Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon félek, sőt, rettegek,...

Mezler2 kérdése:

Nagyon félek, sőt, rettegek, hogy a gyerekemnek súlyos mentális problémája van. Lehetséges, hogy tényleg ez van?

Figyelt kérdés
A gyerekem már régóta egy furcsa szokás rabja. Fél attól, hogy beteg lesz, és ezt általában elpityeredve, láthatóan szorongó állapotban úgy adja elő, hogy azt mondja: "Nem akarok beteg lenni. Ugye nem leszek beteg...". Nagyon nehéz megnyugtatni ilyenkor mostanában, régebben gyorsabban meg lehetett. Azt vettem észre, hogy ez a jelenség egy aktív nap után, este, amikor már mindenki lenyugszik, és besötétedik, leginkább akkor jön elő. Napközben általában aktív, sőt nagyon aktív, sokat nevet és kreatív, de ha éppen unatkozik, akkor napközben is előjön nála ez a dolog az utóbbi időben (kb. 1 hete). Tehát valahogyan az inaktivitáshoz ill. az átmeneti "nem tudok magammal mit kezdeni" érzéshez kapcsolódhat. Magamról annyit, hogy engem (én vagyok az apa) rendkívüli módon megvisel ez a helyzet. Xanax-al fekszem le, mert már nem bírom idegileg ezt az állapotot. Iszonyat módon szenvedek, amiatt, hogy a gyerekem szenved, gyakorlatilag a munkámra sem tudok koncentrálni, egész nap attól rettegek, hogy mikor mondja azt a bizonyos mondatot. Amikor meghallom, minden alkalommal, mintha tőrt döfnének a szívembe... Szavakkal nem tudom leírni, mennyire megvisel már az egész. De a legfontosabb: szerintetek a lányom lehet súlyos depressziós vagy bipoláris, vagy ilyesmi? Attól rettegek, hogy az egész egy lefelé tartó spirál lesz, és a gyerek esetleg képtelen lesz iskolába járni stb. Nagyon, nagyon félek... El sem tudom mondani, mennyire...
ápr. 3. 21:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Szerintem itt a legnagyobb probléma veled van!

Ennyi idősen felfogja már az elmúlást. Valószínűleg találkozott valami kapcsán a halállal, amit nem tudott magából kidolgozni és azért tér újra és újra vissza ehhez a témához. Az, hogy xanaxot szedsz emiatt az több,mint durva. Menjetek mindketten pszichológushoz.

ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
98%
Én is úgy vélem, hogy inkább veled van probléma. A gyereknél előjön a félelem érzet, és ez természetes, a fejlődés része. De hogy te erre így reagálsz, sőt gyógyszert szedsz, arra utal, inkább nálad van probléma. A félelmeted kivetíted a gyerekre, mintha inkább te félnél, túl reagálod a dolgot, valószínűleg te vagy, aki kezelésre szorul. Egy ilyen mentálisan instabil ember képtelen gyereket nevelni.
ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
1. Szerinted, nincs okom vagy nem kellene ennyire ijedtnek lennem? Túlzásba viszem? (Az anyósom és a feleségem szerint igen..) Jelzem, hogy a gyerek előtt igyekszem nem mutatni, beszélek vele, kedves vagyok vele stb. Szóval igyekszem betartani az ilyenkor szükséges szülői magatartást, de már alig bírom. Állandóan a chatGPT-n keresgélek meg a google keresőn (éjszaka). Tudom, nem javallott, de egyszerűen bele akarok valamibe kapaszkodni, hogy a gyerekem nem súlyos depressziós vagy hasonló... De amikor előjön ez nála, amikor ezt mondja, én mintha megsemmisülnék...
ápr. 3. 22:06
 4/28 A kérdező kommentje:

2.

Aha, értem. Lehet, hogy igazad van, de nem tudom, más simán kibírja, hogy a gyereke rendszeresen elpityeredik, és azt mondja, hogy nem akar beteg lenni? Te nem rettegnél a helyemben? (Pszichológust keresünk, de szinte mindenhonnan az jön vissza, hogy naponta annyi megkeresésük van, hogy nem tudnak időpontot sem adni...)

ápr. 3. 22:08
 5/28 A kérdező kommentje:

2.

A gyerek nem tudja, hogy én Xanaxot eszek be esténként, hogy legalább az éjszaka aludni tudjak, és másnap ismét várjam a rettenetes érzést, hogy a gyerek mikor mondja megint. Vannak napok amikor nem ondja egyébként, volt hogy hónapokig nem mondta stb. MOst az utóbbi 1 hétben hirtelen sokkal többször mondogatja, és az a furcsa, hogy egyébként, ha elfoglalja magát, akkor nem jut eszébe.

ápr. 3. 22:10
 6/28 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is nálad van a probléma gyökere. Még az is lehet hogy azért is kérdezgeti ennyit, mert látja rajtad hogy ezzel komoly hatást vált ki nálad.

Mindenképp neked javaslom a pszichológust, de tudom hogy nehéz bejutni, ha nem pesten lakik az ember. Viszont addig kezdj el magadban leásni, hogy mitől lehet ez, hogyan kezdődött az egész. Mi lehet az oka az irreális félelmednek attól hogy beteg lesz a gyereked? Milyen korábbi tapasztalataid vannak ebben a témában? Milyen volt a gyerekkorod? Milyen volt a viszonyod a szüleiddel? Hogyan reagáltak ha beteg voltál? Volt-e beteg gyerek az ismerőseid között? Stb.

ápr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

6.

Nagyon köszönöm, megpróbálom összeszedni magam, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy egy gyerek képes élethűen sírni, elkámpicsorodni csak azért, hogy figyelmet vonjon magára? És mindezt többször is? Élethűen pityeregve?

ápr. 3. 22:19
 8/28 anonim ***** válasza:
82%

Lányom minden este azt kérdezi, hogy nem-e fog hányni, nem -e fog fájni a hasa.

Valójában nem fél tőle, csak megszokásból kérdezi.

Neked kellene egy jó pszichológus, mert nagyon a rottyon vagy mentálisan...

ápr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
90%
Már feltetted egyszer ezt a kérdést. Fordulj orvoshoz.
ápr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%
Uf, öregem, te súlyos eset vagy. Honnan van Xanaxod?
ápr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!