Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amióta gyerekeid vannak érzed...

Amióta gyerekeid vannak érzed azt hogy néha sok belőlük?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt hogy pl néha vágynék arra hogy egy nap vagy egy pár napig akkor keljek amikor én akarok vagy azt csináljam egész nap amihez kedvem van és ne pedig a folyamatos monoton "napirendet" nyilván ami a gyerekekhez kötődik.

Szeretem őket de néha olyan vagyok már mint egy robot vagy ez tökre természetes?


márc. 29. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Nem, mivel én dolgozok és eleve nem kelhetek amikor akarok és nem csináltatom egész nap amit akarok. Emellett egyetemre járok, hétvégém sincs. Valamit valamiért. Ezek mellett eptorpul sőt bőven felül írja mikor végre a gyerekemmel lehetek, mert ahhoz semmi nem ér fel. A legkevésbé ő nélküle akarnék időt tölteni. Próbáld ki te is a munkát.
márc. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Dolgoztam de összeegyeztethetetlen volt a gyerekneveléssel. Sokat betegeskedek még akkoriban és a munkahelyen meg nem nézték jó szemmel ha sokat voltam táppénzen így felmondtam. De mondjuk ennek nagyon nincs itt a helye szerintem hogy ki dolgozik és ki nem.
márc. 29. 23:17
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Én dolgozom azt is gyerekek között, de ettől jó lenne csak egy kicst punnyadni a tv előtt csak 1 filmet megnézni úgy hogy nyugi van.

Ha valaki kint van vele, akkor csinálhatom bent a munkám.

Ha én megyek ki vele van hogy fél napot kint vagyunk, csavargunk, ha a férjem max egy órát, de ez nagyon max, és úgy jön be, hogy órák óta kint vannak.

márc. 30. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
Munkahelyen ki lehet venni szabadságot, az egyetemen is vannak szünetek. Bullshit az első öntömjénezése, én is dolgozom 2 gyerek mellett, megközelítőleg sem olyan megterhelő, mint egy hosszabb szünet a kettővel itthon, vagy amikor betegen vannak velem :D Néha sok, igen. Nem mindig, nem érzem azt, hogy állandóan menekülnék, de azért vannak napok, amikor jól esne, ha az anyaságból is lehetne egy hosszú hétvégét kivenni vagy szabira menni 1-2 napra. De így, hogy dolgozom is és a gyerekek is itt vannak (meg a háztartás meg a kert meg minden, de az már mellékes), így kb folyamatosan dolgozom, nincs pihenés.
márc. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Nekem 2 kicsi van. 2.5 és 5 évesek. Ovisok.

Én dolgozok. Ennek ellenére rengetegszer érzem így.

Mivel a munka mellett is monoton az élet, nem ahogy 1 írja...

Van szabim, oké. De az pont el is megy a szünetekre, betegségekre. Úgyhogy azért, hogy pl 1 napot itthon punnyadjak nem tudom elpocsekolni.


Ha mind a 2 oviba, akkor ugye dolgozok. Hazafele összeszedem őket, így van kb a munkán kivúl 15percem egyedül, míg odaérek értük.

Otthon pedig hallgathatom, hogy ennek ez kell, annak az a baja....

Ha itthon vagyunk, mert hétvége van, betegek, stb, ugyan úgy megy aa folyamat figyelem igényük. Ha meg épp elvannak, akkor főzhetek, moshatok, takaríthatok, hozhatom be a lemaradást.


Szóval nekem rohadtul hiányzik.

márc. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Hiányzik az egyedüllét, de igazat adok az elsőnek, mivel dolgozok, gyerek nélkül se lennék szabad. Ahhoz minimum az egyetemig kellene visszamennem az időben, amikor még én voltam gyerekszerepben.

Gyerekek nélkül is fel kellene kelnem 7-ből minimum 5-ször.

márc. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Én addig éreztem nagyon megterhelőnek, amíg nem dolgoztam. Nagyon monoton volt nekem, hogy az egész nap csak a gyerekekből állt. Ébredés, öltözés, etetés, kinti-benti játék, kis házimunka, etetés, altatás, etetés, kinti-benti játék, majd az esti rutin. Néha azt hittem már beleőrülök, pedig a férjem a délutáni programban már csatlakozott és sokszor átvette őket. De akkor addig főztem, vagy megcsináltam olyan házimunkákat, amiket a gyerekek mellett nem tudtam. Így utólag visszatekintve megszépülnek a dolgok, de benne lenni utáltam.

Amióta dolgozom is előfordul, hogy soknak érzem, de nálunk pl. simán működik, hogy a férjem összecuccolja a gyerekeket és elmennek a mamához, én is szoktam ilyet, vagy ha akarok elmehetek egy csajos hétvégére a barátnőimmel. Mindkettőnknek jár a szünet. Nyilván ritkábban, mint előtte, de a mentális egészség az első. Alapvetően én munka után már várni szoktam, hogy lássam őket.

márc. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Ó hogyne lenne. Nem is csak belőlük...úgy mindenből...

A nagyfiú 8 éves, másodikos, és 1 éves kora óta megállás nélkül beszél. Csak beszél és beszél, és kérdez, és mindent tudni akar. Ha véletlenül nem beszél, akkor is búg, énekel, dudorászik, zúgásban van. Fürdés közben is, még alvás közben is sokszor.

A 4 éves kicsi lány szintén egész nap mondja, ő is mindenre kíváncsi, tombol a "miért"-korszak már vagy egy éve. Általában tök cukik együtt, máskor meg ölik egymást, duzzogás van meg egymásra mutogatás... a kicsi mindenben a nagyot utánozza, a nagy viszont még ahhoz nem elég érett, hogy csak simán legyintsen és ráhagyja. Szóval vannak konfliktusok.

Emellett fejben tartani minden szart. Ovis gyümölcsnap. Ekkor és akkor ünneplő ruha. Sulis kirándulás. Tanítás nélküli munkanap. Tönkrement a faragó, kell másik radír, postairon, betelt a füzet, akármi. Ovis húsvétozás, csini ruha, süti. Sulis tábort befizetni. Stb stb a vegtelenségig.

Emellett dolgozom napi 8 órát.

Van egy háztartás.

A férjem mindenben partner, de még így is sok néha, hogy a gondolataimat se hallom.

De majd lesz olyan is, hogy hazajönnek a suliból, lebsszák a táskáikat, szobába be, ajtó becsuk, aztán kajáig ki se jönnek. Akkor meg majd az lesz a bajom 😂

márc. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen természetes.

Nálunk már mindhárom legalább kiskamasz, és nem olyan szoros a fogás rajtam. De amíg ovisok voltak, fú, az a két hét nyáron, amíg apámék meg anyámék elvitték őket magukhoz nyaralni, hát olyan volt, mint a lottóötös!

Mindenki szereti a gyerekeit, de borzalmasan megterhelő velük állandóan együtt lenni. Nem bűn ezt néha kimondani.

márc. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Még csak 5 hónapos a kisfiam, így arról egyelőre nem tudok nyilatkozni, milyen evekig főállású anyának lenni, de...igen, van, hogy nehéz, monoton a dolog, jól esik néha csak 1-2 órára kimozdulni, ha a férjem átveszi a babát (ez nem túl gyakori, mert ő 3 műszakban dolgozik, és magantanitvanyai is vannak matekból+1 tizenegy éves nagyfia, szóval nem sok szabadideje van). Viszont ugyanakkor imádok is vele lenni, kielvezem minden percét, mert tudom, hogy hamar eltelik ez az időszak, és már akkor is nagyon hiányozni fog, ha ovis lesz..az néha bevallom, hiányzik, hogy olvassak egy jó regényt, és mondjuk 5-10 oldalnál többet :D mert engem ez kapcsol ki, nekem ez az enido, de én azért nem unatkozok a pici mellett, és vele is értékes minden pillanat :) én nem várom, hogy dolgozzak újra, nekem vele lenni százszor jobb, mint a munka.
márc. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!