Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is tapasztal ilyet a...

Más is tapasztal ilyet a gyerekénél?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányom (lekopogom) egész szófogadó, meg tudom vele beszélni a dolgokat, szépen fogja a kezem setanal stb. Nyilván van hiszti de nem sok. Aztán itt van a nagyanyja és kifordul magából. Üldözni kell, hogy feloltoztessuk, at akar rohanni az úton, nem akarja a kezünket fogni, olyanokat csinál a mamajaval, amit én nem engedek, pl húzza a ruháját hátul. Én mondjuk sosem kérdezem meg tőle, hogy kicsikém, oltozhetunk? Hanem fogom és oltoztetem. A mama meg az apja kB engedélyt kér tőle, aminek az a vége, hogy egy szál pelenkaban rohangál a gyerek és könyörögni kell, hogy feloltozzon.

Én vagyok túl szigorú? Nem meri magát elengedni velem a gyerek, vagy a nagyszülők hagynak sokat?



ápr. 29. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne kombináld ezt túl. Egx ekkora gyerek már nagyon ravasz, kifigyelik, kinél mit szabad és aszerint viselkednek. Plusz valószínűleg felpörög a nagyszülők jelenlététől és produkálja magát.
ápr. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy felporog, nem is kicsit :)
ápr. 29. 11:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálad érzi a kontrolt, nagyszülő jelenlétében meg ő uralkodik.
ápr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szigorú. Egy ekkora gyerek még nem dönthet ilyen dolgokban. Ne hagyd magad :)
ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így jó ahogy van. Te szigorúbban fogod, a nagyik meg apa nem. Ki tudja engedni a gőzt kicsit. A lényeg, hogy te vagy a kontroll az életében, de tud hülyéskedni is picit másokkal. Szerintem így van egyensúlyban.

Majd mikor az oviból hazahozod és majd megvadul, mint egy kiscsikó az is normális lesz hidd el, mivel ott jónak kell lenni, otthon meg önmaga lehet.

Ezek ilyen dolgok.

ápr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez. 2,5 éves fiam, imádja a nagymamáját, de minimum 1 nap a "rehabilitáció", egy mamás nap után. Egész nap minden kívánságát lesik, körbe van ugrálva, mindenről megkérdezik mit akar, arról is, amiben végső soron nem is dönthet, de akkor is felteszik a kérdést, ezzel is az egekbe cseszve csóró gyerek idegrendszerét (ennyire pici gyerekre még nem hat jól ha túl "sok" döntést kell meghoznia, bármennyire is szigorúnak hat). Nap végére annyira pörög, mintha ivott volna egy liter energiaitalt. Ezután mindig van egy mental breakdown, amikor visszaállunk a megszokott rutinra és az anya féle "szigorra", 1-2 óráig sírva, sikítva üvöltözik, látszólag ok nélkül, ezt mindig megvárom, bíztatom, hogy adja ki magából a feszültséget, aztán megnyugszik és "normális" lesz. De mindig ez van velünk is. Sajnos sok más segítség nincs, inkább rájuk hagyok 1-1 ilyen napot, mert jól érzi magát, mindig csillogó szemmel meséli mi minden volt, csak anyám nem fogja fel, hogy mennyire sok ez egy kisgyereknek, amit csinál.
ápr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!