Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon félek, sőt, rettegek,...

Mezler2 kérdése:

Nagyon félek, sőt, rettegek, hogy a gyerekemnek súlyos mentális problémája van. Lehetséges, hogy tényleg ez van?

Figyelt kérdés
A gyerekem már régóta egy furcsa szokás rabja. Fél attól, hogy beteg lesz, és ezt általában elpityeredve, láthatóan szorongó állapotban úgy adja elő, hogy azt mondja: "Nem akarok beteg lenni. Ugye nem leszek beteg...". Nagyon nehéz megnyugtatni ilyenkor mostanában, régebben gyorsabban meg lehetett. Azt vettem észre, hogy ez a jelenség egy aktív nap után, este, amikor már mindenki lenyugszik, és besötétedik, leginkább akkor jön elő. Napközben általában aktív, sőt nagyon aktív, sokat nevet és kreatív, de ha éppen unatkozik, akkor napközben is előjön nála ez a dolog az utóbbi időben (kb. 1 hete). Tehát valahogyan az inaktivitáshoz ill. az átmeneti "nem tudok magammal mit kezdeni" érzéshez kapcsolódhat. Magamról annyit, hogy engem (én vagyok az apa) rendkívüli módon megvisel ez a helyzet. Xanax-al fekszem le, mert már nem bírom idegileg ezt az állapotot. Iszonyat módon szenvedek, amiatt, hogy a gyerekem szenved, gyakorlatilag a munkámra sem tudok koncentrálni, egész nap attól rettegek, hogy mikor mondja azt a bizonyos mondatot. Amikor meghallom, minden alkalommal, mintha tőrt döfnének a szívembe... Szavakkal nem tudom leírni, mennyire megvisel már az egész. De a legfontosabb: szerintetek a lányom lehet súlyos depressziós vagy bipoláris, vagy ilyesmi? Attól rettegek, hogy az egész egy lefelé tartó spirál lesz, és a gyerek esetleg képtelen lesz iskolába járni stb. Nagyon, nagyon félek... El sem tudom mondani, mennyire...
ápr. 3. 21:50
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

20:

Nagyon köszönöm a válaszod! Hálás vagyok érte. Azt hittem valami sokkal súlyosabb bajod van, mint a pánikbetegség, bár értem, hogy az sem kellemes jószág, de én már skizofréniára, vagy súlyos depresszióra gondoltam nálad. Hála az égnek nem az! Örülök, hogy jól vagy, a pánik valóban jól kezelhető és akár Nobel díjas is lehetsz vele. Ha kezelve van nem akadályoz semmiben szinte. Köszönöm mégegyszer, hogy vetted a fáradtságot és válaszoltál... MOst már tudok majd aludni! Alig vártam, hogy válaszolj. Tudom furcsa ez most neked, meg hogy így hálálkodom, meg minden, de nekem ez fontos volt! Jó éjt!

ápr. 3. 23:55
 22/28 A kérdező kommentje:

20:

Igen, a Covidnál egyértelműen volt egy epizód, amikor nagyon megijedt, ez igaz. A bátyja is elkapta, és akkor volt egy pillanat, amikor látta rajta az ijedtséget, és berohant a kamrába Viccesnek tűnik, de szegénykémnek nem volt az...

ápr. 3. 23:57
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Elviheted pszichologushoz, de nem azert mert mentalis beteg lenne hanem hogy a betegsegtol valo szorongasat fel tudja oldani, megtanulja kezelni. De alapos utanajaras kell hogy megfelelo szakembert talalj, aki nem ront a helyzeten.
ápr. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Illetve, azert is fontos hogy megtanulja meg most kezelni ezt hogy kesobb ne alakuljon ki nala pl hipohondria. Ha az valtotta ki, hogy latta a testveret rosszul lenni, ez neki ott es akkor traumatikus elmeny volt. Foglalkozni kell a problemaval, de korant sem akkora a baj mint gondoltad. Valamilyen szinten ez egy termeszetes reakcio tole, gondolj csak bele pl autobaleseted van, nagy ra az esely hogy utana felsz majd ujra vezetni. Vagy beszorulsz a liftbe es panikba esel, valoszinu utana nem szivesen utazol majd liftben. Eszel egy etelt amitol olyan gyomorrontast kapsz, hogy az ejszakat a wcn toltod, utana szivesen enned ujra azt az etelt? Nyilvan egy feszitett helyzet volt a covid, nem tudtad tole megovni hisz lezarasok voltak, maszk, panik. Erzekelte, aztan a testveret latta szenvedni. Termeszetes hogy fel, de meg kell tanitani kezelni a felelmeit, mint amikor arra tanitod a sotetben nincsenek szornyek a szobajaban.
ápr. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

23-24:

Köszönöm szépen a válaszodat, megpróbálok erős lenni. Amúgy az a furcsa, hogy az élet egyéb területein mindig erős tudtam lenni, sokat küzdöttem, és sokszor nyertem is (5 éves munkaügyi pert vittem végig pl., kemény volt, és erősnek kellett lenni stb.), de ebben a gyerek dologban elég gyenge vagyok, valóban...

ápr. 4. 09:22
 26/28 babyboom567 ***** válasza:
100%
Kérdezted hogy miért fél konkrétan?hogy milyen betegségtől fél?hogy hol látta?Hogy rengeteg dolgot meg lehet gyógyítani?A rettegése ragad át a gyerekre, mert ÉRZI,hogy te magad rettegsz, nincs így támasza.
ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz azért viszonylag hamar be lehet kerülni, még tb-sre is. (Nálunk 4 hónap a várakozás) A pszichiáterekhez nehéz. Ha elviszed, neked is tud tanácsokat adni, hogyan reagálj. (Mi másért járunk gyerekpszichológushoz.) Azért saját magadnak is keress egyet, ez már durva, amit csinálsz, hogy emiatt xanax, meg éjszakai böngészés...

Lehetseges, hogy úgy reagáltok erre, hogy a gyerek azt hiszi, hgy nem vagytok benne biztosak ti sem? Elmagyaráztátok neki rendesen, hogyan működnek a betegségek, a kezelések? Érdemes esetleg könyvet venni erről a témáról, lehet, hogy ha jobban megismeri a dolgokat, kevésbé fog félni. De tényleg az lenne a legjobb, ha pszichológus látna mind a kettőtöket, és akkor szakszerű útmutatást kaptok.

ápr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha mentális beteg lesz, valószínűleg tőled örökölte, amit el kell fogadnod és együtt élni vele. Ehhez valószínűleg számodra is szakember szükséges.
ápr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!