Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezek alapján lehetséges, hogy...

Ezek alapján lehetséges, hogy refluxos a kisfiam?

Figyelt kérdés

Kisebb korában is felmerült már, rengeteget bukott. De nem kapott rá semmit.

Most viszont több tünet is utal rá. De lehet, hogy csak belemagyarázom.

Hétvégén 1x volt savas felböfögése, tegnap bölcsiben szintén, ott egy kis víz is kijött belőle.

Ez most egyszeri (kétszeri) alkalom, ilyen nem szokott lenni. Ami viszont most elgondolkodtatott:

- rettenetes rossz alvó, óránként/ fél óránként fent van,

- ha felébred, sokszor fel kell venni, hogy függőleges helyzetben legyen, úgy egyből megnyugszik,

- régebben ha elaludt, kiköpte a cumit, most egész éjjel a szájában van, sokat cuppogtatja is,

- előfordult nála párszor, hogy evés közben visszajött az egész étel (ez nem gyakori),

- éjszaka többször volt, hogy kérdeztem, fáj-e valami, és azt mondta, a torka.

Esténként tejitalt iszik. De pl.2 napja este nem kért, és egész jól aludt éjszaka. Lehet, hogy mivel amúgy megiszik bő 2 dl-t este, nagyon megterheli a pocakját?

Ezek a tünetek utalhatnak refluxra? Érdemes ezzel a gyerekorvost "zaklatni"?


ápr. 9. 07:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek hagyjátok el este teljesen a tejitalt, és nézd meg, van-e változás.
ápr. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
lehet az esti tejital hibája, én se tudnék inni közvetlen lefekvés előtt tejeset
ápr. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Olyan egyszerűen hangzik, hogy hagyjuk el. :)

De a gyakorlatban ez azért nem ilyen egyszerű. Nagy tejitalos, borzasztóan igényli.

Éjszaka is kér 1x, akkor kevesebbet kap, és utána nincs probléma egyébként.

Szóval lehet, hogy első körben a mennyiség a baja.

Megpróbálom elhagyni, vagy legalábbis lecsökkenteni neki a mennyiséget. Hátha az segít.

ápr. 9. 08:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hiába igényli, ha utána rosszul van tőle. Ő még nem érti az ok-okozati összefüggéseket, ellenben veled.
ápr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván. De azért egy 2 évesnek nem könnyű megmondani, hogy akkor innentől nincs este tejci. :D
ápr. 9. 09:59
 6/9 A kérdező kommentje:

Beszéltem ma a gyerekorvossal. Azt mondta, tejet kaphat, az nem okoz refluxot.

A paradicsomot, kakaót, csokit, ilyesmit kell kihagyni első körben. Aztán meglátjuk.

ápr. 9. 16:32
 7/9 anonim ***** válasza:
A doki biztos jobban tudja. Én mondjuk évek óta refluxos vagyok, és ha este tisztán tejes dolgot tolnék (tejital, tejbegríz, ami nem feldolgozott, mint mondjuk a joghurt), akkor pont ugyanolyan szarul lennék tőle, mint a kisfiad. 🤷‍♀️
ápr. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én is refluxos vagyok, bár nálam nem folyamatosan van, hanem attól függ, mit és mennyit eszem.

De így belegondolva a tej nálam sem okoz problémát.

ápr. 10. 11:17
 9/9 anonim ***** válasza:
A kisagyat emeld meg azon a vegen, ahol a feje van, az segithet.
ápr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!