, marad az okj meg a nettó 180. Pedig csak egy picit kellett volna kitartani, 1 vizsgányit.

Választott program, nekem be kell építeni, hogy hozom, viszem ha olyan, megveszem a felszerelést, ruhát, cipőt ha olyan, kifizetem, annyi a minimum, hogy pár hónapig csinálja. Nem kell ezen vitatkozni , én igy gondolom, nálunk így van.

És így is volt. Van 5 OKJ szakmám, 1 diplomám, most lesz a 2, volt aminél már a felénél láttam hogy mégse, de megvan mind, mert elkezdtem, kifizettem, energiát tettem bele.

Ezt láttam otthon és a gyerekem is ezt látja, én is elvárom. Nem kell olimpikonak lenni, de tanév végéig akkor is csinálja, ha már tudja hogy jövőre nem akarja.

jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
54%

14# Gondold végig,hogy adott egy munkahely,ahol nincs helyetted pótlás emberileg és konkrétan olyan gyomorgörcsöd van ott,minden nap csesztetnek már,rosszul vagy szó szerint,mondjuk már a gyerek se jön ebbe a stresszbe,de nincs helyetted ember. Maradsz tovább még 1 évig,csak hogy Julikáéknak ne legyen rossz mínusz 1 ember miatt? Oké. Én nem.


15# Oké,megveszel mindent,tolja még 1 évig a TE kedvedért,nem másért,hanem a te kedvedért úgy,mint egy kötelező rossz tantárgyat. Bocsi,de mivel lesz előrébb?Nyerni ezen nem fog. Max az,hogy majd semmit sem mer kipróbálni,mert félni fog,hogy na majd ha nem tetszik ez sem,anya rám erőlteti ezt is,emiatt majd ki se próbál semmit,amíg még gyerek és lenne rá alkalma. Nektek ez a jó,megértelek. Ha ez beválik,oké. Viszont én biztosan gyerekként iszonyat haragudtam volna a szüleimre,ha ilyenre kényszerítenek,amit már utálok mondjuk.


Csak szomorú,hogy ennyire más véleményét nem tartjuk nőként tiszteletbe.

jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
8%
15# Nem oké a példád. Persze,hogy nem hagyod ott az anatómia miatt,ez valahol érthető. De HA az egészet utálnád,nem is akarnád magát a képzést,az összes tantárgyat,csak azért csinálnád hogy csak úgy,akkor viszont lehet ott hagynád. Ha neki a kosárlabda kellene a választott cél eléréséhez,de utálja,nem hagyná ott. De mihez kell neki jelenleg?? Anya kedvére,semmi másra maximum. Hogy hasonlíthatod a kettőt egymáshoz.
jan. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
23%

"Mennyire baxik ki a többi gyerekkel szerinted?"


Na ezt a mentalitást kell sürgősen elfelejteni már gyerekkorban, hogy állandóan arról szól az életünk hogy mit szólnak mások, mit gondolnak mások, mit éreznek mások. Ha nem kötelező valami és már nem okoz örömöt, sőt.., akkor ki kell lépni és ennyi. Pont eléggé betörik őket és csőlátású stresszes de szófogadó birkát nevelnek belőlük anélkül is, hogy a szülő kicseszne vele az ilyen baromságok erőltetésével. Meg lehet nézni a magániskolákat, ahol csak 3 kötelező tantárgy van, a többit ők választják (váltogathatják, de érdekes módon fél év alatt kb mindenki megtalálja a sajátját). Sokkal kiegyensúlyozottabbak, boldogabbak, sokkal hamarabb megtalálják azt amiben jók, ezáltal sokkal több sikerélményük van, mint egy átlagos állami iskolásnak.

jan. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
76%

Úszótanfolyamon 4.órán mentünk be először a vízbe.

Az első 2 órán feküdtünk a konyonkunkon támaszkodva es a lábtempót tanultuk 45 percig.

Másnap belepusztultunk a hasizom fájdalomba, mégse merült fel, jogynotthagyjuk. Ha felmerül, anyánk nyakon ver. Ráadásul úgy hagytuk volna ott, hogy nem is úsztunk még.

Most erre senki nem emlékszik csak arra, hogy tudunk úszni.

Ha a kosár edzésen 2 hétig pattogtatják a labdát, meg 3pontosokat dobálnak még 2ig es ez uncsi, ugy hagyja ott a kosarat hogy még nem is játszott. Stb. Tornán ha nem sikerül felhúznia magát a rúdon, azonnal abbahagyhatja? Ok. Se sikerélménye, se közösségi élménye, semmije nem volt, az jön le neki hogy ő semmiben nem jó, semmi nem érdekli, és ki sem próbálta ezeket a dolgokat rendesen, mert az első kanyarban kihátrált.

Ok. Én nem akarok senkit meggyőzni, hogy ugy jó, ahogy én gondolom és engem sem fogtok arról hogy a viragról virágra repdesés előnyére válik a gyereknek.

jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
77%

16!


Ez nem munkahely, hanem szakkör. Egy kisiskolás nem dolgozik, ő maga valszt egy szakkört. Nem kötelező. Amúgy az meg van, hogy a munkahelyen is van felmondási ido? Van ahol ez akar fél év is lehet.


18!


Persze, xarni kell másra, csak az egoizmus a lényeg, ugye. Ha Janika nem akar tovább edzésre járni, vagy Katika a színjátszó körbe, akkor ne járjon. Ki nem xarja le a többi gyereket, aki keményen dolgozik. Hát majd Janikara is xarik majd Pistike, amikor ő lép ki mondjuk a focicsapatbol, ahova Pistike atjelentkezett, és Katikara is xarik majd Zsuzsika, aki meg a balettosok közül lép ki.

jan. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!