Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gáz füldugót használn...

Mennyire gáz füldugót használni a gyerek mellett?

Figyelt kérdés
2,5 éves egész nap rajtam lóg, és egy másodpercre be nem áll a szája. Hümmög, dúdol, vinnyog, valami hang minden jön ki belőle. És egész nap követ mindenhova, wc is. Minden igénye ki van elégítve, nem éhes, szomjas stb. Nincs baja. Szerintem unatkozik. De ha valamit játszunk azon is hamar kiakad és repül minden. 🫤
márc. 20. 10:13
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
*nekem
márc. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
56%

Amúgy meg sehol sem írtam, hogy 0-24-ben szorakoztatom a gyerekemet...

16

márc. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
80%
Az, hogy nem szomjas, nem éhes letszukseglet. A többi szuksegletevel mi van? Hogy anya foglalkozzon vele, figyeljen rá, beszéljen hozzá, vigye ki, érdemileg játszon vele, tanítsa, mutassa meg neki a világot, kísérletezzen, tapasztalja aki, élményeket gyűjtsenek? Ő egy gyerek nem egy növény amit megontozol aztán nem foglalkozol vele csak van csendben.
márc. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
18# vagyok. 16-os Nem is céloztam arra,hogy dugja be. Pont azt írtam,hogy sose tenném a korábbi válaszomba. Te írtad neki,hogy mikor fog mondókázni,stb.,nyilván a maradék 23 órában,nem hiszem,hogy egész napra bedugná a fülét a kérdező,tehát az időbe belefér a mondóka és foglalkozás is. :D Ettől még nem értek egyet ezzel,nem is tettem/tenném. Csak ebből gondoltam,hogy nálatok egész napos foglalkoztató működik. Nem kell ám így felvenni,nem sértésnek szántam.
márc. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
66%
Van erre kulon speci fuldugo,en is akarok rendelni, mert megorulok a hangos beszedtol,visongastol,orditastol. Ez nem zarja ki teljesen a zajokat,hanem csak tompit rajtuk,elveszi az élét. Kár h magyarorszagon nincs ilyen. En is megorulok a sirastol,hisztitol,horkolastol, barmitol ami zig,sipol. Fizikai fajdalmat okoz, de nem vagyok autista ettol. Ez igy a 30 as eveimben jott elo. Idegen helyen nem tudok se aludnk,se wc re menni. Altatoval,hashajtoval utazok. Szoval van ilyen es teljesen megertem a kerdezot,h besokall. En a szuleszetre is vittem a fuldugot. 6 agyasban fekudtem,6 csecsemo visitott,kinzas volt. Sirtam. Bedugtam a fulem. A sajatom a kiskocsiban meghallottam es kesz. Leszartam ki mit gondol. Maskulonben 72 orat fent lettem volna. Nappal kesz atjarohaz volt,vagy uvoltve telefonalt a kisebbseg vagy a babak sirtak. Nekem ez rosszabb volt,mint a csaszaros seb.
márc. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
59%
Az en lanyom 1 eves kora korul sikongatott tetszett neki a hangja kb 2 honapig tartott. Megertelek borzaszto.... most 3 eves miota ovis vannak ilyen napok nalunk is hogy be se all a szaja en szoktam mondani hogy anya egy kis csendet szeretne mert turelmetlen. Sot en szoktam magamra azt a szot is hasznalni hogy nyugos vagyok vagy hisztizek merges vagyok stb. A lanyom mar magatol meg is fogalmazza mit erez😅 szokta mondani anyaaaaa nyuuugos vagyok. Szoval azt vettem eszre hogy miota megtudja fogalmazni mi baja osszekoti az erzelmet a megoldassal. Pl latom hogy mar faradt esik kel nyugos mondom neki hogy kislanyom faradt vagy fekudjunk be az agyba de van hogy magatol megy. Nem tudom nalatok hogy van nalunk ugy hogy ahogy kozeledunk az 5-6 ora ebrenlethez egyre tobbet beszel. Lehet nalatok is igy van? Mintha igy adna ki a lanyom a faradtsagot. Az hogy kovet azzal viszont nem tudsz tenni semmit. Ez idoszakos. Ja es ha nem hagyja abba a dumat van hogy nem valaszolok. Egyszeruen mar keptelen vagyok reagalni es nem reagalok 😅 de szoktam olyat is hogy berakok egy podcastet telon es hallgatom. Az lenyugtat.
márc. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
69%

24 nem sertodtem meg, de nem szeretem amikor egy válaszból mar mindjárt az jön ki, hogy a gyerek életképtelen, nincs el egyedül, stb.

Egyáltalán meg egy órára sem jó ötlet a fuldugo, meg ha el is van a gyerek magában.

márc. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

#8


Ahogy én reagálok a horkolásra, az nem a "jaj, de zavar" kategória. Úgy viselkedem, mint egy idegbeteg. Egyszerűen nem tudok uralkodni magamon. Ha felkeltem éjjel a babához, szoptattam, és áthallottam a férjem horkolását akár csak kicsit is, nem tudtam folytatni a szoptatást, akár a gyerekkel a kezemben mentem át, és úgy ráztam a férjem, mint egy eszelős. Egyszerűen nem tudtam még a gyerek érdekét sem figyelembe venni ilyenkor.

Azóta ez a megoldásom: füldugó. Mivel nem hangszigetel túl jól, a fiamnak a kis nyöszörgésére is kelek, de a szomszéd szobából nem hallom át a horkolást, így nyugodt tudok maradni.

márc. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
25ös végre valaki érti. Persze hogy nem egész napra dugnám be a fülem, csak amikor már 5-6 órája megy ez a zaj, akkor egy 3-4-5 percre. Nem tv-zik egész nap foglalkozok vele, beszélgetek, énekelünk, segít mindenben nagyon ügyes, csak néha már annyira sok ez a hang. És hát persze dackorszak, ha megkérem hogy lécci picit maradj csendben, akkor 10x olyan hangosan folytatja.
márc. 20. 12:45
 30/31 anonim ***** válasza:
60%
Ez bennem is fölmerült, és csak azért nem csinálom, mert félek, hogy nem hallom meg, ha valami baja lesz, leesik stb. Amikor direktben vele játszom, akkor sokszor teszek fel munkavédelmi fülvédőt. Sőt, konkrétan tudja a fiam, hogy ha visítozni akar, akkor hozza a fülvédőt nekem előtte. Elképzelhető, hogy van egy viszonylag enyhe autizmusom, de nincs róla papírom. (Jöhet a lepontozás...)
márc. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!