Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a kisiskolásotokat beiratjá...

Ha a kisiskolásotokat beiratjátok különórára és abba akarja hagyni, mennyi időt hagytok aközött hogy szól és hogy kiiratjátok?

Figyelt kérdés

Nyílván a gyerekeket minden érdekli és hamar el is unják, de pl egy csomóan úgy lettek sikeresek, hogy a szülő nem iratta ki őket a különórákról vagy egyszerűen csak megszerették idővel és a kedven szabadidőselfoglaltságuk lett.


Nektek mi erről a tapasztalatotok?


jan. 26. 12:08
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
18%
20# Nem a 18 vagyok,de azért a tojni kell egymásra és mindent is magadra erőltetsz között van egy határ. Ha valami nagyon nem esik jól,azért csinálod,hogy Katinak megfelelj?? Ha nem ízlik egy étel lenyomod vendégségbe a torkodon még ha öklendezel is csak hogy a másik boldog legyen? Ez sem jó mentalitás azért.
jan. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
94%

21!


Nem kell magadra erőltetni. Egy kisiskolás már nem csecsemő, tisztában van az idővel, plusz azért a szülő csak ismeri a gyerekét, hogy mi érdekli és mennyire kitartó, mi az amit vallani tud, mi az amit nem. Az én gyerekem pl nem járt külön úszó tanfolyamra, mert tudtam hogy nem fog naponta 5kor kelni azért, hogy időben ott legyen az edzésen és utána az iskolaba is menjen. De amikor rajzszakkorbe akart jelentkezni, azzal semmi gond nem volt, mert tudtam, hogy érdekli, nem kell hozzá semmi extrát csinálnia és nem fogja megunni 3 alkalom után. De pl épp ezért kutyát se vettem neki, mert ismerem, tudom hogy 3 napig érdekes, de esőben nem fog vele sétálni, nem fogja q kutyagumit felszedni és a játékon kívül semmit nem csinál majd vele.

jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
83%

21

Nem, inkább azt mondanám, hogy ha nem jó, felmondok, letöltöm a megállapodásban szereplő felmondási időt, és úgy megyek el, hogy ne átkozzák a nevem...

Ha nem ízlik az étel, akkor nem eszem, de nem köpöm ki a tányérra, hogy fúúj, ki főzte ezt a szart?!

Egy néptánc csoportról van szó, mennyire lehet gyűlölni a nwptáncot, most őszintén, ha szeptemberben még járni akart? És ha a gyereked párja lép le október közepén és nincs helyette más? És ő egyedül tinglitanglizik meg nem szerepel pár nélkül anyák napján, meg amikor az egész csoport szerepel, akkor is ezt mondod, nem csak amikor a te gyereked cseszik ki mással így?

jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
23# Igen,de felmondási idő van, bár azonnali hatállyal is lehet,ha nagy a gáz. Ha te ettől rettegsz,hogy bár téged kikészítettek ott testileg lelkileg és még te akarj megfelelni ezek után,mert a neved félted,akkor van gond,sajnos. Ha iskolából kellene átiratni annak is van ideje, tehát addig járnia kellene kötelezően. Itt te írod elő neki a kötelezőt, érzed a különbséget? Én ismerem a gyerekeim,ha látom,hogy nagyon nem szeretne egy kötetlen,szabadon választott dolgot és szenved tőle,nem fogom ráerőltetni. Ha valaki kiiratja a gyerekét és az enyém pár nélkül marad,akkor majd megnyugtatom, kitalálunk valamit. Semmiképpen sem fogom az illetőt hibáztatni... Egy illető betegség miatt is kiléphet, jártam így társastáncra. Az élet ilyen,nincs rá garancia ezekre. Ahogy egy elinduló képzésen sincs,hogy mindenki majd marad végig. Nekem mindegy,nem akarok én itt senkit sem meggyőzni,se semmi. Én így nőttem fel szerencsére,voltak a kötelező dolgok,mellette a választott amiről dönthettem én. Azt is tudom,hogy amikor új zongora tanár jött,aki megutáltatta velem az egészet egy idő után,gyomorgörccsel mentem be úgy viselkedett,minden óra előtt már reggel hányingerem volt szó szerint, végén már sírtam és még fél évig, évig maradnom kellett volna,aminek a lényege semmit nem változik, mert akkor is ott hagyom,csak esetleg addig pszichésen szétcsinál, ők még annyit értek volna el,hogy megveregetik a vállukat,hogy na sikerült betörni. Többet biztos semmibe nem mertem volna kezdeni. Most is emlékszem 30+ mennyire utáltam. Hálás vagyok,hogy támogatóak voltak velem akkor és nem kívánnám a gyerekemnek. Írtam , ettől nem nézem le,akinek ez az elve.
jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
50%

"...bár azonnali hatállyal is lehet,ha nagy a gáz"


Annak azért igen komoly, törvényben rögzített feltételei vannak és igencsak megszivod, ha nem felel meg q felmomdasod ennek. De meg mindig egy szakkör a kérdés, meg egy kisiskolás, aki nyilván nem ertelmi fogyatékos, ergo képes felmérni, tetszik e neki valami, vagy sem és a szülei is ismerik annyira, hogy tudjak, mit szeret, mi érdekli.

jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
80%

Nem arrol van szó hogy bántalmaznak, verbálisan vagy fizikálisan és hanyva mész be. Arról van szó hogy mult héten kitalálta, jövő hétre megunta, és mondjuk az 5.ilyen 2 év alatt.

Ne keverjük a szezont a fazonnal.

jan. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan eldöntötte, hogy nem akarja, akkor beszélek az edzővel, hogy mik a lehetőségek.

Ha úgy van abbba hagyhatja, ha nagy szivast okoz vele, akkor marad még, pl amíg találnak pótlékot helyette.

Igen, nem akarok egy önző, mindenkit eltipró kis szörnyet nevelni.

Vannak következményei a tetteinek, kötelességei, vállalásai. Ha rendben van hogy kilép, lelke rajta, ha túl sok emberrel szúr ki, akkor fogát osszeszorítva is kitart még egy picit.

Feltételezzük hogy nem bántják, nem megy tönökre idegileg, pszichicailag a közegben persze, nem arról van szó, hogy bántalmazzák, hanem hogy ó, inkább mégsem.

jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
25# Komoly következményei,de van az a szint,hidd el amit bevállal az ember. De ez már off. Viszont igen,nem értelmi fogyatékos,de én is jártam úgy szakkörre,hogy utána azt mondtam,hogy mégsem nekem való,de jó,hogy kipróbáltam. Ettől még nem tartom magam fogyatékosnak.. Azért előre nem tudod,hogy mi az,ami neked való és mi nem. Ahogy vágytam egy adott hivatásra,amit akkor láttam milyen mikor már bekerültem dolgozni. Előre csak max elképzelésem volt róla.
jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
48%

Max extrém esetben iratnám ki. Kosárlabdáról van szó, amire jár, szereti is. Mostanra versenyekre járnak, számítanak rá. Ha éppen nyafogna a gyerek, hogy most már nem akarja, nem iratnám ki év közben. Ha neadjisten gyomorgyörccsel menne stb akkor lehet kiiratnám, de úgy a teljesítménye sem érne annyit szerintem, hogy számításba lehetne venni.


Ez elméleti kérdés nálunk mondjuk, 3. éve jár.


Úszás tanfolyamra is befizettem tavaly, én is szerettem volna, hogy tanuljon meg úszi de ő is akarta. Ki is fizettem előre az az egészet. Alapból szívesen járt, volt mikor kérdezte most nem-e hagyhatja ki, azt nem hagytam. Vittem, ha nem volt beteg. De azt sem utálta, ott már jól érezte magát.

jan. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
33%

"Ki nem xarja le a többi gyereket, aki keményen dolgozik."


Semmi köze a többiekhez. Szerinted ha egy vb döntő nem áll le amiatt hogy kiállítanak valakit, akkor majd Katinéni van annyira inkompetens, hogy nem tudja megtartani a szakkört?


Persze döntse el mindenki maga. Valakinek más gyereke a fontosabb valakinek a sajátja. :D

jan. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!