Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a kisiskolásotokat beiratjá...

Ha a kisiskolásotokat beiratjátok különórára és abba akarja hagyni, mennyi időt hagytok aközött hogy szól és hogy kiiratjátok?

Figyelt kérdés

Nyílván a gyerekeket minden érdekli és hamar el is unják, de pl egy csomóan úgy lettek sikeresek, hogy a szülő nem iratta ki őket a különórákról vagy egyszerűen csak megszerették idővel és a kedven szabadidőselfoglaltságuk lett.


Nektek mi erről a tapasztalatotok?


jan. 26. 12:08
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ miért akarja abbahagyni. Ha pl az edzővel nem jön ki, akkor nem erőltetném. Viszont ha csak elfogyott a kitartása, akkor beszélnék az edzővel, hogy közösen találjunk valami motivációt, ami újra felpörgeti. Annak ugyanis szerintem nincs jó üzenete, hogy az első nehézségnél engedem a könnyebbik végén megfogni a dolgot, és kihátrálni a szituból. Illetve abból meg rengeteget tanul, amikor egy ilyen hullámvölgyön túl tud jutni. Ezt a tapasztalást a későbbiekben és a sportot kívüli életében is tudja kamatoztatni.
jan. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
74%

"Valakinek más gyereke a fontosabb valakinek a sajátja. :D


Mindenkinek a sajatja a legfontosabb. Ezért aztán elvarom, hogy más se xarjon rá, más is tisztelje és mást is érdekelje az, hogy neki nem legyen xar. Tudod ha egyedül élsz a gyerekkel egy barlangban, akkor csak ő kell, hogy számítson, senki és semmi más. De az átlag ember társadalomban el, kisebb nagyobb közösségekben és ahhoz bizony alkalmazkodni kell

jan. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
36%
Alapvetően igazad van, a hozzáállás jó, csak nem akkor ha az a saját gyereked kárára megy. Mi is jártunk sportszakkörre, művészeti szakkörre, és totálisan megértettem ha valaki hirtelen kiiratkozott, semmiféle hatással nem volt a többiekre. Voltunk a másik oldalon is, iratkoztunk ki év közben sportról, semmi nem lett belőle, amúgy is állandóan hiányzott valaki, szóval ez nem oszt nem szoroz egy ilyen iskolai szakkörnél. Kisiskolásokról van szó a kérdésben, iskolai szakkörről, nem leigazolt U16os csapatról ahonnan meccs előtt kilép 3 ember. A gyermekek lelkére pedig különösen oda kéne figyelni ebben a világban, és nem elvárni egy pár éve még óvodában játszó kisgyerektől, hogy nem létező felelősséget vállaljon valamiért miközben utálja.
jan. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

"...totálisan megértettem ha valaki hirtelen kiiratkozott, semmiféle hatással nem volt a többiekre. "


Ha hatással lett volna a többiekre, nem értetted volna meg vagy igencsak ideges lettél volna miatta.

Nem, nem profi sportolokrol van szó és valóban, nemrég még óvodás volt. De: valamikor azért csak meg kell tanulnia, hogy a döntések felelősséggel járnak. Nem hal bele és nem sérül a lelke se, ha tovább jár a szakkörre vagy sportra, ami x hónap után mégsem tetszik neki. Nyilván ha komoly oka van, pl bántalmazás vagy hasonló, akkor ott azonnal vége van, de a meggondoltam magam mint indok nem elég. Plusz leirom újra, azért q szülő csak ismeri a gyerekét, ergo ha tudja, hogy nem kitartó típus, ha egyik nap kosarazni akar, a másik nap futni, harmadik nap talajtornazni, de tudom, hogy amúgy lusta gyerek, aki nem szeret mozogni, akkor nem iratom be egyikre sem, mert másnap már nem akarna menni.

jan. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
34# De akkor kitartó a gyereked,de a rajz szakkörnél 4 hónap után eléd áll és közli,hogy ne haragudj anya,de ez nem megy tovább tényleg. Próbálkoztam,nem tetszik,nem szeretek bejárni,megoldható e? Akkor te erre azt mondod,hogy nem,még 10 hónapot bírj ki,mert előírom kötelezően neked. Nem a tanár,nem Piri,hanem én. Engem őszintén érdekelne,hogy ebből milyen felelősséget tanul?Maximum annyit,hogy anyára nagyon lehet számítani és többet ki nem próbál semmit,mert az egy évre kötelez. Ha ez a cél,akkor oké. Tehát soha semmit nem hagy ott,de EZ nem ő,nem való neki mégsem. Ez nyilván nem egyből derül ki és korrekten eléd áll,őszintén. Nem a kötelező matek órát lógja el,hanem egy szakkört nem szeret....ami pont arra is való,hogy azt csinálja,ami a kedvére való kötetlenül,ő választva. Nem világbajnokságra készítik,hanem egy hobbi,jézusom.:D Ha én felnőttként kipróbálom az olvasóklubbot,mert szeretek olvasni,de az itt mégsem jön be,majd biztos bejárok egy évre munka mellett,hogy másnak feleljek meg. És ha váltana másra,de emiatt ideje nem lenne kipróbálni mást? Akkor egy évre leszerződteted rajzra?:D Miért nem próbálgathatja a szárnyait? Nem a kötelező iskolát váltogatja hanem próbálja magát megismerni. Én nagyon sok szakkört kipróbáltam,volt ami megszűnt,volt amit végigtoltam és volt ami nem ment csak félévig,ahogy a társaim is,még is emberek lettünk és 15 éve ugyanott dolgozom. Az én szüleim szerencsére normálisak voltak,mindenki úgy csinálja ahogy szeretné,de utána semmin nem kell csodálkozni. Ez nem vitatéma,saját döntése mindenkinek. Semelyik döntés nem rossz,felbontottam mindsenkit,bár látom lepontozzátok,akinek nem az a véleménye,hogy 5 évre lekötelezi a gyerekét valahova. Más látásmódot el se fogadtok.
jan. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
*felpontoztam mindenkit
jan. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

35!


A gyerekem azért iratom be rajzszakkorre, mert:

-szereti,

-bolcsis kora óta rajzol

-otthon is folyamatosan rajzol,

-ismerem és tudom, hogy érdekli és szereti

-ő kéri.

Nem tudok olyan indokot elkepzelni, ami miatt 4 hónap után megunná azt, amit egész addigi életében szeretett. Emellett már írtam korábban is, nálunk minden szakkör, sport, akármi egy próba hónappal kezdődik, akkor látják, miről szól az egész, az alatt simán ki lehet lépni. Mondjuk egy rajzszakkornel amúgy is kiléphet bármikor bárki, ha akar, annál nem oszt, nem szoroz, hogy egyél többen vagy kevesebben vannak.

Még mindig az a lényeg, hogy egy szülőnek ismernie kell annyira a gyerekét, hogy tudja, mit szeret és mit fog komolyan venni, mi az, ami pár hét után már nem lesz érdekes, mennyire tud felelősséget vállalni.

Pl ott a kutya téma. Ha kutyát veszel, azt egy életre veszed, nem teszed ki az út mellé, ha megunod. Ergo csak akkor veszel, ha 10 év múlva se lesz gond megsetaltatni a szakadó esőben hajnali 4kor. Ha a gyerek nyafog egy kutyáért, akkor végig gondolod, fog e vele törődni, ki viszi e sétálni, össze takarítja e a xart utána, stb. Ha tudod, hogy nem, mert csak anyni érdekli, hogy jatszhasson vele, akkor még mindig két lehetőséged van: veszel MAGADNAK egy kutyát, vagy nem veszel kutyát.

jan. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
37# Egy állatot,életre szóló feladatod nem hasonlítok egy gyerek kötetlen szabadon választott szakkörhöz. Én soha nem néztem mazsorett videót,nem tudtam milyen az,de indult a kisvárosban ahol éltem,így szerettem volna kipróbálni. Tehát nem volt előzetes ismeretem róla,akkor láttam először. Csak akkor próbálhatja ki,ha már előre tudja,hogy szeretni fogja? Nekem volt olyan edzésem,aminél emeltek a heti óraszámon,aminél rengetegen kiléptek,amikor pedig már egyre több lett a feladatom az iskolában,ami ugye az elsődleges kéne legyen elvileg,éreztem hogy nem megy a kettő együtt már,nem tudok tanulni így,stb,fáradok. Így kiléptem. Ha maradok,maximum hajnalba tanulok és alszok a padba,ha most lennék itt valaki gyereke. :D
jan. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

"Csak akkor próbálhatja ki,ha már előre tudja,hogy szeretni fogja?"


Leirom megegyszer, hátha sikerül felfogni: q jó szülő ismeri a gyerekét. Ha tudja hogy nem szeret a gyerek táncolni, nukla ritmuserzeke van, akkor biztos hogy nem iratja be mazsorett szakkorre, ahogy neptancra sem.

Az emelt oraszamu edzés megint nem az elunta kategória, amiről a kérdés szól.

jan. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
39# Hát jólvan. Leírom újra,hát ha te is felfogod. Én kipróbálhattam olyat is,amihez nem volt érzékem,de megtetszett és kíváncsi voltam milyen. :) Nem táncoltam azelőtt soha,ritmusérzéket meg nem a szülő fogja kiismerni hacsak nem valami szakember,de megengedték,hogy beiratkozzak és tök jó volt. Végül imádtam. Látszik nem értesz hozzá,ez azért nem egy társastánc/más tánc kategória. Ezt szerettem,a néptáncot utáltam,azt ki se próbáltam,bár gondolkoztam rajta. De én szerencsés szülők gyereke voltam,jó érzéssel emlékszem vissza ezekre a szakkörökre. De az is igaz,hogy nem tánccal vagy nem hivatásos focista akartam lenni,ez csak hobbi volt,kikapcsolódás,időtöltés a suli mellett,amit már nyilván a főiskola alatt nem folytattam. Persze más a helyzet,ahol hivatásos sportoló lesz a gyerekből vagy művész. No,én ráhagyom. Ez az én meglátásom,másnak más.
jan. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!