Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kevés spermaszámnál mik az...

Kevés spermaszámnál mik az opciók, 25 éves vagyok és...?

Figyelt kérdés

Szeretnék később mondjuk 4-5 év múlva gyereket és csak eljátszottam a gondolattal, mi van akkor ha vkinek relative kevés a spermiumszáma, szóval az a kategória ahol azt mondják nagyon kicsi eséllyel lehetne terhesség. Ilyenkor egyszerűen azt csinálják hogy bár kevés van, de abból tudnak mintavetelezni és így betudják ültetni mesterségesen a petesejtbe és erről hallani, hogy lehet 5-10x is menni kell mire sikerül vagy rosszul gondolom?

Mik ilyenkor az opciók?

Van olyan akinek tényleg csak életképtelen spermiumai vannak? Akkor őket leszamitva mindenki másnak lehet gyereke a mai világban, szóval található vmi b terv?


Köszönöm a válaszokat, egy ideje már érdekel ez a téma



jan. 24. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha keveset spriccelsz az nem jelenti azt hogy keves lenne a spermad. Amikor szamoljak azt szamoljak hogy egy nagyon kicsi cseppben mennyi van.
jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában vagyok :)
jan. 24. 10:45
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

1 ha valaki "spermiumszámról" beszél, nagy eséllyes nem abból lett megállapítva, hogy beleverte a pohárba, és lemérte decire.


Kérdező, ismerősöméknek többedszerre sikerült, 2-3 millió közt volt az összeg, amit elköltöttek vizsgálatokra meg mindenre.

jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Inszem vagy IVF. Nálunk ugyanez volt a páromnál. Kevés és rossz minőség, de neki volt tini korában műtétje és azért. Legalábbis a doki ezt mondta. De IVF- el sikerült a baba.
jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha jól értem még ki sem vizsgáltak, csak felmerült benned, hogy mi van, ha alacsony a spermaszám? Párod sincs, akivel majd gyereket terveznél? Picit túlaggódod ezt. :)


Nemcsak a spermaszám számít, hanem a spermiumok egyéb adatai is, a minőség, mondjuk így. Az orvos majd mindent figyelembe véve ajánl lehetőségeket, lehet életmódváltással, gyógyszerekkel javítani bizonyos értékeken, ha ez nem segít vagy nem opció akkor jöhet a lombik (a petesejtet leszívják és mesterségesen termékenyítik meg, majd visszaültetik), esetleg az inszemináció (ilyenkor figyelemmel kísérik mikor van peteérés és pipettával juttatják be a spermiumot). Durva esetben, ha gyakorlatilag nincs az ondóban spermium, akkor a herékből közvetlenül tudnak kinyerni spermiumot.

jan. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ha alacsony a spermaszám, étrend-és életmódváltással még feltehetően lehet rajta segíteni.
jan. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Van amikor étrenddel, életmód váltással, nyomelemekkel lehet rajta javítani, de ha jól értem csak te gondolod, hogy kevés, semelyik labor nem elemezte még ki, szóval ez nem biztos. Sokszor nem is a mennyiség számít,de ha mégis kevés lenne vagy nem jó a minőség, akkor lombikkal megoldható,van több módszer erre.
jan. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A spermiumkoncentraciorol es a motilis, eletkepes spermiumok aranyarol fogalmad sincs, es ezt igy laikuskent nem is tudod megallapitani. Pedig ezek az ertekek is sokat szamitanak a megtermekenyites sikeressegeben.
jan. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!