Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csütörtök óta lázas a 2.5...

Csütörtök óta lázas a 2.5 éves fiam. Pénteken gyermekorvos is látta, mivel előző hetekben is megfázàs miatt volt beteg. Vinnétek ma ügyeletre? A többi lent

Figyelt kérdés
Tehát csütörtök óta 5-6 óránként lázas. Alvaskor el van dugulva az orra, mintha tele lenne, de nasivint is kap nem segít. Napközbe nem folyik az orra.köhögni itt ott köhög, nem számottevő. Szerinteted adják köptetőt vagy inkább irány át ügyelet. Ma már vasárnap és reggelre megint lázas.
febr. 11. 06:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vinném. Lázcsillapítót adnék ha nyűgös is mellé.

Volt hogy 9 napig volt lázas a lányunk és a doki semmit nem tudott csinálni, adni. Annyi történt, hogy 7. nap elküldte vérvételre, ami annyit igazolt amit addig is tudtunk - vírusfertőzése van.

Akkor kell csinálni valamit ha extrém magas a láz és a gyerek nem iszik eleget.

febr. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék.

Fiam szeptemberben is és 3 hete is benyelt egy vírust.

Köhögés, orrfolyás, 9 most 10nap folyamat láz, amit a lázcsillapító sem vitt le.


Minket is laborba küldtek, ennyi.

febr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék.

Nekem még csak kettő éves lesz a fiam, és ha kordában tudom tartani a lázat, hogyha lemegy neki lázcsillapítóval akár 4-5 órára is csak, nem szoktam őt ügyeletre hordozni.

Murphy törvénye szerint folyton hétvégére jön a láz, sosincs kivétel.

Átveszeljuk a hétvégét és hétfőn viszem orvoshoz.

febr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ügyeletre semmiképp nem mennék ezzel. Beteg a kicsi, rossz a közérzete, semmi szüksége rá, hogy órákat várjatok az ügyeleten.

Én hasonló esetben a lázcsillapító mellé (mellé, nem helyett, mielőtt valaki beleköt) csalánteát és kamillateát szoktam adni. A kamilla jó gyulladáscsökkentő, a csalán nyákoldó, lázcsillapító. De a hagymatea is jó lehet. Az orrdugulást sós vizes inhalálással szoktam kúrálni.

febr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Csillapítod a lázát? Ha igen hány foknál? Lehet egy kicsit dolgozni kellene a szervezetének, azért jön mindig vissza a láz mert csillapítod.

39 alatt egyik gyerekemnek se szoktam csak ha extra nyűgös miatta.

Ezzel biztos nem mennék ügyeletre. Ugyanezeket mondanák el.

A köhögésre meg mehet salvus vizes inhalálás.

febr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!