Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az "normális", hogy a négy...

Az "normális", hogy a négy évesem rendszeresen felszólít, hogy költözzek el, és egyedül élhessen az apjával meg a testvérével?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak olyan, mint a kisfiúknál, hogy a mamát akarja "feleségül venni"? És valamikor majd azért szimpatikus leszek neki? (Szerintem nem vagyok (annyira) rossz anya azért)
ápr. 29. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Persze, normális.🙂
ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen normális.
ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Nem akarom elhinni, hogy ez szerintetek normális.. Számomra az a normális, hogy mikor találkozunk ovi, munka után elmondja hogy hiányoztam neki. Hogy nap többször elmondja, hogy szeret, ölel, puszil. Együtt takaritunk, főzünk, játszunk. Dicséri a külső, belső tulsjdonsagaimat. Emellett egy önálló, életre való 4 éves fiú. Aki rajzol nekem, vár engem, biztat, együtt örül velem. De nagyon huncut, humoros, okos gyerek. El se tudok olyan szitut képzelni, hogy azt mondja az édesanyjának hogy költözzön el. Kevésbé szeret téged és ez nagyon gáz szerintem. Te kéne hogy legyél a mindene. Ahogy neked is ő.
ápr. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 3-as!

Ödipális komplexusnak hívják, teljesen normális. Az azonos nemű szülővel rivalizál, versenyez, az ellenkező neműbe "szerelmes", ha fiú akkor feleségül akarja venni anyát, ha lány akkor apához szeretne feleségül menni.

Az, hogy téged imád a kisfiad, ugyanez. Mert ő kisfiú, te meg az anyukája vagy. Ha lányod lenne, előfordulna, hogy rivalizál veled.

Nálunk is jelen van ez. A kisfiunk 5 évesen mondta, hogy sokkal jobban szeret, mint apát, apa menjen a nappaliba aludni, mert ő fog velem aludni az ágyunkban. Ha kértem valamit az apukájától, a kisfiunk ugrott, hogy megcsinálja. Aztán ez lecsengett néhány hónap után.

Sőt én arra is emlékszem gyerekkoromból, hogy a tesóm meg én apuhoz akartunk feleségül menni, felvettük anyu ruháit, abban mászkáltunk. Aztán ez elmúlt persze.

De fontos időszak ez a gyerek életében. A kisfiú például ilyenkor tanul meg sok dolgot ahogy apát próbálja utánozni, hogy hogyan viselkednek a férfiak a nőkkel, vagy milyen tevékenységeket csinálnak.

ápr. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

3 gyerekem van 2 fiu egy lány de soha egyik gyerekem sem mondott ilyett nekem .

nem nem normålis szerintem sem.

ápr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"4 évesem"

4 éves mi? Kutya? Macska?

ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
#6! A gyerekvállalás topicban talán nem okoz gondot megfejteni. Ha igen, menthetetlen vagy. Nem muszáj ám minden kérdéshez hozzászólni.
ápr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

2 lányom van és soha eszükbe sem jutna ilyet mondani, pedig imádják az apjukat is.

Nem is ismerek olyan családot, ahol ilyen elhangozna az azonos nemű szülő felé, pedig elég széles a kisgyermekes baráti/ismeretségi körünk.

ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk is apa ki volt rekeszteni. Most már egyenértékű a nagynak velem, de a kisebbik még simán hanyagolná.😁 Ne izgulj, elmúlik.
ápr. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!