Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan érdemes készülni a...

Hogyan érdemes készülni a mászó, babára, kisgyerekre? (Biztonsági intézkedésekre gondolok)

Figyelt kérdés

Egészen a konyha felmosásán- mivel mostok fel, amin mászik, kúszik?


Fiókok, sarkok stimm. Mi mindenre kell készülni?

Tapasztalatot szeretnék csak, hátha van a listában olyan, amire nem is gondolunk... Köszi!



ápr. 8. 16:14
1 2
 1/12 babyboom567 ***** válasza:
100%
Már most túlgondolod.Nagyanyám pl csak hipóval mosott fel,mégis élünk meg apámék/anyámék is.
ápr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 babyboom567 ***** válasza:
86%
A gyerekzárak nekünk semmire sem voltak jók, másfél nap alatt tanulta meg kinyitni.Élvédő a sarkokra,meg konnektordugó. gyógyszerek/vegyszerek magasan/zárható szekrénybe.
ápr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen sarokvédő sem volt az asztalokon. Soha nem ütötték be a fejüket.

A dugaszoló-aljzat védőnek inkább van értelme, de nálunk az sem volt. Két gyereket neveltünk fel, természetesen soha nem volt ebből probléma.


Amikor feláll, onnantól elérhető magasságban ne legyen törékeny dolog: porcelán, üveg, ill. cserepes virág sem. A terítő szélét, ha eléri, akkor meg fogja húzni és repül minden, ami az asztalon van. Nekem az volt a tapasztalatom, egyedül ezekre érdemes figyelni.

ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Moss fel úgy, ahogy szoktál. Túl lent lévő konnektorba dugó. Éles eszközöket,gyógyszert, tíszítószert ne tegyél elérhető magasságra
ápr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Sima vízzel mostam fel. De én a kertben is mászattam, szóval nem volt sok teteje bent túlaggódni a koszkérdést.


A bútorok legyenek a falhoz rögzítve. Amelyik még nincs, legalább rángasd meg erősen, hogy biztosan elég stabil-e. Sajnos a rádőlt a könyvespolc egy viszonylag gyakori halálnem.

ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Naponta 3x porszivozok a nappali-konyhaban es 2 naponta mosok fel estenkent, azzal, amivel amugyis szoktam, nem valtoztattam. Van benti kutyank, inkabb miatta ez a nagy takaritas, hullik a szore, de baba elott is ez volt mar a rutin.


Amugy en egyelore nem csinaltam semmi egyeb biztonsagi intezkedest, maszik mar, amerikai konyhas nappalink van, de abszolut nem nyitogatja a szekrenyeket most meg, csak a sajat jatekait pakolgatja ide-oda.

Majd ha megteszi, szerzek be zarat esetleg. Ja de, a tisztitoszereket es eles eszkozoket azert elpakoltam az alsobb szekrenyekbol, de ennyi.


Talan szerintem, ami a legfontosabb: ha van nehez butor, legyen a falhoz rogzitve, nehogy baj legyen, ha belekapaszkodik veletlenul.

ápr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem pont a mászós részre tudok írni, de később ez is aktuális lesz:


- A bébikompot lehetőleg hanyagoljátok. Nem csak azért, mert máshogy tartja benne az egyensúlyt, mint a rendes járásnál, hanem azért is, mert olyan helyekre is elkóborolhat vele, ahova amúgy nem tudna.

- Járás kezdésnél ne vezetgessétek folyamatosan úgy hogy a keze a feje fölött van. Megszokja, hogy felül kell keresse a biztos pontot esésnél, s mikor egyedül van sem az arca elé emeli, hogy tompítson, hanem fel, kapaszkodót keresve.

ápr. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tulgondolod. Felmosni en gozfelmosoval szoktam. Sarokvedo es konnektordugo van nalunk, a butorok rogzitve. Ennyi.
ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A bútorokat kirögzítettük. Kb ennyi volt az óvintézkedés. Felmosásnál semmi extra. Ahogyan eddig. Nekem is mászik kint a fűbe.
ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi semmit sem rögzítettünk sehova, sarokbédők sincsenek. Ha beveri a fejét hát beveri, így tanulja meg, hogy hol és mire vigyázzon. Be is verte egyszer kétszer, megtanulta.


Az elosztókat ledugaszoltuk, mert azokat nem mindenhol tudtuk elrejteni, és imádta bizgerálni őket.

Illetve amikor elkezdett kapaszkodva lépegetni, akkor a fürdőszoba szekrényt zártuk le, mert szerette nyitogatni, de ott tartjuk a borotvákat, ollókat.


Naponta, kétnaponta volt porszívózva, amíg nem volt gyerkőc addig heti egyszer porszívóztunk.

Illetve minden este felsöpröm és mosom a folyosót meg a konyhát. Vagy domesztoszos vízzel, vagy valami felmosócuccal. Ami épp a kezemügyébe kerül.

ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!