Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 év körüli gyermeketek...

2,5 év körüli gyermeketek hogy fogadta a testvére erkezeset?

Figyelt kérdés

1 hetes nálunk a kicsi, egyelőre nagyon cuki a nagylanyom, adja neki a cumit, simogatja, ha sír, rögtön megy hozzá. Viszont nekünk itt van most a nagymama illetve a férjem is itthon van, szóval abszolút nem érezheti magát elhanyagolva. Akkor lesz érdekesebb, ha csak hárman leszünk itthon.

Nalatok hasonló korkulonbsegnel hogy alakult a dolog? Mennyit változott az idő mulasaval? Mi volt a legnehezebb? Van e valami bevalt tippetek erre az időszakra?



ápr. 5. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy az lányom nem rám volt féltékeny. A gondok akkor kezdődtek, amikor öcsike elkezdett mászni, és elérte, és sajnos tönkre is tette a játékait. Onnantól voltak a jelenetek.

Anyukám pont ugyanezt mesélte rólunk a tesómmal.

ápr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak 1 gyermekem van, de a szomszed kislanyokra szoktam rendszeresen vigyazni.

Ezt akartam irni, mint az elso, naluk is akkor kezdodott a baj anyuka elmondasa es az en megfigyelesem alapjam, amikor a kisebb megtanult kuszni es rombolni..:D

Illetve ugyanez tortent nalunk, amikor az en kisfiam is elkezdett kuszni es belenyult az o jatekukba.

ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

2 év 2 hónapos volt a fiam, amikor született a második. A tesójának nagyon örült, engem levegőnek nézett majdnem két hónapig. Akkor kezdett enyhülni, amikor látta hogy ettől még ő is a kisfiam maradt és rendeződött a kapcsolatunk. Nem viseli jól a babasírást, és türelmetlen, ha pelenkázok, de már valamennyire összerázódtunk a 3-an vagyunk napközbeni állapothoz. Én azt hittem a játékokra féltékenyebb lesz, de nem, azt simán odaadja neki, azt is, amit nem kéne még, mert kis darabos, inkább arra féltékeny, ha felveszem a kicsit, utána ő is felkéreckedik a kezembe mindig egy picit. De meglepően kedves a testvérével, nagyon sokat beszél és bohóckodik neki, főleg amióta a kicsi kuncog rajta.

A legnehezebb, hogy nem tudok kettészakadni, pl két gyereket nem tudok egyszerre pelenkázni. Egyszerre altatni egyedül napközben is rohadt nehéz.

És folyamatosan emlékeztetem magam, hogy a "nagy" is kicsi még.


Nekem amúgy azóta könnyebb, hogy a kisebbiknek lett napi alvásrutinja, és amióta relatív fixen alszik adott időközökben, kiszámítható a nagynak, hogy mikor van dedikáltan idő neki. Olyankor csak vele foglalkozok, háztartás - főzés nincs, rendelünk meg van takarító. Amikor pedig a kicsinek kell valami, pl etetem vagy pelenkacsere akkor már elfoglalja magát vagy ül mellettünk és olvasgat vagy segít nekem. Nem könnyű, meg azért elég könnyen megborulnak még bármin, de én azt hittem nehezebb lesz.

ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak 2 év van köztük, imádja a kicsit, sosem volt féltékeny. De ahogy írják, mióta a kicsi mászik, ül és belerondít a játékába, ha egy pillanatra félrenézek, azóta van néha egy kis vita, de ettől független7l ugyanúgy szereti.
ápr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elején viszonylag jól fogadta: elsőre nem foglalkozott vele, aztán imponált neki, hogy ő a "nagy" (épp akkor élte a dackorszak önállósodó időszakát), aztán volt egy kis visszaesés, bepisilés és hasonlók, hogy kicsi baba. Viszont most kezd el mászni a kicsi és vannak jelei, hogy az lesz, amit 1-es is ír és most kezdődik igazán a féltékenység. Mert a nagyobbik - jogosan - nem szereti, ha engedély nélkül piszkálja a játékait.
ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsian figyelte, aztán féltette mindenkitől, csak tőlem (anya) nem.

Persze ahogy egyre nagyobbak lettek jöttek a balhék meg az utállak, de ezek mellett hiába tagadják, a tetteikből látszik, hogy szeretik egymást

ápr. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az altatás volt a legnehezebb. Még mindig nehezen megy, ha itthon van a nagy hétköznap és a férjem nem tudja altatni, akkor van, hogy a nagy nem is alszik, mert nem hajlandó.
ápr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!